Senior Member Emre52 Üyenin Avatarı
    Alıntı Lejyoner Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Üstad dediklerin tamam mantıklı ama sahibinden e dikkat ettiysen aynı donanım aynı km bayi çıkışlı Mercedesler uzun zamandır duruyor,sağlam galerilerinki satılıyor..
    Ben mesela adını şimdi reklam olmasın diye vermeyeceğim bayiden aldığım Mercedes in faturasını tam kestirdim..

Ayrıca bayi 3 sene Gray market 2 sene garanti veriyor,ama bugün mengerlere gidip 850€ ya 1 yıl boyunca full garanti satın alabiliyorsunuz..
    Dostum sana tam fatura kestiler de, araç gümrükten giriş faturası nedir önemli olan o...Şimdi İstanbulda bir galeri BMW 6.40 D satıyor ilanını görmüşsünüzdür, fiyat 190 Euro yazmış, aracın aynı donanımlı bayi fiyatı 320 Euro...Şimdi bu adam aracı kaçtan Tr'ye sokmuş sen hesap et, he tamam adama sana 190 euro tam fatura keser, ama bunu hiçbir anlamı yok maalesef...

Senior Member Lejyoner Üyenin Avatarı
    Borusan otoda hangi 6 serisinin hangi donanımı 320 bin € ya satılıyor,eminmisiniz.? Bayi ile gray arasında bmw ve mercedeste 100 bin euro gibi rakamların oynaması mümkün değil..

Senior Member Emre52 Üyenin Avatarı
    6.40 D grand coupe'nin M paket full+full bir aracını Borusandan bir fiyat alın, Almanya sitesinden de hesaplayın...Bahsettiğim galerinin verdiği fiyat Almanya fiyatınında altında...Başka bir konu da da geçmişti zaten "silver" arkadaşımız çok güzel örneklemişti...Herneyse dediğim gibi size verdikleri tam faturanın hiçbir önemi yok, aracın Tr'ye girerken ki faturası önemli...

Senior Member melih Üyenin Avatarı
    Geçenler de maliye bakanlığının açıklaması vardı (hem gazete hemde tv de) '' galeri ve özel ithal araçların tamamını takibe aldık eksik faturalı ve sıfır diye Türkiye ye sokulan araçları inceliyoruz şu ana kadar tespit ettiğimiz 300 bin in üzerinde araç var. Bu araçları satanlarla ve eksik faturalı araçları alanlarla ilgili cezayı işlemi başlatacağız.'' diyorlardı.

Çok yakın bir arkadaşım Cayyane dizel yada cls 350 cdi arıyor alacak Ankara da sağlamlığına güvendiğimiz 2 yer var ikisiyle de konuştuk adamlar bayi çıkışlı yada kendi ithalatımız olmayan aracı kesinlikle almıyoruz dediler. Bize de size dost tavsiyesi faturasına güvenmediğiniz aracı kesinlikle almayın enin de sonunda maliye size gelir dediler.

Kendileri dışında aracı alınabilecek sağlam iş yapan İstanbul da bir kaç yer tavsiye ettiler.

Benim naçizane tavsiyem bilmediğiniz yada tanımadığınız güvenmediğiniz galeriden araç alırken iyi araştırın ve kesinlikle ÖTV makbuzunu/dekontunu yada arıcın faturasını sorun görmek için isteyin.

Biz aracı sorarken faturasını göstermeyen ne dekontu kardeşim, faturasını alırken görürsün, biz buradayız kaçmıyoruz bir şey olursa bizi bulursun tarzı konuşmalara giriyorlarsa daha fazla konuyu uzatmadan teli kapatıyoruz. Bana ben enayi miyim 15.000 euro fazla verip paramı devlete mi kaptıracam korkuyorsan git bayiden al aradaki farkı öde de gör diyen bile oldu.
    Son düzenleyen melih, 08-Eylül-2012 saat 18:45.
    e350 cdi blueefficiency coupe

Junior Member Holigan_TT Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar, E coupe veya E cabrio alacağım günlerdir bayi çıkışlı ve ithal oto yorumlarına bakıyorum ve ikna olamadım. İçimde bir korku olmasından sa fazla para verip bayi çıkışlı alacağım galiba.

SS Motorsa beğendigim arabalar var bu firma güvenilir mi bilgisi olan var mı? Birde MTURAN arkadaşımız cabrionu ne kadara satıyorsun
    what we do in life, echoes in eternity...
    Hidden Content bi[SIZE=1][SIZE=3]TT[/SIZE][SIZE=2]i[/SIZE]..[/SIZE]

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    ÖM Gönderdim.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member
    ss güvenilir bir yer onlarda bayi çıkışlı olmayan arabaları alma ve satma taraftarı değil

bende aracımı aldım bayi çıkışlı 7 ileri vites yeni direksiyon comand lı full bir araç aldım

Senior Member hsyntml Üyenin Avatarı
    Alıntı mehmettribal Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ss güvenilir bir yer onlarda bayi çıkışlı olmayan arabaları alma ve satma taraftarı değil

bende aracımı aldım bayi çıkışlı 7 ileri vites yeni direksiyon comand lı full bir araç aldım
    hayırlı olsun, ss denmi aldınız aracı? bide ne kadara aldığınızı öğrenebilirmiyiz
    Güncel : 2011 f10 520d M
    Güncel : 2013 E180 AMG
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Sold : 2011 e 250 cgi Coupe AMG Hidden Content
    Sold : 2008 BMW E60 520D ind.

Senior Member
    Ss den almadim. 170000 tl aldim