Kıdemli Üye Tester Üyenin Avatarı

Hafta başında ilk fotoğrafları basına sızan makyajlı Mercedes E Serisi'nin resmi tanıtımı yapıldı. İlk olarak A.B.D. ve İngiltere pazarlarında satılacak olan modelleri tanıtılan otomobilin görünümünde olduğu gibi kaput altında da farklılıklar var.

Yumuşatılmış ön görünümünde LED gündüz aydınlatmasına sahip tek parça farları dikkat çeken E ailesinin tampon ve kaputu da yeniden şekillendirilmiş. Yeni jant seçenekleriyle sunulacak olan otomobilin arka kısmında tampon ve egzoz çıkışları rötuşlanırken farların LED tasarımları değiştirilmiş.

Ana hatları değişmeyen iç mekanda da yumuşatılmış köşeler dikkat çekiyor. Havalandırma ızgaralarının kenarları daha yuvarlak hatlı bir tasarıma sahipken ortada bulunan ızgaraların arasına analog saat eklenmiş. Ön koltuklar arasına bulunan konsolun kenarları artık metalik kaplamayla alınabilirken orta konsolun üst kısmında bulunan ekranın da yan kısımları yuvarlatılmış.

Donanımı zenginleşen E Serisi'nin elektronik güvenlik sistemlerinin arasında yer alan çarpışmaya hazırlık sistemi PRE-SAFE ve PRE-SAFE PLUS, mesafe kontrollü hız sabitleme sistemi DISTRONIC PLUS, aktif fren ve uzun far asistanlarıyla şeritte kalma asistanı elden geçirilerek daha verimli çalışmaları sağlanmış. Süspansiyon sisteminde de yenilikler yapılan seride donanıma Bang & Olufsen ses sistemi de eklenebiliyor.

Motor seçeneklerine bakıldığında gamın girişinde yapılan değişiklikler dikkat çekiyor. Tamamı Stop/Start donanımına sahip olan üniteler turbo beslemeye sahip 2 litre hacimli üniteyle başlıyor. E200'de 181 beygir güç üretebilen motor E220 modelinde 208 beygir gücünde.

2.1 litre hacimli turbo Diesel motor E200 CDI'da 134, E220 CDI'da 135 ve E250 CDI'da 201 beygir güç üretmeye devam ederken E350'de kullanılan 3.5 litre hacimli v6 ünite 302 beygir güç üretebiliyor. Amerika kıtasında satılan E400 Hybrid modelinde aynı motor 27 beygir güç üretebilen elektrik motoruyla eşleşirken Avrupa'da E500 ismiyle bilinen E550'de kullanılan 5.5 litre hacimli v8 ünite 402 beygir güç üretmeye devam ediyor
    "Yazılar alıntıdır."

Son düzenleyen Tester, 13-Aralık-2012 saat 19:40. Sebep: Beygirler düzeltildi

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Paylaşım için teşekkürler. E 250 motor 208 hp olması lazım http://www.worldcarfans.com/11212135...elift-revealed
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Kıdemli Üye Tester Üyenin Avatarı
    Alıntı mTuran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Paylaşım için teşekkürler. E 250 motor 208 hp olması lazım http://www.worldcarfans.com/11212135...elift-revealed
    Haklısınız, teşekkür ederim. Bu seferki tanıtımın çevirisini ben yapmamış olduğum için bunun gibi hatalar olasıdır.

Bu arada yeni çıkan videoları da eklemiş olayım.

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Baya fark edilecek kadar iyi makyaj yapmışlar daha önce C kasa da olduğu gibi ki tamponlar ciddi değişim görmüş ancak süper tasarlanan ön farların ortasına o elips panjuru nerden tasarlamışlar da koymuşlar anlamadım aracın önden sert görünümü bozup alakasız duruyor geldi bana.

Onun dışında AMG arka difizör ve egsoz çıkışları, arka stoplar ve içerideki ufak değişimler başarılı olmuş
    Son düzenleyen designo, 13-Aralık-2012 saat 20:14.

Member
    beyaz ve kırmızı sw eğer amg paketse, amg amg olalı böyle rezil bir tasarım görmemiştir heralde. yalnız sade hali güzel, fena değil.

karakteristik e class çizgisinden sapmışlar. W211 kasa halen kendine baktırıyor, ondan iyisini yapamadılar..
    BEŞİKTAŞ JK 1903

Banned
    Kardesim gene bi hatani yakaladim. Yazsam mi yazmasam mi diye dusundum ama bunu okuyup yanlis bilgi edinmesin bilmeyenler diye yazicam. E500 4.7 litre biturbo motor kullaniyor 408 beygi (eski versiyonda oyleydi)

Senior Member Lejyoner Üyenin Avatarı
    İçi yine başarılı ama dışı hayal kırıklığı olacak birşeyler yamuk olmuş gibi..

Senior Member mrasafated Üyenin Avatarı
    Disi bence yine cok guzel olmus. O on tamponun altindaki yamuk izgarada cok dikkat cekmez bence. Heralde zevk meselesi ki ben audi-bmw ic konsolda yasadigim ic mekan hissini(iyi yonde) nedense e class ta hissedemiyorum, birseyler eksik veya cok basit
    Birde bunun arka stoplarininda GLK lardaki gibi led var galiba. Eger oyleyse glk ledleri cok guzel..
    Son düzenleyen mrasafated, 14-Aralık-2012 saat 00:47.
    2017 Hidden Content A4 TR devam
    2011 Hidden Content A3 TR sold
    2006 Hidden Content A3 RU sold
    2002 Cooper US sold

Senior Member
    bu tasarım anlayışından yola çıkacak olursak coupe'nin makyaj ile özellikle önünü rezil edecekler.
    2016 BMW 640d xDrive Gran Coupe
    2015 BMW 730i
    2016 Volvo XC90
    2015 Audi A7 TDI Quattro
    2011 BMW 640i Convertible
    2009 Audi A4 1.8T

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Alıntı -ALY Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    beyaz ve kırmızı sw eğer amg paketse, amg amg olalı böyle rezil bir tasarım görmemiştir heralde. yalnız sade hali güzel, fena değil.

karakteristik e class çizgisinden sapmışlar. W211 kasa halen kendine baktırıyor, ondan iyisini yapamadılar..
    Simdi tekrar baktim dedigin gibi amg olmayan seri onden daha guzel, amg de fark yapicaz die panjuru bozmuslar birde alttaki sol ve sag hava girisleri cok genis duruyor. Canli gorunce tekrar degerlendircez tabiki