Junior Member
    Herkese merhabalar.

2011 model orjinal iç ve dış s-line olan a5 aracıma s5 ön ızgarasından takmak istiyorum fakat ölçülerinin uyup uymayacagı konusunda tereddütlerim var.

şöyle bir şey buldum:
    http://www.bks-tuning.com/epages/171.../AUA5E001-0002

ama bu benim aracıma olur mu olmaz mı bilen arkadaslardan yardım bekliyorum.
    ayrıca bu ürünü bu siteden alsam, gümrükte takılma gibi bir problem yaşanır mı?vergisi, ulaştırması fln derken bana maliyeti tahminen ne olur?

şimdiden herkese tesekkurler..

Senior Member Strider Üyenin Avatarı
    Sizede merhaba, ilk önce hoşgeldiniz. Benim size tavsiyem bu ürünü Türkiyeden almanız genelde Türkiyede satan yerlerde fiyat farkı çok olmuyor bu panjurlardan özellikle sizin makyajsız kasanıza istediğiniz s5 panjuru birçok yerde satılıyor.
    Örn: http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...77018246/detay

Gümrüğe gelince ise kargosu sitenin ödeme kısmının hesaplamasında yapılır zaten gönderim ücretlerini okursanız genelde sitelerde olur orada da yazabilir ort. bir tutar, siz alıyormuş gibi yapıp son ödeme kısmına gelip tutarı görebilirsiniz. Bir kere bu ürün gümrükten bu haliyle geçmez geçersede çok şans işi olur neden derseniz, tutarı yüzünden. Ödeme yapmadan önce eğer almaya karar verirseniz siteye mail atıp ürünün maliyetini düşük göstermelerini isteyin ve buraya dikkat edin lütfen Gönderim ücreti + Ürün ücretinin 75 euro yu geçmesi takdirinde ürünün %20 sini sizden talep ederler gümrükte(not:ürünün maliyet dışında gümrükten geçmesinde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum örn bazı ürünler gerekli belgelerle geçirilebilir gümrükten maliyeti ne olursa olsun)bu belirttiğim hususlar USPS gibi Devlet kargosu diye tabir edebileceğimiz kargo gönderimi ile mümkündür onuda iyi araştırın büyük ihtimal yine dediğim gibi ürün ödemesinde o gözükür Özel kargo mu veya normal mı diye.. Bu boyutta bir ürünü sakın Özel kargo(ups,fed ex vb)ile getirtmeyin derim daha hızlı gelir 2-4 gün veya 7 gün fakat gümrükten sizi ararlar ürünün size gelimi kadar bir o kadar para isterler ve onca belgelerle sizi uğraştırırlar bir gününüz kargo gönderim yerlerinde geçer, fakat yinede illaha ki özel kargo ile gönderim yapmak istiyorum derseniz yine mail atıp ürünün fatura bedelini düşük göstertmenizde fayda var fakat birçok kişi veya şirket bunu kabul etmez son zamanlarda eğer tanıdık değilse ama hep sormanızda fayda var bunu.

Junior Member
    cok tesekkurler.sanırım turkiye den almam daha mantıklı olacak.

Alıntı barsky Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    cok tesekkurler.sanırım turkiye den almam daha mantıklı olacak.
    Ne demek benim fikrimce daha mantıklı mesela vites topuzu vb küçük ürünleri yurtdışından getirtmeniz daha mantıklı diye düşünüyorum, burada eziyete girmeden yükü firmaya atıp belki aynı fıyata denk gelecek veya en fazla 100-200 oynayacak bir ürün için değmez uğraşmanız nasılsa mevcut bu ürün Türkiyede

Junior Member
    Alıntı Strider Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ne demek benim fikrimce daha mantıklı mesela vites topuzu vb küçük ürünleri yurtdışından getirtmeniz daha mantıklı diye düşünüyorum, burada eziyete girmeden yükü firmaya atıp belki aynı fıyata denk gelecek veya en fazla 100-200 oynayacak bir ürün için değmez uğraşmanız nasılsa mevcut bu ürün Türkiyede
    yardımınız için tekrar teşekkürler.
    size bir soru daha sorayım =) bu ön ızgarayı taktıktan sonra aracın radyatör,motor,vs gibi teknik kısımlarına zarar verme ihtimalimiz var mıdır?

Senior Member Trooper Üyenin Avatarı
    Hayır neticede orjinal parçalar ve aynı kasa araç için üretilmiş araca teknik anlamda herhangi bir zarar vermesi söz konusu değil diye düşünüyorum, hava almasını engeller mi anlamında bir soruysa eğer bu, S5 için soğutma daha önemli olduğu için (daha hacimli ve daha güçlü bir motor diye böyle söyledim) o zaman zaten S5'e bu ızgarayı koymazlardı, ölçü ve ebatlar aynı olduğu için bir sıkıntı çıkmaz, forumda S5 ve RS5 ızgarası kullanan dostlarımız var zaten.
    Olmasaydın...Olmazdık...1881-193∞

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    Forumdan imperial arkadasımız s5 izgarasını satıyodu ona ulaşırsanız belki onun kini alırsınız satılmadıysa

Alıntı barsky Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yardımınız için tekrar teşekkürler.
    size bir soru daha sorayım =) bu ön ızgarayı taktıktan sonra aracın radyatör,motor,vs gibi teknik kısımlarına zarar verme ihtimalimiz var mıdır?
    Her zaman tabikide hayir arkadaslarimizin dedigi gibi fakat usta birinin yapmasi onemli tabiki oynama veya tam oturmama gibi kucuk problemler olabilir ornegin rs5 izgaralarinda oluyordu diye okumustum yabanci forumlarda, ama teknik bilen biri cok rahat takar

imperial
    Guest
    bende S5 ızgara vardı sattım şuan orjinal rs5 ızgaramıda aracımı satacağım için ayrı olarak satıyorum sizin aracınız için birebir uyumludur düşünürseniz pm'den fiyatını ve resimlerini yollarım
    birde yurtdışından bu tip parçaları getirmenizi tavsiye etmem pahalıya mal oluyor
    ben sırf gümrük bedeli 350 tl verdim

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    Alıntı imperial Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bende S5 ızgara vardı sattım şuan orjinal rs5 ızgaramıda aracımı satacağım için ayrı olarak satıyorum sizin aracınız için birebir uyumludur düşünürseniz pm'den fiyatını ve resimlerini yollarım
    birde yurtdışından bu tip parçaları getirmenizi tavsiye etmem pahalıya mal oluyor
    ben sırf gümrük bedeli 350 tl verdim
    Sen daha alıcak araba buldun mu ki arabanı satıosun olurda satıcak olursan zaten ön farlar benim söyliim baştan.. Gerçi geçen mert (cım plaka sb a5) le benim ön arka stopları ayak ustu benim arabadan alıomussunz duyduguma göre