Banned
    @monza 2.yi biraz daha açıklarmısınız?. Daha fazla mı bekleniyor yani?

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    @architect
    Evet bekliyorsunuz ama şöyle birşeyde var atıyorum parça 5.000 TL ise parasını verir hemen taktırırsınız 15-20 gün sonra onay geldiğinde de parayı gelir alırsınız.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Banned
    Sanırım onay süreci yüzünden böyle oluyor. Söylediğiniz mantıklı ve sorunsuz bir yöntem...

Banned
    Babaya biraz açıklama yaptım. Pek sıcak bakmadı bu galeri işine. Donanımlar da pek umrunda olmadığı için... Ben de sebep olmak istemiyorum olası bir şanssızlık durumuna. Sanırım paşa paşa kolumandan alıcaz amg olmayan bir araç. Ne olur ne olmaz içimiz rahat olsun en azından diyorum. Yarın siparişi veririz sanırım. Teşekkür ediyorum tüm yorumlarınıza. Bir başkasının işine yarayacaktır eminim. Bana da faydası oldu tabiki...

Senior Member
    O donanıma o fiyat şaka gibi.
    2016 BMW 640d xDrive Gran Coupe
    2015 BMW 730i
    2016 Volvo XC90
    2015 Audi A7 TDI Quattro
    2011 BMW 640i Convertible
    2009 Audi A4 1.8T

Senior Member
    Alıntı architect Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    @monza 2.yi biraz daha açıklarmısınız?. Daha fazla mı bekleniyor yani?
    Daha fazla beklenmiyor. Bekleme süresince aracınız kullanım dışı kalıyorsa, geçici araç alamıyorsunuz.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member malikguzel Üyenin Avatarı
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Grey market ile Mercedesin kendi sattığı araçların garanti uygulamaları farkı:

1. Grey market araçların garanti süresi, imalat tarihinden itibaren 2 yıl, diğerleri trafiğe çıkış tarihinden itibaren 2 yıl,

2. Grey market araçlar, mobilo kapsamında değil, yani araçta bir sıkıntı olursa, parça bekleme süresinde yaya kalıyorsunuz,

3. Grey marketler, 2+2 yıl garanti kapsamına giremiyorlar. (2+2 garanti: Araç ilk 2 yıl periodik olarak MB yetkili servisinde bakım görünce, garantisi 2 yıl daha sınırlı işlerde uzuyor)

Başka bir fark yok ( Avrupa kullanımı için yapılan araçlarda, US versiyonlar bu garanti kapsamına girmiyor)
    20 bin euro farkı bırakın 5 bin euro farka değicek birşey göremiyorum.... 50 bin TL neden daha fazla vericeksin. İthal CLS almıştık 140 bin euro ya bayide 180 bin euro... 140 bin euro veren 180 bin euro daha verir gibi bir mantık olamaz bence.... Herkez hesabını kitabını bilerek en uygun ürün alma yollarındayken. Galerinin yaptğı şey faturada donanımları göstermemesi, kaçırıyor bir nevi devletten diyebiliriz, bu zamana kadar ithal araç alanların kaçı maliye ile başı belaya girdi ? 7-8 aydır ithal araç var hiç sıkıntı çekmedim. Ama Bayiye gidin sizi galeriden soğutucak çünkü ithalle başedemezler kurumsal firmalar. Bütün herseyi resmi göstermek zorundalar, gel gelelim ithal araçlara sahiplenmezler düşman gibi bakarlar sanki başka bir rakip marka alıyomusundanda beter gibi. Bayiye gidersin abi ihtal araça bulaşmayın satarken zarar edersin, maliye ile sıkıntı yaşarsın vs. soğutma yöntemleri.. Yemezler ama CLS de bir yatak yoktu distronicten tut ağzına kadar doluydu ve bayiden 40-45 bin euro uygundu, ne gerek var fazla vermeye, varsın 4 ay önce bitsin garantisi
    Son düzenleyen malikguzel, 09-Mart-2012 saat 01:30.
    400 + HP

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    malikguzel çok iyi yazmışsın ama galeriyide çok dikkatli seçmek lazım. Böyle rantın olduğu bir işde üç kağıtta çok..
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member fbq7 Üyenin Avatarı
    Alıntı malikguzel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    20 bin euro farkı bırakın 5 bin euro farka değicek birşey göremiyorum.... 50 bin TL neden daha fazla vericeksin. İthal CLS almıştık 140 bin euro ya bayide 180 bin euro... 140 bin euro veren 180 bin euro daha verir gibi bir mantık olamaz bence.... Herkez hesabını kitabını bilerek en uygun ürün alma yollarındayken. Galerinin yaptğı şey faturada donanımları göstermemesi, kaçırıyor bir nevi devletten diyebiliriz, bu zamana kadar ithal araç alanların kaçı maliye ile başı belaya girdi ? 7-8 aydır ithal araç var hiç sıkıntı çekmedim. Ama Bayiye gidin sizi galeriden soğutucak çünkü ithalle başedemezler kurumsal firmalar. Bütün herseyi resmi göstermek zorundalar, gel gelelim ithal araçlara sahiplenmezler düşman gibi bakarlar sanki başka bir rakip marka alıyomusundanda beter gibi. Bayiye gidersin abi ihtal araça bulaşmayın satarken zarar edersin, maliye ile sıkıntı yaşarsın vs. soğutma yöntemleri.. Yemezler ama CLS de bir yatak yoktu distronicten tut ağzına kadar doluydu ve bayiden 40-45 bin euro uygundu, ne gerek var fazla vermeye, varsın 4 ay önce bitsin garantisi
    Tamamıyla katılıyorum.

Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    Aman galeriden uzak durun en son pasha da battı bir çok insan madur fiyatlara aldanmayın bizimde başımız yandı, extrası az olsun ama bayii çıkışlı olsun az buz paralar verilmiyor sonuçta
    [SIZE=3]Türkler para gibidir,
    İçlerinde ATATÜRK yoksa sahtedir...
    [/SIZE]