Junior Member nvztdmr Üyenin Avatarı
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Anlatmaya çalıştığım nokta bu 98 Oktan meselesi. Beslemeli motorlarda timingi değiştirip, 98 Oktana göre setup yapınca, zaten güzel bir güç artışı alıyorlar, ama bizde 98 oktan benzin olmadığı için bu iş birçok problem yaratıyor.

Baş ağrısı yapmayacak tek formül, Brabus S kit ve K&N kutu içi hava filtresi. Bunları Shell'in VPower97siyle de beslediğiniz zaman sıkıntı çıkarma olasılığı çok düşük.
    Zaten benzin kapagini acinca 95 oktan onerilir yaziyor benim aracimda, peki 95 97 ile kullanilmasi bu 98 ile onerilen kitler takildiginda sorun olarak ne yaratabiliyor ciddi seyler mi bu sorunlar?

Birde sorunlarin haricinde verecegi hp torkta ne olcude azaliyor?

Senior Member
    Güç ve tork değerlerindeki farklılık konusunda birşey yazamam, ama min.98 oktan gerektiren yazılımlar, düşük oktanlı benzin ile yarım yüklerde fark edilir detonasyon yaratabiliyor.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    sahsi fikrim c180 icin ne brabus ne carlsson performance kitlerinin gereksiz oldugunu dunuyorum bosa okadar cok para vermeye gerek yok bence 8 bin euroya cok daha iyi seyler yapilabilir. avrupada hic bir araca artik 95 onermiyorlar o depodaki yaziyi burdaki firmalar bayiler degistiriyor. Butun beslemeli araclara 97-98 alma kanisindayim

hicbirzaman bir zarari olmaz bir formul daha var levent abi meth kit arkadasin isini cozer.
    Son düzenleyen Yigit911, 26-Eylül-2012 saat 12:04.

Senior Member levent-- Üyenin Avatarı
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    sahsi fikrim c180 icin ne brabus ne carlsson performance kitlerinin gereksiz oldugunu dunuyorum bosa okadar cok para vermeye gerek yok bence 8 bin euroya cok daha iyi seyler yapilabilir. avrupada hic bir araca artik 95 onermiyorlar o depodaki yaziyi burdaki firmalar bayiler degistiriyor. Butun beslemeli araclara 97-98 alma kanisindayim

hicbirzaman bir zarari olmaz bir formul daha var levent abi meth kit arkadasin isini cozer.

Ortada 8 bin euroluk bir durum yok ki? Ayrıca 200 beygire ulaşıcak ve günlük kullanım için gayet yeterli bence. 1.8 turbo a5 lere de gerek yok o zaman. Değmeyecek bir değer değil bence heleki 1000 tl lik btg kiti takılırsa

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    kompresörlere chip falan box falan yapılıyo mu?

Alıntı hero4 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    kompresörlere chip falan box falan yapılıyo mu?
    yok sadece yeni nesil 1.8 cgi lara yapiliyor

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    Alıntı levent-- Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yok sadece yeni nesil 1.8 cgi lara yapiliyor
    peki komprsorlerden herhangibi şekilde ekstra güç almak mumkun mu?

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Alıntı levent-- Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ortada 8 bin euroluk bir durum yok ki? Ayrıca 200 beygire ulaşıcak ve günlük kullanım için gayet yeterli bence. 1.8 turbo a5 lere de gerek yok o zaman. Değmeyecek bir değer değil bence heleki 1000 tl lik btg kiti takılırsa

8 bın euroluk birsey okudum orda yanlıs okudum ozaman 1000 tl makul fiyat ama 2500 euro vermek falan gereksiz servisteki hic bir eleman bu arabada yazılım var diyemez cünkü beyni okuyacak ne bir ustaları var ne aletleri var ellerinde anca senin gidip arabada yazılım var demen lazım

Alıntı hero4 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    peki komprsorlerden herhangibi şekilde ekstra güç almak mumkun mu?
    Hani egzosdu hava filtresiydi derken 10 beygir fln maksimum alınır. Onun dışında imkanı yok. Bildiğimiz atmosferik motor durumu söz konusu bunlarda da

Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    8 bın euroluk birsey okudum orda yanlıs okudum ozaman 1000 tl makul fiyat ama 2500 euro vermek falan gereksiz servisteki hic bir eleman bu arabada yazılım var diyemez cünkü beyni okuyacak ne bir ustaları var ne aletleri var ellerinde anca senin gidip arabada yazılım var demen lazım
    Aynen katılıyorum anca bağladıkları bilgisayarda kocaman BU ARAÇTA YAZILIM VAR yazacak öyle anlarlar Benim çift çıkış kare egzosu nasıl yaptırdığımı adamlar yarım saatte anladılar.
    2500 euro konusunda katılıyorum, Nevzat ta komşum zaten ona da dedim gerek yok 2500 euro ya diye. 2500 euroluk yazılım 150-200 binin üzerindeki arabalara anca değer. C ye yapacağım masraf asla o rakamlara ulaşmamalı