Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar forumda yoktur (umarım) ama varsa da eğer LÜTFEN arka sislerinizi kar, sis ve görüşün düştüğü durumlar harici yakmayın, bunu yakmak araca ekstra bir güç sağlayıp daha spor görünmesini sağlamaz, sadece arkadan gelen sürücünün sülalalenizin kulaklarını çıntalmasını sağlar.

Bu konuda çevrenizdikileri uyarın zira son zamanlarda bu şuursuzluk iyice artı.

sis farı yanınca çıkan uyarı yeşil ön sis açık sarı arka sis

arkadan gözüken görüntü

2F2F Mazisi..

Senior Member Emre52 Üyenin Avatarı
    Önümde arka sislerini yakıp giden biri varsa direk uzunları çakıorum sabit şekilde arkadan!

Senior Member Dynamo Üyenin Avatarı
    Ümit hocam;

bence sadece arka sislerini değil ön sislerini yakan hatta farlarına ve sis farlarına xenon çakması takanlarında kulaklarını çınlatıyorum.. bi-xenonla uzunları yakınca bazıları kendine geliyor..
    34 DJ 9145 Volkswagen Passat B8 1.4 TSI 150 ACT
    34 BY1373 Audi A3 8P Coupe 2.0 FSI MANUEL (Satıldı)

Hidden Content

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Yazin agustosun sicak gunlerinde gunduz gozu arka sisleri yanik dolasan tonla araba gordum ankara trafiginde bilmiyorum ne amacla yakiyorlar aydinlatma isaretlerini bilmediklerinden acaba bilmeden mi yakiyorlar yoksa sisleri yakinca daha iyimi farkediliyorlar nedir.

normal sisleri gectim birde F1 araclarinin yagmurlu havalarda yaktiklari cakarli sis lambalari var onlardan taktiran bile gordum, su ufak pejolarda(106,206 vs.) onlarin bazi modellerinin sisleri tek parca tamponun alt orta kisminda,adam oraya cakarli sis taktirmis oylece geziyor trafikte.

Allah boylelerine akil fikir versin.
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Kıdemli Üye Tester Üyenin Avatarı
    Ben en çok housing olmadan kafalarına göre bi-xenon kullananlara deli oluyorum. Çünkü housing, bi-xenon'un ışığının üst tarafa doğru olan yansımasını bıçak gibi keserek karşıdan gelen kişinin gözünü almasına engel oluyor. Oysaki klasik ayna yansıtmalı sistemde, üzerine takılan bi-xenonlar (hele hele çakmaları) bi-xenon ışığının saçma sapan yerlere yansımasına sebep oluyor. Hali ile kısa hüzmeli farları dahi açık olsa, karşıdan geleni kör ediyorlar. Biz bu şekilde HID kullananlara güzel bir açılım uydurduk.

HID= Hello I'm Dickhead

Bu arada benim ön sinyallerim "amerikan park" şeklinde %20 aydınlık seviyesinde, arka sislerim de %12 seviyesinde (stoplardan biraz daha düşük) çalışıyorlar. Arka sislerin bu şekilde çalışması ile, %100'lük normal çalışması arasında korkunç büyük bir fark var. Şimdi size bu farkı fotoğraf çekerek göstermek isterdim ama, inanın dışarısı soğuk ve ben pijama moduma girmiş durumdayım. Malum bir de yaşlılık var.

Ama merak eden olursa, fotoğrafları çekip buraya sonradan ekleyebilirim.

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    Alıntı ltfyce Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bi-xenonla uzunları yakınca bazıları kendine geliyor..
    Sende ne bi xenonu olucak çakma merceksiz xenondur o yahu sen yanlış biliyosundur

Senior Member Dynamo Üyenin Avatarı
    Alıntı KeRo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sende ne bi xenonu olucak çakma merceksiz xenondur o yahu sen yanlış biliyosundur
    yavru ben senin gibi gidip sonradan yaptırmadım babalar gibi orjinmi orjin bi-xenon faturasını ibraz edebilirim tarafına
    34 DJ 9145 Volkswagen Passat B8 1.4 TSI 150 ACT
    34 BY1373 Audi A3 8P Coupe 2.0 FSI MANUEL (Satıldı)

Hidden Content

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Aynen normal hava ön veya arka fark etmez sis açan mallara sinir oluyorum. Bu arada bazı araçlarda arka ve ön sis farı aynı anda yanıyor en azından e'de öyle.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    Alıntı ltfyce Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yavru ben senin gibi gidip sonradan yaptırmadım babalar gibi orjinmi orjin bi-xenon faturasını ibraz edebilirim tarafına
    Biz senin kadar zengin değiliz napalım sonradan taktırıyoruz orjinalinde alamıyoruz

Senior Member bes Üyenin Avatarı
    arabada fazladan roketatarım olsa üşenmem ateş ederim...

arka sis farı öyle bir şey işte benim için.