Senior Member EMATARACI Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar , ben aracımı alalı yaklaşık 8-9 ay oldu foruma da o tarihlerden beri üyeyim ancak yaşadığım olayı hemen üye olduğum gibi yazmak istemedim açıkçası. Eylül 2011 de Doğuş power centerdaki audiye gittim. Şu an kullandığım aracı çok beğenip hemen satın almak istedim. O zaman da iyi bir fiyata almıştım (64.000 tl) ve açıkçası bu fiyata bu dolulukta bir araç bulabileceğimi düşünmedim. Her neyse satış danışmanımla masaya oturuk ve ona özellikle showroomdaki aracı istemediğimi belirttim.Kendisi de "yok abi verirmiyim sana , aşağıda araç var gel istersen bakalım" diyerekten babacan bir tavırla beni aşağıya indirdi.Aracı gördüm , bindim sorun yok. Yukarıdaki aracın aynısı . Tamam dedim ve aracı satın aldım. Plaka , ruhsat, kredi işlemleri derken aracın teslimi 1 haftayı geçti. Teslime 2-3 gün kala yakın bir arkadaşım arabayı görmek isteyince showroomda aynısı var diye teklifini reddetmedim. Gittik Doguş Oto'ya, arkadaş araca bakarken bende yan koltukta oturuyordum. O sırada ne oldu bilmiyorum ama şeytan dürttü heralde elimde ufak bir kağıt parçası vardı , onu alıp torpidonun en dibine sakladım. Neyse çıktık ettik aradan 2-3 gün geçtikten sonra aracı teslim almaya gittim. Birde ne göreyim? Showroomda araç yok, teslimde siyah bir a3. Plakalarına kadar herşey takılmış. Ha birde aklıma gelmişken aracı teslim ediş şekillerini görseydiniz yüzlerine tükürürdünüz. Araba pislik içinde heryeri toz çamur, ayak izleri vs... Orda emin oldum işte showroomdaki araba olduğuna. Satış danışmanlarına sordum "bu araç showroomdaki araç değil değil mi Ahmet bey?" yine babacan bir cevap "Yok abi olurmu abi öyle şey burdaki araç istinye park showroom a gitti dün tırla." Bu sefer iyice tepem attı ve normal bir ses tonuyla danışmanıma "torpidoyu benim için açabilirmisiniz?" dedim. Açtığında da "orda dipte bir kağıt olacak onu bana uzatabilirmisiniz dedim." Kağıdı ordan çıkarır çıkarmaz başladım ağzıma ne geliyosa söylemeyi burda yazamayacağım onları Sonra müdürleri yanıma gelerek durumu telafi etmek istediğini söyledi bende sert bir tavırla
    1)Boya koruma
    2)Krom egzoz ucu
    3)Koltuk koruma
    4) ve son olarak cam filmi istedim .
    Çok fazla dermiş gibi suratıma bakınca " Araba bu akşama hazır olsun bu sırada bana kaybettirdiğiniz zaman ve heves için başka bi araç istiyorum dedim" gözdağı verince düşünmeden yapmak zorunda kaldı Sonuç olarak ben bi A8 Q7 almıyo olsamda oyuncak da almıyorum gereken şikayetlerde de bulunmuştum pek işe yaradığını sanmıyorum ama neyse...Ben eğer o kağıdı oraya koymamış olsaydım bana aşşağıdaki araba diye yutturucaklardı.Hakkımı güzel aradığımı düşünüyorum. Son olarak bir not bana gün içinde verdikleri arabayı da epeyce hor kullandım
    "2008 BMW E86 Z4 COUPE 3.0si"
    "2011 A3 1.4 TFSI BLACK LINE"

imperial
    Guest
    Gecmis olsun kardesim keske asagidaki araba olmazsa almiyorum deseydin

Member Loverman Üyenin Avatarı
    Gerçekten üzücü bir durum bütün bu olanların üzerine keşke aracı iade etseydiniz birde almış olduğunuz aracın her yerine baktırma 'nızı tavsiye ediyorum boya vs. varmı diye
    35 AV 9251

AUDİ A3

1.6 Attraction

Alıntı imperial Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Gecmis olsun kardesim keske asagidaki araba olmazsa almiyorum deseydin
    Sağol kardeşim, valla istesem onu da yapardım, babam teklif etti bana onu da istersen değiştirtiyim diye ama ruhsattı plakaydı en az 1-2 hafta daha beklemem lazımdı ve o dönem arabasız 1 dk daha duramazdım

Alıntı Loverman Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Gerçekten üzücü bir durum bütün bu olanların üzerine keşke aracı iade etseydiniz birde almış olduğunuz aracın her yerine baktırma 'nızı tavsiye ediyorum boya vs. varmı diye
    Onlara baktırdım zaten araçta hiçbir sıkıntı yok ancak tercihen aşağıdaki arabayı almak isterdim... Teşekkür ederim
    Son düzenleyen EMATARACI, 02-Temmuz-2012 saat 16:34.

Senior Member Fırat Kurtipek Üyenin Avatarı
    Doğuş oto hakkında sürekli olumsuz tecrübeler duyuyoruz. Özellikle Audi ve Wolkswagen gibi iki kaliteli markayı bünyesine almış olmaları üzücü bir durum. Bari Citroen falan olsaydı ne halleri varsa görsünler derdik. Ama Audi de çok beğendiğim modeller var. Neyse belki ben alana kadar durumlarını düzeltirler...
    2001 Peugeot 106GTİ
    2004 Peugeot 206RC
    2003 BMW 330Cİ
    2009 Audi TTS

Senior Member can84 Üyenin Avatarı
    Avekten sasmicaksin bugun bi arac icin gorusmeye gittim cok sevecen cana yakin bilgili calisanlari var.Musteriyi kaziklamaya degil en dusun karla mutlu etmeye calisiyorlar aracimida avek servisine birakicam 2 gun sonra.Aracimda arkadan gelen sesi erel 20 dakikalik surus suresince bulamadi avek calisani 15 saniye icinde egzosdan kaynakladigini tespit etti gercekten avek bugun benden 10 puan aldi yani bundan sonrada baska audi bayisine gitmem.

Senior Member
    Doğuş, kredisini çoktan doldurdu benim gözümde. Sadece bu s-tronic sıkıntıları ve karşılığında olanlar bile bir daha Doğuş'tan bir iğne almamamı sağlamaya yeterli. Aracımı 2 sene sonra sattığımda tercihim kesinlikle Mercedes olacak.
    1999 A3 1.6 102 Hp Attraction Manuel [Satıldı]
    2006 A3 2.0 FSI Ambition Tiptronic S-Line [Satıldı]
    2010 A5 2.0T Quattro S-Tronic S-Line Hidden Content [Satıldı]
    2010 E250 CGI Coupe AMG

Senior Member Lejyoner Üyenin Avatarı
    Doğuş Oto mu.? Yeni kasa Passat satmaya kalkıp "aracı bir görebilirmiyiz dediğimizde henüz elimize gelmedi" diyen satış danışmanları çalışıyor orada,benden uzak Allaha yakın olsunlar..

Biz devamlı Doğuş Oto Etiler 'den alıyoruz. Oradan sırf 7-8 araç aldık. Birgün yine Audi A4 için ziyaret ettim. Kesseler %10,5 'ten fazla indirim yapamayız dediler. O sırada forumumuzda Avek 'ten satış temsilcisi bir arkadaş vardı. Onu aradım, Etiler 'le konuştuğumu hiç bahsetmedim tabi, size %11 yaparız dedi.

Aradım direk yüzüne söyledim Etiler 'dekinin. Bir daha da ordan almadık

Alıntı Dikistutmaz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Doğuş, kredisini çoktan doldurdu benim gözümde. Sadece bu s-tronic sıkıntıları ve karşılığında olanlar bile bir daha Doğuş'tan bir iğne almamamı sağlamaya yeterli. Aracımı 2 sene sonra sattığımda tercihim kesinlikle Mercedes olacak.
    Bu sıkıntıyı direk Audiye bağlamak yanlış olur bence çünkü bu direkt olarak bayiinin suçu.Şenyıldız hakkında hep iyi şeyler duyuyorum

Alıntı turboadmin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Biz devamlı Doğuş Oto Etiler 'den alıyoruz. Oradan sırf 7-8 araç aldık. Birgün yine Audi A4 için ziyaret ettim. Kesseler %10,5 'ten fazla indirim yapamayız dediler. O sırada forumumuzda Avek 'ten satış temsilcisi bir arkadaş vardı. Onu aradım, Etiler 'le konuştuğumu hiç bahsetmedim tabi, size %11 yaparız dedi.

Aradım direk yüzüne söyledim Etiler 'dekinin. Bir daha da ordan almadık
    Ben size bir şey anlatayım. Bizim Doğuş Otoda çalışan,sanayiden tanıdığımız bir abimiz var. Kendisine bundan 3 sene önce scirocco almak istemiş personel indirimden yararlanarak. Piyasaya göre iyi bir fiyat vermişler ki o zaman sciroccolar yeni çıkmıştı. Bir arkadaşı kendisini uyararak başka bir arkadaşının da o fiyatlara aldığını iddia etmiş(alan kişi personel değil normal müşteri).Bunun üstüne içine kurt düşen abimiz bir arkadaşına telefonla fiyat aldırtıyor ve birde ne duysun personel indirimi ile aynı fiyat

edit: Bu arada bu abimiz satışta değil serviste çalışıyor...

Alıntı can84 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Avekten sasmicaksin bugun bi arac icin gorusmeye gittim cok sevecen cana yakin bilgili calisanlari var.Musteriyi kaziklamaya degil en dusun karla mutlu etmeye calisiyorlar aracimida avek servisine birakicam 2 gun sonra.Aracimda arkadan gelen sesi erel 20 dakikalik surus suresince bulamadi avek calisani 15 saniye icinde egzosdan kaynakladigini tespit etti gercekten avek bugun benden 10 puan aldi yani bundan sonrada baska audi bayisine gitmem.
    Evet , bende avek için iyi şeyler duydum. Kuzenimde a5 sportback var her sorununda oraya gidiyor bakımı falan daha hiç sorun yaşamamış aksine sizin gibi hep daha tatmin olmuş şekilde çıkmış