Junior Member
    hayırlı olsun,mutlu günlerde sevdiklerinizle kullanın.Foto bekliyoruz.Sevgiler...

Member Future_King Üyenin Avatarı
    Alıntı marseille Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hayırlı olsun,mutlu günlerde sevdiklerinizle kullanın.Foto bekliyoruz.Sevgiler...
    Teşekkür ederim, yakın zamanda fırsat bulduğum ilk anda fotoğraflarını çekeceğim. O zaman koyarım

Member Future_King Üyenin Avatarı
    Alıntı dm7020yy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sayın Future_King,
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
    Sizden özellikle aracınızda bulunan "drive select" opsiyonunun süspansiyona etkisinin olup olmadığı konusunda bilgi bekliyorum.
    Teşekkürler...

Merhaba,

Bugün biraz deneme fırsatım oldu fakat maalesef süspansiyona bir etkisinin olduğunu söyleyemem. Zaten bunu Individual seçeneğinde ayar yaparken, ayarlarda sadece Direksion - Motor ve şanzuman ayarları olduğunu görüyoruz. Süspansiyon ile ilgili bir kısım yok.
    Yani demek oluyorki Magnetic Ride olmadan değişim söz konusu değil.

Sevgiler,

Member
    Alıntı Future_King Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba,

Bugün biraz deneme fırsatım oldu fakat maalesef süspansiyona bir etkisinin olduğunu söyleyemem. Zaten bunu Individual seçeneğinde ayar yaparken, ayarlarda sadece Direksion - Motor ve şanzuman ayarları olduğunu görüyoruz. Süspansiyon ile ilgili bir kısım yok.
    Yani demek oluyorki Magnetic Ride olmadan değişim söz konusu değil.

Sevgiler,
    İlginize teşekkür ederim.

Bir önceki aracım BMW F30 320i idi. Vergi, bakım maliyetleri ve bazı sebeplerden dolayı daha donanımlı yeni A3 SB 1.4 TFSi Stronic aldım. F30 dan önceki aracım da bir önceki kasa A3 8P idi. O aracı yol sesi ve sert süspansiyon nedeni ile değiştirmiştim. İnanın F30 standart süspansiyonu ile bile inanılmaz konforlu.

Dediğim gibi çeşitli sebeplerden dolayı ve çok beklentiye girmeden yeniden A3'e dönüş yaptım. Henüz çok kullanmamış olsamda 8P'yi MQB ile kıyasladığımda; süspansiyonlarda aynı sertlik durmakla beraber yalıtım hem rüzgar hem de yol sesi açısından biraz daha iyi olmuş, ama halen sıcak asfalt kaplamalı yollar dışında yol sesi mevcut. 8P de zaten iyi olan malzeme kalitesi MQB'de biraz daha iyileştirilmiş, hatta BMW'den daha iyi diyebilirim. İç dizayn kimileri tarafından eleştirilse de bana göre mükemmel ötesi olmuş.
    Ama sürüş dinamikleri ve şanjuman konusunda BMW açık ara önde. Yol sesi yalıtımı ve konforunda yine BMW önde. Elma ile armutu kıyaslıyorsun diyeceksiniz ama F30, A4 den de daha iyi. Hele şimdi 1,6 motorla 170 hp olan 320i ED vergi avantajı ve performans ile beraber geldi, ortalık iyice şenlenecek.

Saygılarımla...

Member
    Bir önceki yazımda yeni A3'deki yol sesi yani lastik yuvarlanma sesinden bahsetmiştim. Aynı platformu kullanan Golf-7 ve yeni Seat Leon ile aynı yol ve şartlarda lastik yalıtımını test ettim. İnanın her iki araç da yol ve rüzgar yalıtımı açısından A3'den daha iyiler. Nedenine gelince;
    Ön ve arka kapının birleştiği B sutünundaki kapanış bölümünde A3'de ilave bir yalıtım yok. Diğer her iki otomobilde ise ilave bir lastik fitil ile yalıtım var. Bunun sonucunda hem rüzgar hem de yol sesi daha iyi yalıtılmış.
    A3'ü kullanırken sol ve sağ direkten yol ve yan rüzgarlı havalarda veya 100 km/h aşan hızlarda rüzgar sesini fark edeceksiniz. Tasarım eksikliğinden dolayı henüz çözüm yok.
    Bir önceki A3'ü allayıp pullayıp vermişler. Yineliyorum; Golf-7 ve yeni Seat Leon her türlü yol şartlarında hem yol hem de rüzgar sesi yalıtımında daha başarılı.
    Yazdıklarım sadece kısa teslerden edindiğim tecrübeler değildir. A3 ve yeni Leon sahibi olarak uzun yol deneyimlerinden sonra bunları yazıyorum.
    Bana göre optimum fiyat ve kalite kesinlikle Golf-7 dedir.
    Saygılar...

Member ozanoztrk Üyenin Avatarı
    Ic dizaynina bir turlu alisamadim cok fazla sade gibi duruyor
    2012 Mini Cooper Jcw -wreckedHidden Content
    2008 Audi TT Roadster 2.0 Tfsi S-tronic (SOLD)
    2011 Mini cooper Jcw Hidden Content

Junior Member
    Alıntı dm7020yy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bir önceki yazımda yeni A3'deki yol sesi yani lastik yuvarlanma sesinden bahsetmiştim. Aynı platformu kullanan Golf-7 ve yeni Seat Leon ile aynı yol ve şartlarda lastik yalıtımını test ettim. İnanın her iki araç da yol ve rüzgar yalıtımı açısından A3'den daha iyiler. Nedenine gelince;
    Ön ve arka kapının birleştiği B sutünundaki kapanış bölümünde A3'de ilave bir yalıtım yok. Diğer her iki otomobilde ise ilave bir lastik fitil ile yalıtım var. Bunun sonucunda hem rüzgar hem de yol sesi daha iyi yalıtılmış.
    A3'ü kullanırken sol ve sağ direkten yol ve yan rüzgarlı havalarda veya 100 km/h aşan hızlarda rüzgar sesini fark edeceksiniz. Tasarım eksikliğinden dolayı henüz çözüm yok.
    Bir önceki A3'ü allayıp pullayıp vermişler. Yineliyorum; Golf-7 ve yeni Seat Leon her türlü yol şartlarında hem yol hem de rüzgar sesi yalıtımında daha başarılı.
    Yazdıklarım sadece kısa teslerden edindiğim tecrübeler değildir. A3 ve yeni Leon sahibi olarak uzun yol deneyimlerinden sonra bunları yazıyorum.
    Bana göre optimum fiyat ve kalite kesinlikle Golf-7 dedir.
    Saygılar...
    size katılmıyorum,
    2013 leon FR almaya niyetlendim, beyaz cam tavanlı olanından bir bayide buldum ve almaya gittim. canlı olarak showroomlarında inceleme fırsatı buldum ki o gün tamamının parasını yatıracaktım. biraz titiz ve detaycı bir yapıya sahip olduğum için detaylı bir şekilde inceledim. ön kapıların menteşesinin olduğu davlumbaz tarafı kapı açıkken (b sütunu kapı iç menteşenin kasaya bağlandığı yer) baktığımda orada inşaatlarda kullandığımız eps strafor yani ellediğinizde dağılan en ucuz yalıtılım malzemesini gördüm, amaçları lastikten gelen sesi kesmek ama arası boş sabit değil hava su ses herşey girer. gözlerime inanamadım diğer seat modellerine baktım hepsi aynı. performans istiyordum ama tıkırtı ve yol sesi istemiyordum çok beğendiğim leon fr dan oracıkta vazgeçtim. yan tarafta skoda vardı super b yi inceledim. super b de yalıtımın üzerine boşlukları tam kapatan ekstra plastik bir parça ile yalıtılmış ve çok güzel olmuştu. leondan vazgeçince aradığım performansı golf7 1.4 140hp dsg highline sipariş vererek ve 2 ay bekleyerek bulmak istedim. 2014 yılbaşı arifesi zam haberleri gelmeye başlayınca ellerinde benim siparişime yakın ama eksik donanımlı arac için depolarına gittim vw bayisinin. orada 15 adet golfün içine girerek incelediğimde 2 eksik farkettim. 1. eksik highline donanımlı bir araçta koltuk döşemelerinin ortası oturunca hepsi puf diye sönüyordu . golf 6 da böyle bir sorun yoktu, ikinci sorun ise b noktası kapı menteşesi içerinde yalıtım olarak bir malzeme koymuşlar ve üzerine cam silikonu sürmüşler idi. süper b deki gibi oraya özel bir parça koymamışlar. gelen zamlardan ve bu 2 sıkıntılı durumdan dolayı hiç canlı a3 8v görmeden vermiş olduğum golf siparişimi iptal ettim, soluğu audi de aldım. ilk olarak baktığım 2 nokta b sütunu ve koltuk döşemeleriydi. incelediğim ambition modelinin koltukları sanki bilgisayarda çizilmiş golf 7 deki gibi kat izleri ve puf diye sönen koltuk döşemesi ve işçilik hataları yoktu, çok güzeldi. b sütununa baktığımda süperb deki gibi komple plastik parça oraya özel üretilmiş ve yalıtımı tamamlanmıştı. o gün ambition 140 hp lik zenonlu ve sline direksiyonlu a3 için kaporamı verdim ve golfteki kaporamı geri almak için mail attım. fr almak için çıktığım yolda bana a3 ü kısmet ettiği için Allahım'a bin şükürler olsun çok memnunum. kalite bakımından premium bir araç özellikle spor süspansiyonu muhteşem yol tutuşu sağlıyor. konfor olarak ta çok rahat 18'' jant taktırmayı bile düşünüyorum.
    2013 1.4 tfsı 140hp s-tronik a3 ambition sportback zenon plus

Junior Member
    düzeltme: bir üst yazımda b sütunu olarak yazdıklarım a sütunu olacak
    2013 1.4 tfsı 140hp s-tronik a3 ambition sportback zenon plus

Junior Member
    5 yıllık emektarım Golf 6'mı satarak geçen hafta cuma günü 2013 A3 Sedan 140 Stronik aldım. Eğer daha önce bir golf sahibi olmadıysanız golf 7'nin ne kadar basit ve kalitesiz bir hale dönüştüğünü anlayamazsınız(kişisel görüştür). Ben gerçekten A3'ün golfle karşılaştırılmasını ve hatta golfün daha üstün olduğunun iddia edilmesini anlayamıyorum. Benzinle baş edemezsin diyorlardı. Şehiriçi benzinli a3 le 6 litre yakıyorum ortalama. TDI Golfle 7 litrenin altına hiç inmemiştim. A3 kalitesi, donanım farkları ve insanı farklı hissettiren küçük jestlerini hiç saymıyorum. Saygılarımla.

Senior Member SweetriderBerk Üyenin Avatarı
    Alıntı tancan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    5 yıllık emektarım Golf 6'mı satarak geçen hafta cuma günü 2013 A3 Sedan 140 Stronik aldım. Eğer daha önce bir golf sahibi olmadıysanız golf 7'nin ne kadar basit ve kalitesiz bir hale dönüştüğünü anlayamazsınız(kişisel görüştür). Ben gerçekten A3'ün golfle karşılaştırılmasını ve hatta golfün daha üstün olduğunun iddia edilmesini anlayamıyorum. Benzinle baş edemezsin diyorlardı. Şehiriçi benzinli a3 le 6 litre yakıyorum ortalama. TDI Golfle 7 litrenin altına hiç inmemiştim. A3 kalitesi, donanım farkları ve insanı farklı hissettiren küçük jestlerini hiç saymıyorum. Saygılarımla.
    Bu yazıyı "Üyeler kendini tanıtıyor" bölümüne yaparsanız kurallar da bozulmamış olur, foruma hoşgeldiniz kazasız belasız kullanın aracınızı çok güzel araç

Eski Golf'lere hiç binmedim ne yazık ki karşılaştırma yapamayacağım ama Golf 7 gayet düzgün bir kaliteye sahip değil mi sizce de ? Benim hoşuma gitmişti yani Ayrıca Golf'ün A3'ten daha iyi olduğun hiçbir yer daha yazmadı, yazamaz da şimdilik..
    2013 BMW 116i White

2012 Audi A3 Sportback 1.6TDI Scuba Blue