Senior Member Dynamo Üyenin Avatarı
    Arkadaşlar;

benimde bir katkım olsun istedim, aracında çakmaklığı kullanmayan kişiler için ve bulunduğu binada garajı olanlar her seferinde garaj kumandasını çıkartıp basmak istemeyenler için hazırladım..

1- Orta konsolda bulunan çakmak'ı çekiyoruz ve çıkartıyoruz

2- Çakmak yuvasını geriye doğru çekiyoruz ve konsoldan zarar vermeden söküyoruz.

3- yuvadan çıkarttığımız çakmaklığı plastik yuvadan çıkartmak için bir maket bıçağını ısıtıp çakmaklığın ışık yuvasını düzgünce çıkartıyoruz daha sonra yuvayı kullanmak isterseniz japonla yapıştırıp kullanabilirsiniz.

4- Metal çakmak yuvasını ince uçlu bir tornavida ile tırnaklarını attırıp yuvadan çıkartıyoruz. çıkartığımız zaman plastik yuvada kırmızı plastik kısım kalıyor.

5- Aldığımız anahtar ve montaj modülünü bağlıyoruz. (anahtarın kenarında dönmesini engelleyen bir tırnak var onuda çakmaklığın kenarındaki yuvaya denk getirim takıyoruz.

6- Modulü taktıktan sonra kumandanızın garaj açma kapatma düğmelerine iki kabloyu güzelce lehimliyoruz (biraz ince bir iş olduğundan ve elektrnik bilginiz yoksa birinden yardım olabilirsiniz)

7- Garaj kumandasına lehimlediğimiz kabloların bir ucunu montaj modülündeki 13 ve 14 nolu uçlara lehimliyoruz.

8- Modülün ortasında bulunan X1 ve X2 nolu uçlar ucundaki ledi yakmak için kullanılıyor ben orayada bağlantı yaparak çakmağın güç kısmına bağladım bağlamak için bir elektronikçiden uçları almanız lazım. (tüm bunları lehimlerken uygun kalınlıkta makaron almanızı öneririm. lehimdikten sonra makaronu ısıtım kablo bağlantılarını kapatabilirsiniz buda kısa devre yapmasını önler.)

9- Montajını yapmış olduğumuz bağlantıları yerine takıyoruz ve kolumuzu kol dayamadan kaldırmadan garajımızı açabileceğimiz kumandaya sahip oluyoruz.
    Eklenen Resimler
    34 DJ 9145 Volkswagen Passat B8 1.4 TSI 150 ACT
    34 BY1373 Audi A3 8P Coupe 2.0 FSI MANUEL (Satıldı)

Hidden Content

Kıdemli Üye Tester Üyenin Avatarı
    Gerçekten çok güzel fikir, emeğinize ve ellerinize sağlık. Garaj kumandasını ayrı olarak taşımak zorunda olan benim gibiler için müthiş bir olay.
    Belki de yine aynı buton kullanılarak, kontaktan çekilecek kablo ile start düğmesi de yapılabilr diye düşündüm.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    çok güzel fikir ve uygulama olmuş emeğine sağlık. TT nin çakmaklığınada uygulanabilir mi acaba bu tarz birşey.. Bi de çekme sorunu yaşanmıyor mu ? konsolun içinden kumandanın görmesi çok zor olur gibime geliyor.
    TT

Alıntı Tester Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Gerçekten çok güzel fikir, emeğinize ve ellerinize sağlık. Garaj kumandasını ayrı olarak taşımak zorunda olan benim gibiler için müthiş bir olay.
    Belki de yine aynı buton kullanılarak, kontaktan çekilecek kablo ile start düğmesi de yapılabilr diye düşündüm.
    sonraki projem o zaten yurt dışından A3 için start stop düğmesi getirteceğim ozaman aynı yerde hem start-stop hemde garaj kumandam olacak..

yapmak isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım..

butonun detaylı resmini çektimki almak isteyen rahatlıkla bulsun..

Alıntı HaKoTT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    çok güzel fikir ve uygulama olmuş emeğine sağlık. TT nin çakmaklığınada uygulanabilir mi acaba bu tarz birşey.. Bi de çekme sorunu yaşanmıyor mu ? konsolun içinden kumandanın görmesi çok zor olur gibime geliyor.
    Detaylı resmini çekebilirsen bir bakayım eğer olursa neden yardımcı olmayayım ki kardeşim...
    Son düzenleyen Dynamo, 18-Mayıs-2012 saat 15:26.

Hidden Content

ALP
    Guest
    Bravo,gerçekten orjinâl bir proje

Member
    tebrik ederim harika olmus, bende yaptirmak isterdim ancak bizim garajin kumandasi cok dandik, sanirim alicisinda problem var, kapinin dibine girmeden ve kumadayi on cama dayamadan acilmiyor... yoksa bugun girismistim hemen arabaya

Alıntı khaledome Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    tebrik ederim harika olmus, bende yaptirmak isterdim ancak bizim garajin kumandasi cok dandik, sanirim alicisinda problem var, kapinin dibine girmeden ve kumadayi on cama dayamadan acilmiyor... yoksa bugun girismistim hemen arabaya
    Duzgun calisan baska bir kumanda ile bir anahtarciya gidin frekansini duzeltsin sorun gececek duzlttirdukten sonra ben sana yardimci olurum

Hidden Content

Administrator Ertunc Üyenin Avatarı
    İlgi çekici ve sigara içmeyenler için güzel sevdim bir proje paylaşım için teşekkür ederiz.

Member kurkcub Üyenin Avatarı
    bu fikir audinin elinde ölümsüzleşebilir