Junior Member icecube Üyenin Avatarı
    yeni a3 1.6 dizel stronic kırmızı renk icin 36 bin euro fiyat aldım arac ambition + bluetooth ve bi-xenon vardı
    sportback icin 2 bin euro fark olur dediler ayrıca seneye bu zamanlar a3 sedan gelicekmis
    fiyatlar daha duser bence ki kendileride soyluyorlar ilk cıktıgında arac herzaman pahalı oluyor

Banned
    Sedanın seneye bu zamana yetişmesi bence imkansız... minimum 2 yılı var diyorum...

Senior Member tifozi Üyenin Avatarı
    Alıntı carking58 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz ama karşılaştırma açısından;
    .
    .
    .
    İyi olmuş bu fotolar arka arkaya..

Benim sıralamam: Golf 7, A3 8P, A3 MQB şeklinde.

ALP
    Guest
    Saraybosna'da yeni A3'ü yakından inceledim (fiyat farkı zaten inanılmaz, onu konuşmayacağım bile) ve S3 geldiğinde de haber verecekler. Esas onu merak ediyorum, çünkü dizayn farkı herşeyi çok değiştiriyor...

Member Future_King Üyenin Avatarı
    Merhabalar,

Geçtiğimiz hafta itibariyle A3 Spotback 1.4 TFSI 122hp Ambition paket aracımı teslim aldım.
    Şu ana kadar ki deneyimlerimi bu konu altında yazmayı uygun gördüm. Belki düşünenlere yardımcı olabilir.
    Aracı dıştan ele alırsam, tek kelime ile Muhteşem. Ben karoserine bayıldım. Özellikle ön ve arka profilden araç çok kaslı ve şık duruyor. Yandan aynı etkiyi yarattığını söyleyemem.
    Fakat ilgi çekici olduğu kesin şu anda.
    Farlar ( Xenon ) aydınlatma olarak başarılı. Rahatsız etmeyen fakat geyet iyi bir aydınlatma açısına sahip. Gündüz farları ( Led ) çok başarılı, ne abartılı nede zayıf duruyor. Aydınlatmada beni hayal kırıklığına uğratan ise Sis farları oldu. Her ne kadar Halejon sistem olarak sunulsada, gündüz farı veya xenon ile son derece uyumsuz ve tatsız bir kombinasyon oluşturmuş. Belki de ileride yapılabilecek Ampul renk seçenekleri ile kombinasyonu düzenlemek mümkün olur.
    Arka kısımda bir kusur bulamadım açıkcası. Geri vites lambaları yeterli aydınlatmaya sahip. Gece ise net anlaşılır bir stop serisi bizi tatmin ediyor. Çift çıkış egzoz zaten klasik haline geldi Audi de.Tatmin edici. ( fakat ABT nin 4 çıkış - Difizör lü arka tampon altı eki Muhteşem !)
    Aracın yüksekliği ideal seviyede. Spor görünüm için yeterli bir alçaklıkta. ( şahsen ben ileride daha da alçatmayı düşünüyorum )
    Araçta bulunan 17' lik 5 kalın kollu jantlar benden geçer not alamadı. Çok kötü durmasa da bence yeteri kadar sportif değiller. Çok kollu veya az ama ince kollu jantlar ile daha yırtıcı olabilirmiş.
    Gelelim iç detaylara.
    İç detay kimilerine göre zayıf kalsada, Sade ve şık tasarımı bence çok başarılı. Çok elegant bir karosere sahip. İç kaplamalar yumuşak ve sıcak. Özellikle iç aydınlatmalardaki detaylar çok hoşuma gitti ( kapı açma kulp larının içindeki aydınlatmalar, sürekli açık kalabilen ayak aydınlatmaları, kapı kanadının altındaki yere vuran beyaz aydınlatmalar)
    MMI radio nun kullanımı ilk başlarda beni biraz zorlasada alışmaya başladım. Kolçak ile uyumu bence yetersiz. Kontrol paneli 5-6 cm daha ileride olabilirmiş.
    MMI radio tabiki sanılanların aksine Türkiye ye MMI TOUCH adı altında gelmiyor. Yani dokunmatik değil selection button. NAvigasyon desteğinin hiçbir araçta olmadığını hatırlatmak isterim. Sanırım bu paket ile birlikte sunuluyor MMI Touch.
    Bluetooth kullanımı başarılı sistemin. Hem telefon görüşmeleri hem de bluetooth tan müzik dinleme gibi araçlar çok başarılı. Arabanın 3-4 metre dışında bile iletişimi sürdürüyor ve müzikleri çalmaya devam edebiliyor.
    Aux girişi bence gereksiz şimdilik. Ayrıca MMI Radio daki TÜM KANAL listesi çok güzel. Böylece kanal ayarlamaya gerek yok. O esnada hangi kanalları çekiyorsa radiomuz hepsini listeliyor. Bu sayede şehir dışı yolculuklarda çok rahat bir kullanım sunuyor bence.
    Direksiyon dan kumandalar yine ergonomik ve yeterli düzeyde. Fakat ben hala eski arabamdaki ( golf GT ) direksiyon kumandalarındaki Ses seviyesinin solda olmasına alışmışım.. Audi de sağ kolda.Özellikle direksiyondaki Ayarlanabilir button çok güzel. Size sistemden sunulan kısayollardan birtanesini o butona atayabiliyorsunuz. Ben şahsen Drive select i verdim. Araçtaki Start Stop özelliği ne derece gerekli tartışılır. Ama faydası var ise gerçekten kullanmaya değer.
    Gösterge panelleri çok güzel. Aralarında bulunan sürücü bilgilendirme ekranı da başarılı detayları size aktarıyor.
    İç mekan çok ferah ve geniş. Hatchback grubundaki araçlar için arka diz mesafesi çok başarılı.
    Koltuklar ( sport ) hem rahat hem de sportif vücut sarma işlemini gerçekleştiriyor. Birtek kuşkum kullanılan malzemedeki Bolluk. Sanki uzun süre kullanımdan sonra cabuk yıpranacağı hissi verdi bana. Kumaş kalitesi Çok sıkı değil.
    Sürüş pozisyonu gayet alçak ve yola yakın.
    Performans olarak bakarsak Henüz ( kendimce Rodaj ) 1 depoyu bitirmediğim için 3000rpm in üzerine çıkma fırsatım olmadı. Fakat yinede beni tatmin ettiğini çok söyleyemem.
    Aracın yakışı çok değişken. Çok dikkatli şehir içi kullanımında 7.2 litrelerde. Fakat Detaylı değerlendirmeyi önümüzdeki zamanlarda yapacağım.

Fiyat performans açısından bence gayet başarılı. ama fiyatının 7-8 bin TL daha aşağıya inmesi gerektiğini düşünüyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images/42/photo4cjq.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/708/photo21jl.jpg/

Şimdilik ilk aklıma gelenler bunlar.
    Sevgiler,

Member
    Sayın Future_King,
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
    Sizden özellikle aracınızda bulunan "drive select" opsiyonunun süspansiyona etkisinin olup olmadığı konusunda bilgi bekliyorum.
    Teşekkürler...

Senior Member jubahakan Üyenin Avatarı
    Aracınız hayırlı uğurlu olsun keyifli sürüşler.

Member Future_King Üyenin Avatarı
    Alıntı dm7020yy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sayın Future_King,
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
    Sizden özellikle aracınızda bulunan "drive select" opsiyonunun süspansiyona etkisinin olup olmadığı konusunda bilgi bekliyorum.
    Teşekkürler...
    Teşekkür ederim, ilk fırsatta denemeler yapıp yazacağım. Hatta kendi configrasyonunu oluşturmayı deneyip onuda test edeceğim.

Alıntı jubahakan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aracınız hayırlı uğurlu olsun keyifli sürüşler.
    Teşekkür ederim.

Senior Member kgn1 Üyenin Avatarı
    bu araçla ilgili merak ettiğim bir husus var. Araçta marşpiyelleri bir yere sürttüğümüz veya vurduğumuz taktirde değişmesi gerekirse değişim nasıl olacak ? Resimlerden gördüğüm kadarıyla marşpiyeller ayrılmıyor . Bilgisizliğimi mazur görün. Teşekkürler
    Son düzenleyen kgn1, 31-Mart-2013 saat 20:13.

Senior Member 34_EMR_61 Üyenin Avatarı
    Alıntı ceyhun_82 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    içi hiç güzel değil,koltuklar doblo koltuğu gibi duruyor.
    katılıyorum o iç nedir ya.
    2013 Sportage 2.0 dsl plus 184 hp 400 nm AWD