Senior Member RST Üyenin Avatarı
    Arkadaslar,

Diger baslik iyice karmasik hale geldi, yeni bir baslik acmak daha iyi olur diye dusundum.

E-Coupe'de guncellenmesi beklenen 350CDI motorlari konusunda halen kesin bir bilgiye ulasabilmis degilim. Su an Almanya satisinda 265BG'lik 350CDI motorlar mevcut. Boylece fabrika verisi olarak 0-100'u 6.1 saniyede yakaliyor.

E350 CDI'da sanirim bir diger fark da AMG paketli alindiginda Egzost uclarinin E500'deki gibi koseli sekilde satilmasi.

Bir diger yenilik de direksiyon simidinin makyajlanmasi. Cunku dikkatli bakildiginda sadece gobek kisminin degistigini gorebilirsiniz.

E250'ler icin de guncelleme mevcut, artik 7 ileri seklinde uretiliyor.

Fakat MB Almanya sitesinde gorsel olarak bir yenilik daha mevcut o da LED'lerdeki degisim. LED'ler artik S, CL, C serisinde oldugu gibi duz geliyor.

Motor verileri su sekilde oluyor...

E Coupe 350 CDI 265hp
    E Coupe 300 252hp
    E Coupe 350 306hp
    E Coupe 500 408hp

'Motor verilerini designo'nun mesajindan copy/paste yaptim.

Almanya sitesindeki bilgiler bu sekilde. Soylentileri Turkiye'deki MB bayileri de dogruluyor fakat kesinlesmis olan herhangi bir tarih yok maalesef.
    Son düzenleyen RST, 12-Mayıs-2011 saat 17:29.

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    LED'ler sadece AMG paketsiz araçlarda düz geliyor olması lazım. AMG'li araçlarda ledler aynı. Direksiyon simidi güzel olmuş, 7gtronic'de şarttı.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Konunun başlığı ''E coupe Motor/Donanım Güncelleme'' şeklinde daha iyi olur, araç yeni bir model değil sadece motor ve donanım olarak güncelleme mevcut.

7G-tronic uzun zamandır bekleniyordu ancak zamanı ile ilgili bir kesinlik yoktu, 2012 modeller de kesin gözüyle bakılıyordu daha erken oldu.

Göstergede de bir değişiklik olup renkli ekran ve 3 boyutlu simgeler yer alıyor sanırım. Murat arkadaşımızın dediği gibi düz Led farlar AMG olmayan seri de mevcut. AMG paket donanımlı araçlarda gene L şeklindeki gibi Led far devam ediyor.

E250CDI 4 matic Sedan da yeni seçenekler arasına eklenmiş.
    Son düzenleyen designo, 12-Mayıs-2011 saat 17:23.

Alıntı designo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Konunun başlığı ''E coupe Motor/Donanım Güncelleme'' şeklinde daha iyi olur, araç yeni bir model değil sadece motor ve donanım olarak güncelleme mevcut.

7G-tronic uzun zamandır bekleniyordu ancak zamanı ile ilgili bir kesinlik yoktu, 2012 modeller de kesin gözüyle bakılıyordu daha erken oldu.

Göstergede de bir değişiklik olup renkli ekran ve 3 boyutlu simgeler yer alıyor sanırım. Murat arkadaşımızın dediği gibi düz Led farlar AMG olmayan seri de mevcut. AMG paket donanımlı araçlarda gene L şeklindeki gibi Led far devam ediyor.

E250CDI 4 matic Sedan da yeni seçenekler arasına eklenmiş.
    Gorsel olarak da degisiklik oldugu icin Guncellemeleri diye ekledim

Aslinda ben de duz led'leri istiyordum fakat sonra her modelde olmaya baslayinca sogudum acikcasi. Gostergeler konusunda herhangi bir resim video vs varsa ekleyebilir misiniz cok merak ettim acikcasi.

Bu arada E350CDI yeni motor secenegiyle alan var mi yahu? Hatirladigim kadariyla fiyatta da ufak bir degisiklik olmasi gerekiyordu.

Alıntı RST Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Gorsel olarak da degisiklik oldugu icin Guncellemeleri diye ekledim

Aslinda ben de duz led'leri istiyordum fakat sonra her modelde olmaya baslayinca sogudum acikcasi. Gostergeler konusunda herhangi bir resim video vs varsa ekleyebilir misiniz cok merak ettim acikcasi.

Bu arada E350CDI yeni motor secenegiyle alan var mi yahu? Hatirladigim kadariyla fiyatta da ufak bir degisiklik olmasi gerekiyordu.
    Gösterge şu şekilde görünüyor, Bu da yeni eklenen Eco Start/Stop özelliğinin tuşu
    Eklenen Resimler
    Son düzenleyen designo, 12-Mayıs-2011 saat 20:05.

Eco Start/Stop icin Allah'tan fazladan tus var. Tam olarak islevi ve calisma prensibinden bahsedebilir misiniz? Sanirim Avrupa'da standart fakat TR'de olmayan bir opsiyondu bu. Acaba modul olarak ekletmek mumkun olacak mi?

Gostergeler cidden makyajlanmis bu arada Bakalim TR'ye ne zaman gelecek bunlar...

Alıntı RST Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Eco Start/Stop icin Allah'tan fazladan tus var. Tam olarak islevi ve calisma prensibinden bahsedebilir misiniz? Sanirim Avrupa'da standart fakat TR'de olmayan bir opsiyondu bu. Acaba modul olarak ekletmek mumkun olacak mi?

Gostergeler cidden makyajlanmis bu arada Bakalim TR'ye ne zaman gelecek bunlar...
    2011 model itibari ile ESP yi kapatma sistemini kaldırınca yukarı da yer alan ESP on/off tuşu yerine kemer ileri itici geldi böylece altta ortada yer alan 4 tuş ''Gelişmiş dinamik sürüş ops. olan Sport tuşu-Eco tuşu-Park mesafe on/off- Elek. arka perde'' olarak değişti.

Eco start/stop std. bir donanım makyajlı c serisinde de var ancak sanırım Tr deki yakıt kalitesi yüzünden buraya gelen araçlara konmadı. E coupe de olur mu bilemiyorum şuan.

Sistemin özelliği araç 8km hızın altına düşüp durduğunuz an frene basılı tutunca araç kendini stop ediyor frenden alınınca tekrar çalışıyor. Yakıt tasarrufu için yapılmış bir sistem.
    Son düzenleyen designo, 12-Mayıs-2011 saat 21:00.

Senior Member
    Alıntı ACC34 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu 7 ileri 250cgi'ların ya da 265 beygirlik 350cdi'ların yeni direksiyon simidiyle birlikte () bu yeni haliyle ne zaman Türkiye'de olacağı belli mi?

bu sorunun cevabını verebilecek bi arkadaş var mı?
    2016 BMW 640d xDrive Gran Coupe
    2015 BMW 730i
    2016 Volvo XC90
    2015 Audi A7 TDI Quattro
    2011 BMW 640i Convertible
    2009 Audi A4 1.8T

Junior Member
    Alıntı ACC34 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bu sorunun cevabını verebilecek bi arkadaş var mı?
    ben gecen hafta pazartesi 2011 model e coupe aracimi has otomativden teslim aldim, ici makyajli olarak geldi. sanirim sorunun cevabi bu olabilir

Senior Member
    Alıntı CEBEL Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ben gecen hafta pazartesi 2011 model e coupe aracimi has otomativden teslim aldim, ici makyajli olarak geldi. sanirim sorunun cevabi bu olabilir
    Aracınız 250 CGI mı?

Direksiyon simidi yeni SLK ile aynı mı?

Ayrıca hayırlı olsun..
    2016 BMW 640d xDrive Gran Coupe
    2015 BMW 730i
    2016 Volvo XC90
    2015 Audi A7 TDI Quattro
    2011 BMW 640i Convertible
    2009 Audi A4 1.8T