Senior Member Lejyoner Üyenin Avatarı
    Aldığınız yer sağlam olsun faturayı tam kessin,Bayiden araba almak anlamsız,aynı arabaya farklı fiyat vermek (ki burada 10 bin euro gibi rakamdan bahsediyoruz) başka ülkede varmı bilmiyorum ama bayinin bana 10 bin euroluk ne hayrı dokunuyor onu sorgulamak lazım..Artık alıcılarda bunun farkına vardı..

Senior Member AhmetPOYRAZ Üyenin Avatarı
    bayı fıyatlarının 10 bın euro yuksek olmasının sebebı zaten faturayı tam kesmelerıdır.Eger faturayı tam kesecek bır galerı bulursanız bayıden fazla fıyat verecektır.Benım sahsı fıkrım bayı cıkıslı ıse aracınız zaten alırken verdıgınız parayı satarken alırsınız,demek ıstedıgım bayı cıkıslı araca basta 10 bın euro fazla verınce satarken de 10 bın euro pahalı satarsınız.Grey market araclarda benım ıcın tek sıkıntı faturanın tam kesılmemesıdır,yoksa garantı vs. gıbı bır problem oldugunu dusunmuyorum.

Alıntı AhmetPOYRAZ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bayı fıyatlarının 10 bın euro yuksek olmasının sebebı zaten faturayı tam kesmelerıdır.Eger faturayı tam kesecek bır galerı bulursanız bayıden fazla fıyat verecektır.Benım sahsı fıkrım bayı cıkıslı ıse aracınız zaten alırken verdıgınız parayı satarken alırsınız,demek ıstedıgım bayı cıkıslı araca basta 10 bın euro fazla verınce satarken de 10 bın euro pahalı satarsınız.Grey market araclarda benım ıcın tek sıkıntı faturanın tam kesılmemesıdır,yoksa garantı vs. gıbı bır problem oldugunu dusunmuyorum.
    Üstad dediklerin tamam mantıklı ama sahibinden e dikkat ettiysen aynı donanım aynı km bayi çıkışlı Mercedesler uzun zamandır duruyor,sağlam galerilerinki satılıyor..
    Ben mesela adını şimdi reklam olmasın diye vermeyeceğim bayiden aldığım Mercedes in faturasını tam kestirdim..

Ayrıca bayi 3 sene Gray market 2 sene garanti veriyor,ama bugün mengerlere gidip 850€ ya 1 yıl boyunca full garanti satın alabiliyorsunuz..

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Alıntı AhmetPOYRAZ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Benim tecrübelerime göre galeriden alanlar daha az zarar ediyor 100k lık bir araçta galeriden alırsa 15.000 euro cepte kalıyor satarkende bayii çıkışlı - galeri çıkışlı olayı yüzünden taş çatlasa 7-8 euro galeri çıkışlı araç ucuz oluyor aynen şuan e coupe örneği gibi haliyle bayiiden alan 7-8 euro zarar oluyor.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member hsyntml Üyenin Avatarı
    bende yılbaşından sonra muhtemelen 2.el az kmli 525d ile değiştircem e coupe yi .
    şimdiden soru işaretleri oluşmaya başladı . Bayi mi alsam grey mi diye ? ikinci elde 5k eur gibi fark var. degermi degmezmi ?? siz olsanız hangisini tavsiye edersiniz??
    Sıfır alıcak olsam 10k eur gibi fark var grey ve bayi arasında
    Güncel : 2011 f10 520d M
    Güncel : 2013 E180 AMG
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Sold : 2011 e 250 cgi Coupe AMG Hidden Content
    Sold : 2008 BMW E60 520D ind.

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Aynen dediginiz gibi 2. ele düşünce iş fark azalıyor bu yüzden 2.el de bayii tercih edilebilir.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Alıntı hsyntml Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bende yılbaşından sonra muhtemelen 2.el az kmli 525d ile değiştircem e coupe yi .
    şimdiden soru işaretleri oluşmaya başladı . Bayi mi alsam grey mi diye ? ikinci elde 5k eur gibi fark var. degermi degmezmi ?? siz olsanız hangisini tavsiye edersiniz??
    Sıfır alıcak olsam 10k eur gibi fark var grey ve bayi arasında

Valla sağlam bildiğiniz galerilerden,tam faturalı aracları gönül rahatlığı ile alabilirsiniz..He 2 sene değilde 3 sene isterseniz Mengerler,Koluman yada BMW de bildiğim kadarı ile Kosifler yapıyor gidip 1 senelik tam garanti satın alabilirsiniz..BMW de bilmiyorum ama Mercedeste fiyat farkı 10 bin € üzerinde..

Senior Member
    galiri konusu sıkıntılı çok iyi tanımanız lazım galeriyi size verdiği faturanın gerçek olup olmadığını bile bilmeniz zor arabayı satın aldıktan sonrada ne kadar ötv yatırmış öğrensende bir işe yaramaz o yüzden bayi en doğrusu eskiden olsa belki ama şimdi iyce kastırmaya başladı buldum bir tane onu alıcaam 2011 yeni tip şanzıman yeni tip direksyoninşallah satarken çok zarar etmem az öz yorumlar paylaşım için teşekkürler

Senior Member
    bu işleri sıkı takip etmezseniz eve arabayla gelmek yerine mahkemeden celp kağıdı geliyor.okadar para veriyorsun uykularını kaçırmaya değmez.(tecrübeyle sabittir)
    (ek)sh

Senior Member hsyntml Üyenin Avatarı
    Alıntı mehmettribal Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    galiri konusu sıkıntılı çok iyi tanımanız lazım galeriyi size verdiği faturanın gerçek olup olmadığını bile bilmeniz zor arabayı satın aldıktan sonrada ne kadar ötv yatırmış öğrensende bir işe yaramaz o yüzden bayi en doğrusu eskiden olsa belki ama şimdi iyce kastırmaya başladı buldum bir tane onu alıcaam 2011 yeni tip şanzıman yeni tip direksyoninşallah satarken çok zarar etmem az öz yorumlar paylaşım için teşekkürler
    2011 model 7g li cok az arac var. nekadara buldunuz ?
    Güncel : 2011 f10 520d M
    Güncel : 2013 E180 AMG
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Sold : 2011 e 250 cgi Coupe AMG Hidden Content
    Sold : 2008 BMW E60 520D ind.