Member
    Herkese merhabalar

Bu ilk mesajımda; açıkcası amacım türkiyede Audi kullanıcıların üye olduğu bir forum bulmaktı ve bir süre araştırdıktan sonra böyle bir forumun olduğunu öğrenmem gerçekten beni mutlu etti.

Mümkünse size bir konuda danışmak istiyorum ve geçmişte açılmış benzer bir konu var mı diye araştırdım fakat bulamadım eğer gözden kaçırdıysam da affola.

Çıktığı ilk zamandan beri deli gibi Audi A5 hayranıyım ve inanın sık sık rüyalarıma bile giren bir araba, burda hissettiklerimi anlatsam herhalde ayrı bir konu olur o yüzden uzatmayayım .

Fakat malum ekonomik koşullarım sıfır almama yetmiyor. dürüst konuşmak gerekirse bu arabanın sınıfımın biraz üstünde olduğunun da farkındayım. Fakat gözümü kararttım ve artık hayallerimi de ertelemek istemiyorum sonuçta hayat da kısa. Kısmet olursa ciddi bir şekilde bu sıralar 2.el bir 1.8 TFSI A5 coupe alma aşamasındayım. Burda da sizden, özellikle bu arabaya sahip olanlardan alacağım yorumlar çok önemli olacak.

Öğrenmek istediklerim, bu araba bana mali olarak aylık bazda ne kadar masraf çıkartır (vergi + benzin +kasko + trafik sigortası )? Riskleri nelerdir?
    Aldığımda ne tür sıkıntılar çıkar, nelere hazırlıklı olmalıyım ? Servis masrafları nelerdir?

Yani şu an masrafların aylık hesabını yapmak istiyorum ve sizden alacağım bilgilerin hayati önemi olacak.

Şimdiden değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

imperial
    Guest
    Benzin masrafin eger basarsan cok olur yag yakma sorunuda neredeyse her A5'te kronik rahatsizliktir obur turlu alip keyifle binebilirsin

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    1.8 a5 kullanıcısıyım max 520 kilometre gidebildim agresif kullanımda 400 anca gidiyo. Yağ yakma konusunda 2.0 kadar sıkıntı yok ama arabayı sıkıştırınca yine yakıyo 19.000 de arabam daha 1 kere doldurmam gerekti (3000 km civarı bişeyde doldurmuştum) Sigorta vergi konusunda rakamları net hatırlamıyorum ama hafta sonu onlarıda ögrenir yazarım. Arabanın kronik bi sorunuda yok.

Member
    Bu arada alacağım araba 2008 model olacak ve 80000 kmde.
    Açıkcası basmayı zaten düşünmüyorum çünkü ilk arabam olacak, gayet sakin kullanacağım doğal olarak. Dediklerinize göre, yakıt tüketimini bir depo benzin ile 500km giderim diye hesaplıyorum o zaman.

hero4 hocam saolasın, verceğin bilgiler çok önemli olacak benim için. Kasko hakkında da bir fikir edinebilirsem iyi olurdu.

Bunlar haricinde peki servis masrafları ne civarlardadır? Parça fiyatları vs. hangi sınırlarda dolaşır?

Senior Member hero4 Üyenin Avatarı
    Benim araba bol bol servise gittiği için onlarada bakar söylerim tampon çamurluk airbag tavan kaplama hepsinin fiyatı bende war

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Alıntı ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    forumda son zamanlada alınan şikayetlerin ışığında;

foruma araç tavsiyesi için üye olan ve forumu sadece bu amaç için kullanan, bir şekilde reklam yapan yapmaya çalışan yeni üyelerin.forumu aramadan bilgi isteyen bunun ile ilgili başlık açan.forumun ortamını bozan; tartışma yaratan ya da ''tartışmaya neden olan'' yeni-eski üyerlerin başlıkları uyarısız silinecektir devamı halinde 2ci bir uyarı yapılmadan üyelelikleri tarafımca iptal edilecektir. forumda yalan söylediği düşünülen, sahte görüntü veya bilgi ekleyen şüpheli üyelikle uyarısız silinecektir.

bundan sonra bu hususa dikkat edelim.

ümit

.. ......
    2F2F Mazisi..

Member
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    .. ......
    Ümit hocam yazdıkların kesinlikle aklımda, teşekkürler bilgilendirme için.

Alıntı hero4 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Benim araba bol bol servise gittiği için onlarada bakar söylerim tampon çamurluk airbag tavan kaplama hepsinin fiyatı bende war
    Hocam sanırım senin araba bayağı vukuat yaşamış gibi

Bu arada arabayı almaya karar verdikten sonra, gerekli bilgileri alıp hesap kitap yapma telaşıyla direkt konu açtım, kusra bakmayın. Kendimden kısaca bahsedersem, İstanbulda yaşıyorum, 29 yaşındayım ve bilgisayar mühendisiyim. Ehliyetimi 2007de Aydında askerdeyken almıştım ve o zamandan beri de bir daha araba kullanmak nasip olmadı. Yaklaşık 5 yıldan beri araba almayı hep düşündüm ama amacım ayağımı yerden kesecek bir araba değil, beni motive edecek, bir nevi yaşama amacım olacak bir araba almaktı. Son 4 yıldan beri de A5 sahibi olmak benim tek hedefim oldu, başka bir araba da bunu başaramaz sanırım. Sabah kalkıp işe gitmek için evden çıktığınızda otoparkta sizi bekleyen beyaz bir A5den daha motive edici ne olabilir bu hayatta Belki abartıyorum ama benim fikirlerim bunlar.

Ama daha önce de dediğim gibi, almadan önce sizden gelecek bilgilerin de yardımıyla olabilecek bütün ince hesapları yapmak istiyorum ki ekonomik bir sıkıntıya düşmeden bu hayal gerçek olsun, tek isteğim bu.

ALP
    Guest
    Hoşgeldin Levent,Ümit zaten gerekeni yazmış.İlk mesajın," http://www.turbofsi.net/forum/sohbet...itiyor-96.html " linkinde olmalıydı.
    Samimiyetinizin forumda aktif bir şekilde devam etmesi ümidiyle...

Member dadriso Üyenin Avatarı
    80bin KMde araç beygir kaybetmişmidir?

imperial
    Guest
    Alıntı dadriso Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    80bin KMde araç beygir kaybetmişmidir?
    Hayir ama soru biraz sacma olmus