Junior Member
    Alıntı must_be Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    size katılmıyorum,
    2013 leon FR almaya niyetlendim, beyaz cam tavanlı olanından bir bayide buldum ve almaya gittim. canlı olarak showroomlarında inceleme fırsatı buldum ki o gün tamamının parasını yatıracaktım. biraz titiz ve detaycı bir yapıya sahip olduğum için detaylı bir şekilde inceledim. ön kapıların menteşesinin olduğu davlumbaz tarafı kapı açıkken (b sütunu kapı iç menteşenin kasaya bağlandığı yer) baktığımda orada inşaatlarda kullandığımız eps strafor yani ellediğinizde dağılan en ucuz yalıtılım malzemesini gördüm, amaçları lastikten gelen sesi kesmek ama arası boş sabit değil hava su ses herşey girer. gözlerime inanamadım diğer seat modellerine baktım hepsi aynı. performans istiyordum ama tıkırtı ve yol sesi istemiyordum çok beğendiğim leon fr dan oracıkta vazgeçtim. yan tarafta skoda vardı super b yi inceledim. super b de yalıtımın üzerine boşlukları tam kapatan ekstra plastik bir parça ile yalıtılmış ve çok güzel olmuştu. leondan vazgeçince aradığım performansı golf7 1.4 140hp dsg highline sipariş vererek ve 2 ay bekleyerek bulmak istedim. 2014 yılbaşı arifesi zam haberleri gelmeye başlayınca ellerinde benim siparişime yakın ama eksik donanımlı arac için depolarına gittim vw bayisinin. orada 15 adet golfün içine girerek incelediğimde 2 eksik farkettim. 1. eksik highline donanımlı bir araçta koltuk döşemelerinin ortası oturunca hepsi puf diye sönüyordu . golf 6 da böyle bir sorun yoktu, ikinci sorun ise b noktası kapı menteşesi içerinde yalıtım olarak bir malzeme koymuşlar ve üzerine cam silikonu sürmüşler idi. süper b deki gibi oraya özel bir parça koymamışlar. gelen zamlardan ve bu 2 sıkıntılı durumdan dolayı hiç canlı a3 8v görmeden vermiş olduğum golf siparişimi iptal ettim, soluğu audi de aldım. ilk olarak baktığım 2 nokta b sütunu ve koltuk döşemeleriydi. incelediğim ambition modelinin koltukları sanki bilgisayarda çizilmiş golf 7 deki gibi kat izleri ve puf diye sönen koltuk döşemesi ve işçilik hataları yoktu, çok güzeldi. b sütununa baktığımda süperb deki gibi komple plastik parça oraya özel üretilmiş ve yalıtımı tamamlanmıştı. o gün ambition 140 hp lik zenonlu ve sline direksiyonlu a3 için kaporamı verdim ve golfteki kaporamı geri almak için mail attım. fr almak için çıktığım yolda bana a3 ü kısmet ettiği için Allahım'a bin şükürler olsun çok memnunum. kalite bakımından premium bir araç özellikle spor süspansiyonu muhteşem yol tutuşu sağlıyor. konfor olarak ta çok rahat 18'' jant taktırmayı bile düşünüyorum.

ben de 2. el alacağım param buna yetiyor 2009 1.4 tfsi sportback attraction modeli için ne dersiniz? cam tavanlı, manue vitesi buldum ve anlaşmak üzereyim. tek eksiği led yok

Senior Member muratduran Üyenin Avatarı
    Alıntı Yellow&Red Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ben de 2. el alacağım param buna yetiyor 2009 1.4 tfsi sportback attraction modeli için ne dersiniz? cam tavanlı, manue vitesi buldum ve anlaşmak üzereyim. tek eksiği led yok
    Bütçeniz stronic için eksik mi kalıyor yoksa özellikle mi manuel tercih ediyorsunuz? Tabi beğeniler kişiye özeldir ama bana göre Audi, Mercedes, BMW gibi araçlarda manuel vites sanki biraz öldürüyor aracın havasını. Zaten gittikçe daha az üretmeye başladılar. Hatta neredeyse hiç üretmiyorlar. Belki 1-2 sene daha eskiye gidip stronic mi baksanız acaba?
    Mercedes Benz W204 FL C180 Fascination 1.8 CGI 7Gtronic 2011
    Satılan: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI S-tronic Attraction, 2010 (8P)

Junior Member semh Üyenin Avatarı
    Alıntı muratduran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bütçeniz stronic için eksik mi kalıyor yoksa özellikle mi manuel tercih ediyorsunuz? Tabi beğeniler kişiye özeldir ama bana göre Audi, Mercedes, BMW gibi araçlarda manuel vites sanki biraz öldürüyor aracın havasını. Zaten gittikçe daha az üretmeye başladılar. Hatta neredeyse hiç üretmiyorlar. Belki 1-2 sene daha eskiye gidip stronic mi baksanız acaba?
    stornic almanızı tavsiye ediyorum yaklaşık 1 senedir kullanıyorum çok memnunum.

Junior Member
    Selamlar Aşağıda bilgileri yazılı olan araca uygun ve uyumlu olan , daha önce de problemi olmadan montaj yaptırdığınız LPG kiti var mıdır?
    Audi A3 1.4 TFSI Sportback Sport Line
    2013

Junior Member
    Merhaba arkadaşlar
    Bende yeni bir araba almak istiyorum
    Seçenekler şunlar :
    Audi a4 1.4 tfsi 150hp
    Audi a3 1.6 tdi 110 hp
    Audi a3 1.4 tfsi 150 hp
    Bmw 3.18 i 136 hp
    Gönül a4 ten yana ama opsiyonları çok pahalı ve zam bindiği için ya da binecek olacağı için beni çok zorlar sizin tavsiyeniz nedir ? Şimdiden teşekkür ederim ��

Junior Member
    a3 1.4 t 2009 var bende. manuel ve kesinlikle tavsiye ederim. manuelde hem yakıttan tasarruf ediliyor hem de kullanımı daha keyifli. istanbuldaysanız manuel belki zor gelebilir ama başka şehirdeyseniz manuelden şaşmayın derim. dsg problemleri malum.

Senior Member dewrim Üyenin Avatarı
    Alıntı Yusufff21 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar
    Bende yeni bir araba almak istiyorum
    Seçenekler şunlar :
    Audi a4 1.4 tfsi 150hp
    Audi a3 1.6 tdi 110 hp
    Audi a3 1.4 tfsi 150 hp
    Bmw 3.18 i 136 hp
    Gönül a4 ten yana ama opsiyonları çok pahalı ve zam bindiği için ya da binecek olacağı için beni çok zorlar sizin tavsiyeniz nedir ? Şimdiden teşekkür ederim ��
    Dünya para verip manuel almak bana mantıklı gelmiyor dsg hem manuelden az yakar hemde daha seri ben a4 1.4tsi ve sıvı sistem lpg tavsiye ederim

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    audi a4 1.8 tfsi 120bg

Junior Member
    Arkadaşlar merhaba
    2010 model 1.4 tfsi 125 bg bu araçlarda herhangi bir sorun var mı? Yani aldım alacağım arabayı 2-3 güne. İnternette bu motorlar yağ yakar, ömürleri kısa olur gibi şeyler görüyorum. Hiç itibar etmek istemiyorum. Bu arabayı alırsam beni bekleyen sorunlar nedir? Ya da nelere dikkat edilmesi gerekiyor. Cevaplayan herkese teşekkürler.

Junior Member
    niye cevap vermiyorsunuz yahu, çok ihtiyacım var buna

Junior Member
    hiçbirşey olmaz korkmana gerek yok