Member onur_tstkn Üyenin Avatarı
    farların ledleri veya şekli değişince coupe olunur sanılıyor sanırım c coupeyi sedanın aynısı demenin tek mantığı ya bu yada marka fanatikliği olabilir tavan yapıısı olsun koltukları şekli olsun bence a5 den daha sportif bir coupe valla kapısını bende alırken çok kafaya taktım ama bugune kadar hiç pişmanlık duymadım çirkin gelmiyor gözüme panormik tavanıma kesinlikle değişmem mesela o kadar a5-c coupe- yeni 4 bunlar aynı sınıftır a5 in bana göre bu kadar sevilmesindeki tek olayı geniş olması ve bunu iyi gösterebilmesi budur yinede bugun aracıma tertemiz başa baş a5 e kesinlikle değişmem veya 320 almayı kesinlikle düşünmyorm
    Son düzenleyen onur_tstkn, 22-Ocak-2013 saat 02:13.

Senior Member mrasafated Üyenin Avatarı
    Bence A5 'i E coupe ile kiyaslamaliyiz. Eski kasa da olsa A5 in dis gorunumunu daha cok seviyorum. C coupe ye gelince amg paketlisi gozle goruldugunde gercekten hos araba fakat bence C serisi 4 kapilisi coupe den daha guzel. Gercekten cok hos, sade, +++Amg li bir C ornegi
    http://www.turbofsi.net/forum/merced...amalar-20.html

Ne kadar tutan bir araba oldugunu bilmiyorum, ikinci elde deger kaybi nasil olur acaba?

-1
    2017 Hidden Content A4 TR devam
    2011 Hidden Content A3 TR sold
    2006 Hidden Content A3 RU sold
    2002 Cooper US sold

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Alıntı mrasafated Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bence A5 'i E coupe ile kiyaslamaliyiz. Eski kasa da olsa A5 in dis gorunumunu daha cok seviyorum. C coupe ye gelince amg paketlisi gozle goruldugunde gercekten hos araba fakat bence C serisi 4 kapilisi coupe den daha guzel. Gercekten cok hos, sade, +++Amg li bir C ornegi
    http://www.turbofsi.net/forum/merced...amalar-20.html

Ne kadar tutan bir araba oldugunu bilmiyorum, ikinci elde deger kaybi nasil olur acaba?

-1
    Teşekkür ederim

Senior Member Trooper Üyenin Avatarı
    Makyajsız A5lerin yüzünün eskimeye başladığı doğru ve piyasada çok var (forumumuzdaki A5lerle kıyaslamayın onlar birbirinden güzel ) makyajlı A5 C coupe'ye 1 gömlek fazla onları kıyaslamak pek doğru olmaz bence de. Ama benim beğendiğim bir araç gayet sportif kapılar da çok büyük bi sorun değil bence, ayrıca koltukları olsun direksiyonu olsun A5'ten daha güzel/sportif, makyajlı alacaksanız A5 ama kesin makyajsız diyorsanız Ccoupe derim.
    Olmasaydın...Olmazdık...1881-193∞

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Alıntı dadriso Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Haha yok dikkat ediyorum ona bakarsak a5dede önden ve arkadan baktığımızda belli olmuyor sportback sanabiliyoruz hafif yandan bakmak yetiyor coupe veya sb olup olmadığını anlamak için neyse sanırım çoğu arkadaş objektif yorum yapamıyo bu konuda zor bir seçim olduğu kesin..
    Bende a5 te yok c coupe de yok o yuzden en objektif ben olabiliyorum ve kesinlikle her yonden c coupe diyorum. Cerceveye de hic onem vermeyen biriyim bana kalsa araba her yonden makyajsiz a5 ten kat kat guzel.

Hem son model hem etrafta az olmasi avantaj bence ki ben gerci cok goruyorum.

C coupe alin bence

Son düzenleyen Yigit911, 22-Ocak-2013 saat 14:23.

Senior Member
    arkadan itiş dışında a5in eksiği yok fazlası var.

Her ikisini de uzun süre sürmüş amg paket 1.8cgi motorlu bir c sahibi olarak yorumlarım

C'nin artıları
    Arkadan itiş
    Daha iyi şanzıman (7gtronic plus)
    Daha güncel tasarım (makyajlı olacak a5 makyajsız)
    Cam tavan
    Koltuklar
    Daha dolu bir araç olacak (bluetooth, otomatik uzun farlar, kararan dış ayna vs. vs. )
    Kesinlikle daha sorunsuz
    Daha az yakıt tüketimi

A5'in artıları
    Daha geniş iç mekan
    Daha büyük araç, daha az bulunur
    Çerçevesiz kapı
    Daha prestijli
    Daha konforlu sürüş

Kişisel fikrim amg paket c çok daha karakterli bir sürüş yapısına sahip ancak a5 daha üst sınıfta kalması dolayısıyla daha konforlu. Ben a5 yerine c tercih ettim 4 kapılı olarak. Pişman mıyım? Değilim..

Ama a5 alsam da pişman olur muydum? Olmazdım..

Kısacası tamamen size kalıyor.. Ne c derim ne a5.. Binin sürün içine oturun hangisinde kendinizi daha iyi hissederseniz alın

Member onur_tstkn Üyenin Avatarı
    ya bu a5 1.8 2.0q sahipleri e coupeyle kıyaslayın diyenler c coupeyi beğenmeyenler rs5 alsa acaba neyle kıyaslayacaklar merak ediyorum e de model yok malum c63 black series rs5 in yanında alt sınıf kaçar sanıırım cl63 1 gömlek üste olacak şekilde onla kıyaslayacaklar kardeşim bu c sedan değil a5 den prestij anlamındada kalite anlamındada hiçbir anlamdada gerisinde olması söz konusu değil ben demiyorm c coupe en güzel en şık bu benceye girer ben seçimimi yaptım zaten zevkler ayrıdır ama gerçek olan makyajlı a5 mi c coupe mi kıyasıdır ondada zevkler renkler dışında hiçbir faktör devreye giremez rahat olun

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    C coupe A5'den, gelecek 4 serisinden ve tabiki e coupe'den alt sınıf zaten bunu mercedes e coupe'yi çıkartarak istedi. Motor gücüyle sınıfta doğrudan orantılı bir özellik değil olsaydı gtr bentley'den üst sınıf olurdu.

C coupe sınıfında audi'de de BMW'de de rakibi yok ileride olabilir.

Tercih olarak güncel kasa a5 alınmayacaksa bence c coupe daha iyi bir seçim.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Alıntı onur_tstkn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ya bu a5 1.8 2.0q sahipleri e coupeyle kıyaslayın diyenler c coupeyi beğenmeyenler rs5 alsa acaba neyle kıyaslayacaklar merak ediyorum e de model yok malum c63 black series rs5 in yanında alt sınıf kaçar sanıırım cl63 1 gömlek üste olacak şekilde onla kıyaslayacaklar kardeşim bu c sedan değil a5 den prestij anlamındada kalite anlamındada hiçbir anlamdada gerisinde olması söz konusu değil ben demiyorm c coupe en güzel en şık bu benceye girer ben seçimimi yaptım zaten zevkler ayrıdır ama gerçek olan makyajlı a5 mi c coupe mi kıyasıdır ondada zevkler renkler dışında hiçbir faktör devreye giremez rahat olun
    a5 in rakibi e coupedir. Hatta çoğu insan yanlış bilir ancak e coupe de c şasesi üzerine yapılmış bir araçtır. Aynı şekilde a5 te a4 üzerinedir. Herkes e coupeyi e kasa üzerine diye bilir ancak yanlıştır
    C coupe yi de sedandan çok farklı tutma. İkisini de sürdüm ki c250 coupeydi hatta sürdüğüm bildiğin aynı araba. Sadece güzel sportif farklılıklar var (koltuk tavan basıklığı vs.)
    Zaten farklı olsa 10 bin tl farkla mercedeste vermez