Junior Member
    Yeni kasa Audi A3 1.4 TFSI aracımda yapılan yağ testi sonucunda 1000km de 350gr eksilttiğini paylaşmıştım. Audi bu konuda ne adım atar bilmem ama ben bu işi mahkeme zemine taşımaya hazırlanıyorum. Fikriniz nedir acaba?

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    mahkemeyi almanyadaki Audi ye mi acicaksiniz yoksa dogus otoya mi ? isiniz her 2 acidanda zor valla

Senior Member
    Yağ lambası yakıyormu yoksa bizimmi kontrol etmemiz gerekiyor
    Eski kullanıcı adı: Bodygym

Junior Member
    Lamba yanıyor. Ya yanmazsa. Lamba veya sensör bozuksa hapı yuttuk yani.

Türkiye sorumlusu Doğuş ise muhatap da odur.

Senior Member
    Banada aracı aldıımda sölemişlerdi yağ eksilteblr diye ama normal standartlarda her aracta olur gibi lanse ettiler çok fazla eksiltiorsa sorun tabi
    Eski kullanıcı adı: Bodygym

Senior Member omco Üyenin Avatarı
    Diyelim ki doğuş'a dava açtınız. Düz mantıkla, motoru yapan doğuş mu? Doğuş bir nevi aracı görevi görüyor. A3'te pek olmasa da yağ yakma sorunu görülebilen bir durum, lambası yanmadığı için motora bir şey olsa ayıplı mal sattığı için doğuş'a dava açabilirsiniz ama bu yüzden kazanabilir misiniz bilmiyorum... Bence audi'ye açmalısınız, audi'ye karşı dava kazanabilecek kadar uluslararası hukuk'ta uzmanlaşmış bir avukata para saçmaktan ve davanın sonuçlanmasını o kadar bekleyip huzursuz olmaktansa arabayı satıp avukat parasını da ekleyerek kafanızın rahat edeceği bir araç almayı deneseniz nasıl olur?

Junior Member
    Aracı satabilirim de. Siz alır mısınız ben yağ eksiltme sorunu var desem? Ya da söylemesem. Siz satın aldıktan sonra fark etseniz. Bana beddua etseniz. Ne güzel dünya düzeni değil mi? Ölümden ötesi olmasa ne iyi olacaktı. Şimdi bir araç hatalı üretim olabilir. Anlarım. Ancak ne üretici ne de satıcı malının arkasında durmazsa orada kayış kopar. Öyle herşeye normal deyip milleti enayi yerine koymak doğru değil. Benim derdim bu. Ben bu davayı kaybetsem de bir şey kaybetmem. Hakkını arayan bir müşteri karşısında koskoca AUDI veya Doğuş ne çarelere, ne yöntemlere, ne şekillere girerek kendilerini haklı çıkarma gayretine gireceklerdir. Sadece küçücük bir müşterileri ile..

Senior Member
    Dava actiginiz takdirde dogus kullanici hatasi deyip isin icinden cikacaktir. Servise gidince aldiginiz cevap bu oluyor cunku.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    1000 kmlik ölçümle karara varılmaz, her 1000 kmde bir ışık yakana kadar tespit yaptırmak lazım. Sonrasında sebebini bulup, ona göre hareket etmek lazım.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member omco Üyenin Avatarı
    Alıntı Aslanhoca Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aracı satabilirim de. Siz alır mısınız ben yağ eksiltme sorunu var desem? Ya da söylemesem. Siz satın aldıktan sonra fark etseniz. Bana beddua etseniz. Ne güzel dünya düzeni değil mi? Ölümden ötesi olmasa ne iyi olacaktı. Şimdi bir araç hatalı üretim olabilir. Anlarım. Ancak ne üretici ne de satıcı malının arkasında durmazsa orada kayış kopar. Öyle herşeye normal deyip milleti enayi yerine koymak doğru değil. Benim derdim bu. Ben bu davayı kaybetsem de bir şey kaybetmem. Hakkını arayan bir müşteri karşısında koskoca AUDI veya Doğuş ne çarelere, ne yöntemlere, ne şekillere girerek kendilerini haklı çıkarma gayretine gireceklerdir. Sadece küçücük bir müşterileri ile..
    Benim söylediklerimle yağ yaktığını söylemesem, insanları kandırsam, ahiret vs ne alakası var? Böyle binmek istemiyor olabilirsiniz haklısınız, ederine göre ilana koyun ve açıklamaya yazın durumu sonuna da bu nedenle pazarlık payı vardır diye belirttiğiniz zaman dürüstlüğünüze inanan ve "ben devamlı kontrol eder, eksildiğinde ekler binerim" diyen biri her türlü alır. Ben size sadece onca zaman uğraşıp maddi manevi kendinizi yıpratmaktansa satma opsiyonunu düşünmenizi önerdim. Kaybedeceğim bir şey yok diyorsanızda umarım istediğiniz gibi sonuçlanır ne diyeyim, kolay gelsin