Senior Member tolgabar Üyenin Avatarı
    güzelde ayrıca dönüşü olmayan seçeneklerde var begensemde begenmesemde 4 sene bincem dedigim gibi tt alırsam 1 yıl kullanıp satabilir o 1 yıl içinde herhalde kafamda oturur alıcagım araç inş audi kullanıcıları arasına gircembu genç arkadaşınız daha çok bilgi istiyo sizden

Senior Member
    Bende senin yaşlardayım. Öncelikle şunu söyliyeyim, eğer acemiysen 4 sene bineceğin aracı ehliyeti alır almaz altına çekme derim. Çünkü öyle yada böyle, ne kadar dikkat etsende, ne kadar kendine güvensende bişeyler muhakkak oluyor

En azından 1 sene geçiş dönemi yap kendine, tecrübe edin. Sonrasında ise ben senin yerinde olsam E Coupe yada A5 Coupe arasından tercihimi yapardım. 3 Coupe bana pek güzel gelmiyor, özellikle arkası.

Ilk 1 yıl için az km'li Scirocco öneririm. Yada kafana yatıyorsa TT'de iyi olur. Aslında seçenek çok BMW 1 Serisi veya A3 Coupe bile düşünebilirsin.
    Young, Wild and Free

Alıntı AliB21 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bende senin yaşlardayım. Öncelikle şunu söyliyeyim, eğer acemiysen 4 sene bineceğin aracı ehliyeti alır almaz altına çekme derim. Çünkü öyle yada böyle, ne kadar dikkat etsende, ne kadar kendine güvensende bişeyler muhakkak oluyor

En azından 1 sene geçiş dönemi yap kendine, tecrübe edin. Sonrasında ise ben senin yerinde olsam E Coupe yada A5 Coupe arasından tercihimi yapardım. 3 Coupe bana pek güzel gelmiyor, özellikle arkası.

Ilk 1 yıl için az km'li Scirocco öneririm. Yada kafana yatıyorsa TT'de iyi olur. Aslında seçenek çok BMW 1 Serisi veya A3 Coupe bile düşünebilirsin.
    ilk olarak teşekkür ederim bende senin gibi düşünüyorum aslında hayalimde e coupe var ama hem şuan kullandıgım araç zaten mercedes oldugundan hemde ilk araba olarak bana çok uzun geliyor sanki rahat hareket edemicem gibi geliyorbu saydıkların arabalar arasında tt daha dikkat cekici hemde performans açısından baya tatminkar. sadece 2008 olması düşündürüyor beni

Senior Member
    2012 Polo GTI ? Hem kısacık, hem de 185bg ?
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

ben daha çok bmw mercedes yada audi sınıfını düşünüyorum diger modeller fazla ilgimi çekmiyo yinede ilgilendigin için çok saol

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Eğer forumu takip ediyorsanız Monza nın ne kadar bilgili bir üye olduğunu anlamışsındır tavsiyeleri altın değerinde olabilir. Ben 2008 model tt 2.0 tfsi roadster lara bak derim 40-45 bin euroya bulabilirsin araba 2 kişilik ve bu yaşlarda 2 kişilik bir arabaya binebilirsin ileriki yaşlarda çok sıkıntı olur. Bence yaşına en uygun araba tt olur
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Alıntı omerfaruk_ua Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Eğer forumu takip ediyorsanız Monza nın ne kadar bilgili bir üye olduğunu anlamışsındır tavsiyeleri altın değerinde olabilir. Ben 2008 model tt 2.0 tfsi roadster lara bak derim 40-45 bin euroya bulabilirsin araba 2 kişilik ve bu yaşlarda 2 kişilik bir arabaya binebilirsin ileriki yaşlarda çok sıkıntı olur. Bence yaşına en uygun araba tt olur
    forumu hep takip ediyorum hemen hemen her forumda monzayı görüyorum herkese elinden geldigi kadar yardımcı oluyor bir çok konuda bilgili ama benim hatam başa sadece mercedes bmw ve audi tercih ettigimi yazmamışım tt gelince bende öyle düşünüyorum tt yle daha çok tecrübe kazanacgm kesin bana biraz tt hakkında bilgi verebilirmisiz ne kadar yakar yol tutuşu vs..

Senior Member
    Alıntı tolgabar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    forumu hep takip ediyorum hemen hemen her forumda monzayı görüyorum herkese elinden geldigi kadar yardımcı oluyor bir çok konuda bilgili ama benim hatam başa sadece mercedes bmw ve audi tercih ettigimi yazmamışım tt gelince bende öyle düşünüyorum tt yle daha çok tecrübe kazanacgm kesin bana biraz tt hakkında bilgi verebilirmisiz ne kadar yakar yol tutuşu vs..
    TT hayırlı olsun diyorum, sen kararını vermissin

Konuya mesaj atanlar arasında TT sahipleri var onlar daha detaylı izlenimlerini aktarır fakat ben şunu söyliyim 2.0 TFSI cidden çok iyi gidiyor. Hatta ondan sonra alacağın 320d veya A5 2.0 TFSI, TT'den sonra kesmez. Onun için söylemiştim Scirocco-A3 Coupe-1 Serisi gibi alternatifleri.

Şuanki durumunu-tecrübeni tabiiki bilemem fakat ilk araba için 2.0 TFSI TT çok hızlı gelebilir diye düşünüyorum.
    Young, Wild and Free

Alıntı AliB21 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    TT hayırlı olsun diyorum, sen kararını vermissin

Konuya mesaj atanlar arasında TT sahipleri var onlar daha detaylı izlenimlerini aktarır fakat ben şunu söyliyim 2.0 TFSI cidden çok iyi gidiyor. Hatta ondan sonra alacağın 320d veya A5 2.0 TFSI, TT'den sonra kesmez. Onun için söylemiştim Scirocco-A3 Coupe-1 Serisi gibi alternatifleri.

Şuanki durumunu-tecrübeni tabiiki bilemem fakat ilk araba için 2.0 TFSI TT çok hızlı gelebilir diye düşünüyorum.
    bakalım c180 sonra nasıl gelicek 2008 istedigim renk yok alıp kaplatcam aruz mavisine

pardon azur mavisi

Senior Member
    Diyeceklerim sakın yanlış anlaşılmasın. Bu tür araçlara baktıgına göre direksiyonun kötü degildir ama direksiyonda iyi oldugunu düşünmüyorsan 200 bgler civarındaki güce sahip araçlara seneye bak demek gerekirdi. 1.4T A3 c180i kolay kolay bırakmaz performansı çok düşük degildir. Ben 122lik golfle 2011 c180i 140a kadar arkasına yapışık gittim neredeyse. 80den 140a açabildigi fark 1 boydu. c180de 2 bende 4 kişiydik üstelik.. Demem o ki performansı seni şimdilik üzmeyecek 1.4 T A3 iyi bir seçenek olur ilk araban için. Ama direksiyonuna güveniyorsan ve durumun el veriyorsa tabi ki TT hayırlı olsun derim