Senior Member adonisas Üyenin Avatarı
    Arka koltukta emniyet kemeri taktığı için sadece başında sıyrıkla kaza atlatan bir yabancı çalışanımız vardı. Genelde bir arka koltukta kullanmayız ve zul gelir. Kullanmaya kalktığınızda da aracın şoförü alınganlık gösterir sanki ona güvenmiyormuşuz gibi algıladığı için, oysa ki istatistikler ortada.
    Bizim firma içi eğitimde kullandığımız bir kaç can alıcı noktayı paylaşmak istedim.

-100km'lik yolu 150 yerine 130 ile giderseniz sadece 6dk kazanıyorsunuz.
    -70km/h hız ile giderken görüş açınız 75 derece iken 100'de 45, 130'da 30 dereceye düşüyor.
    -30km/h ile bir yaya çarparsanız %60 hayatta kalma şansı var, 60km/h ile hemen hemen hiç şansı yok.
    -Kazaların %35'i şehir içinde oluyor ve %70'i emniyet kemeri kullanmıyor, yaralanmaların çoğu 50km/H'in altındaki hızlarda meydana gelebiliyor.
    -Bu kazalarında %30'u hareket ettiğiniz andan itibaren ilk 15km mesafe içerisinde gerçekleşiyor (Yani iki adım yer diyerek gittiğimiz yerlerde aslında hep kazalar ve yaralanmalar yaşanıyor).

Kazasız ve dikkatli sürüşler dileğiyle...
    Son düzenleyen adonisas, 28-Şubat-2013 saat 00:51.
    Hidden Content
    'Mercedes C180 CGI AMG Selection Plus White
    'Mercedes C180 Kompressor Avantgarde White
    'Audi A3 TFSI Sportback Ambition White
    'Audi A3 TFSI Sportback Attraction Black
    'Rover 25 Club Silver Grey

Member zaferben Üyenin Avatarı
    Şiddetle tavsiye ediyorum bebek koltuğu konusunda üç kuruş ucuz olsun derken çok daha ciddi riskler alınabiliyor maxi-cosi bebek koltukları tasarım olarak zevkli fakat can güvenliği için RÖMER marka koltukların çarpışma testinde çok güvenli olduğunu öğrendim şiddetle tavsiye ederim

Birde maxi-cosi ye bakın

Son düzenleyen zaferben, 11-Haziran-2013 saat 16:04.

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Arastirmalarim sonucunda en guvenlisi RÖMER cikti ve kizima aldim cokta memnunum siddetle tavsiye ederim.Römer firmasi bu isin ustasi gibi bilginiz olsun.

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Alıntı Ertunc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arastirmalarim sonucunda en guvenlisi RÖMER cikti ve kizima aldim cokta memnunum siddetle tavsiye ederim.Römer firmasi bu isin ustasi gibi bilginiz olsun.
    Dün itibari ile ailemizin yeni üyesi aramıza katıldı bebek koltuğunu bırakınca bende geçiş yapacağım
    2F2F Mazisi..

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Ümit bey gozunuz aydin Allah Anali babali saglikli hayirli uzun omurler versin.

uyesi oldugum Öamtc otomobil klubunun bu ayki dergisinde de 16 adet cocuk koltugu ureticisinin koltuklarini test etmisler Römer iyi not almis bende 5 yasindaki oglum icin Recaro kullaniyorum Recaro da iyi not almis tavsiye ederim 3 yas uzeri cocuklar icin.

http://ereader.autotouring.at/reader...uring/W/2013/6

linkte tiklayinca dergi sayfalari kendiliginden aciliyor 32-33 sayfalarda degerlendirmeler var almanca ama fikir olmasi acisindan faydali diye dusunuyorum sayfa pdf formatinda oldugu icin fotografi direkt yukleyemedim.
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

İsmail bey çok teşerkkür ederim

Ayrıca bu test çok iyi olmuş çoğu insana yol gösterecektir, ayrıca teşşekür ederim
    2F2F Mazisi..

Senior Member
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Dün itibari ile ailemizin yeni üyesi aramıza katıldı bebek koltuğunu bırakınca bende geçiş yapacağım
    Gözünüz aydın olsun, Allah analı babalı büyütsün.

Ana kucağı Graco, sonrasında BebeConfort kullandım, sıkıntı yaşamadım
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member adonisas Üyenin Avatarı
    Ümit Bey,

Gözünüz aydın, mutlu ve huzurlu bir ömür dileğiyle...

İlk doğum sonrası Bebe confort kullandık ve inanılmaz konforlu, kullanışlı idi, aynı zamanda pusete takılıp çıkarılması ile daha kullanışlı hale gelmişti.

9.aydan sonra Römer kullandık, güvenlik açısından çok iyi ancak sağlamlık açısından o kadar da değil. Uzun süre kullanılan bir koltuk ve çabuk yıpranıyor. Oturulan yer de çok rahat değil.

2.5 yaştan itibaren de Cybex'e geçtik ve inanılmaz rahat, güvenli, kullanışlı.
    Cybex bir alman markası, test sonuçları mükemmel. Döşeği rahat, emniyet kemerinin geçtiği yer çocuğun boynuna gelmiyor, yatabiliyor olması çok iyi. En son aşamada kullanılan koltuk en uzun süre kullanılacak olan koltuk ve bu en özenle seçilmesi gereken koltuk.
    Geçen ay aracımı bakıma verdiğimde geçici olarak verdikleri arabaya çocuk koltuğunu geçirmeyi unuttum ve arkadaştan ödünç 3 yaş Römer koltuğunu aldım, oğlan 1 saat sonra popom acıyor demeye başladı.
    Şahsi kanaatim, Römer çok iyi bir ün yapmış olsa da, güvenlik açısından iyi ancak konfor ve dayanıklılık konusunda sıkıntılı. Kumaşlarını tek yıkamada lastşkleri gevşemiş halde buluyorsunuz.
    Cybex'e de bir göz atmanızda fayda var, ne de olsa Alman

http://cybex-online.com/tr/home.html?no_cache=1
    Hidden Content
    'Mercedes C180 CGI AMG Selection Plus White
    'Mercedes C180 Kompressor Avantgarde White
    'Audi A3 TFSI Sportback Ambition White
    'Audi A3 TFSI Sportback Attraction Black
    'Rover 25 Club Silver Grey

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    Umitcim gozunuzaydin Allah bagislasin size Allah anali babali buyutsun.
    Bu arada forumumuzun en gec uyesi senin bebek oldu hosgeldi aramiza
    Onu artik Audici yapariz

Hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim efe ancak buna binebilir

2F2F Mazisi..