Senior Member RST Üyenin Avatarı
    Merhaba,

Araç hareket ederken tavandan sesler geliyor arasıra.

Demin konular arasında bakınırken 1-2 arkadaşın da bahsettiğini gördüm sanırım bu bazı E-Coupe'lerde olan bir sorun, böyle bir durum yaşayanlar ve sorunu çözebilen var mı?

Bu konuda ne yapmak gerek, aracımın garantisi de devam ediyor henüz servise gitmedim...

imperial
    Guest
    Sunroof'un ic aksaminin yaglanmaya ihtiyaci olabilir

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    Panaromik tavanlarda olan bir durum. Ayaklarında problem oluyor, o yüzden geliyor ses. Servise gidip baktırın garantiden ayakları değiştiriyolar.

Alıntı abbcn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Panaromik tavanlarda olan bir durum. Ayaklarında problem oluyor, o yüzden geliyor ses. Servise gidip baktırın garantiden ayakları değiştiriyolar.
    Bilgi için teşekkür ederim, peki bu uzun vadede ne gibi bir sonuç getirir bize?

Yani aracım 2011 model daha 2 sene dolmadı, her iki senede bir o parçalar değişecekse bu bana masraf olarak geri dönecek gibi.

Senior Member hsyntml Üyenin Avatarı
    diğer konuda bahsetmiştim ama ayrı konu açılması daha iyi olmuş ;-) Benim aracta sadece belirli sıcaklıklarda yapıyo. mesela soguk havada ( alalı 3 ay oldu kışın nolur bilemiyorum ) yada sıcak havalarda hiç çıt cıkmıyo. gecen hafta çeşmeye gidip geldim nerdeyse hiç ses gelmedi. ama bazen normal hava sıcaklıgında tıkır tıkır / çıtır çıtır sesler geliyo. arka koltuga oturan arkadaşlarım hareketsiz cam la hareketli camın arasındaki uzun plastik parcadan geldigini soylediler, arka koltukta hiç seyahat etmediğim içinde bi yorum yapamıyorum tabi.

Alıntı RST Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bilgi için teşekkür ederim, peki bu uzun vadede ne gibi bir sonuç getirir bize?

Yani aracım 2011 model daha 2 sene dolmadı, her iki senede bir o parçalar değişecekse bu bana masraf olarak geri dönecek gibi.
    Eger servise giderseniz, orda nası bi çözüm buldugunuzu paylaşırsanız memnun olurum. bende fırsat bulunca baktıracam inş.
    Güncel : 2011 f10 520d M
    Güncel : 2013 E180 AMG
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Sold : 2011 e 250 cgi Coupe AMG Hidden Content
    Sold : 2008 BMW E60 520D ind.

Alıntı hsyntml Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    diğer konuda bahsetmiştim ama ayrı konu açılması daha iyi olmuş ;-)

Eger servise giderseniz, orda nası bi çözüm buldugunuzu paylaşırsanız memnun olurum. bende fırsat bulunca baktıracam inş.
    Servise gittiğimde buraya da yazacağım, ayrı konu açılsın ki bilinsin dedim madem pek cok aracta olan bir durum alacak olanlar da eksik bilgilendirilmemiş olur. Aracı seviyorum o ayrı konu, ama sıkıntıları yok değil

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    Benim bildiğim kronik sorunlardan biri, çoğunda bu sorun mevcut. Garanti zamanı garantiden değişiyor parça, garanti bittikten sonrada garantiden değişen ve sorunlu bir parça olduğu için iyi niyet adı altında ücretsiz değişiyor diye biliyorum ama yanılıyo olabilirim.

Senior Member gkt Üyenin Avatarı
    arkadaşımda 2012 model var 7bin kmde. hatta 1 ay ben kullandım.öyle bir sese rastlamadım.

edit : sonradan aklıma geldi klima çalışırken fan sesi hariç bir uğultu sesi çıkıyor.sizde duydunuzmu böyle bir uğultu sesi ?
    Son düzenleyen gkt, 12-Haziran-2012 saat 02:34.
    a3 2.0fsi s-line manuel

Hidden Content
    Hidden Content
    YeliDesign - Web Tasarım Stüdyosu

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Klima açılınca estra bir ses çıkıyor evet öndeki ana klima pervanesinden geliyor olmalı kaputu açarsanız büyük bir pervane var.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member gkt Üyenin Avatarı
    Alıntı mTuran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Klima açılınca estra bir ses çıkıyor evet öndeki ana klima pervanesinden geliyor olmalı kaputu açarsanız büyük bir pervane var.
    normal mi yani? biz servise götürmeyi düşünüyorduk.öyle seslere takan biri değilim ama öyle üst sınıf sessiz bir araçta o uğultu rahatsız ediyor.
    a3 2.0fsi s-line manuel

Hidden Content
    Hidden Content
    YeliDesign - Web Tasarım Stüdyosu