Senior Member
    Konuya girerken hasarlı araçlarımızı bundan sonra doğuş oto esenyurt'un önünde dahi kaza yapmış olsak kesinlikle ve kesinlikle hasarlı araç bırakmam aileme de bıraktırmam.

Öncelikle aracı teslim edicekleri günün 1 hafta sonrasında artık benim ısrarlı ziyaretlerim ve sigortadan tanıdık sayesinde teslim edebildiler. Bahaneleri klima borusu siparişle geç geldi ve en son onu fark ettik demeleri. Hadi dedik hasar aldı araç ilk başta gözükmeyebilir normaldir dedik hiçbir şekilde bu yavaş ilerlemeye illallah demedik çünkü hemen hemen tüm yetkili servisler uzun zaman sonra teslim ediyorlar...

Büyük şikayetim şu:
    Araç testleri yapıldıktan sonra tüm kontrolleri yapıldıktan sonra araç hazırdır diye telefon ettiler ve aracı almaya gittim. Görünürde hiçbir sıkıntı yok. Aracı aldıktan ertesi günü İstanbul'dan Ankara'ya geldim. Uzun yolda, yüksek süratte herhangi bir sıkıntı sezmedim. Taaaa kii Ankara'nın karlı yollarında park edicekken, arabanın patinaj çekmesiyle kulağıma gelen "tırrrrr" sesi. Rölantide ani gaz verince geliyordu yavaş gaz vermelerde olmuyordu.. Sanki iki metal ya da iki cam birbirine çarpıp dururmuş gibi. 2 gün sonra Ankara'da Naim Usta'nın yanına gittim. Durumu anlattım. Yarım saat sürmeden sesin nerden geldigini çözdü. Sesin kaynağı, arabanın altında karterin oralarda bir yerlerde bir parçanın bir civatasının takılmamış olması. Takması biraz zahmetli heralde doğuştakiler bundan bir sorun olmaz deyip bıraktılar. Bununla kalsa iyi.. Arabanın karteri doğuşta değişti. Buna rağmen iki civata da orada eksikmiş!!!!
    Bu şekilde araba teslim etmişler bana. Bundan sonra doğuş oto esenyurt'a ugramam. Neyse ki daha önemli şeyleri atlamamışlar..
    Böyle birşey başıma geldi. Buradan forum üyelerine fikir olur diye paylaşmam gerekir diye düşündüm..

Senior Member a4udi Üyenin Avatarı
    Paylaşım için teşekkürler. Başınızdan geçen durum ise tamamen talihsizlik.
    Bu arada kaza mı geçirmiştiniz, geçmiş olsun.

Member
    dogus oto maslakta da bana hatalı parça takıp sonra o hatalı parçayı hatasız gostermek ıcın sebebı baska demıslerdı sonra tabı kabul edıp degıstırmıslerdı. Birde dogus oto kartal olayım var araba 2. gunu kaza yaptı yaklasık 100km deydi. Gerı aldıgımda 500 km deydi baya bir test etmısler galıba sagolsunlar

Senior Member
    Alıntı a4udi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Paylaşım için teşekkürler. Başınızdan geçen durum ise tamamen talihsizlik.
    Bu arada kaza mı geçirmiştiniz, geçmiş olsun.
    Teste çıkan arabayı inceleyen ustanın dedigim sesi duyması lazımdı. Bu yüzden teste çıkarıyorlar degil mi? Teşekkür ederim bu arada ufak sayılabilecek bir kaza yapmıştım. Radyatör ve Karter değişti yanında birkaç parça daha..

Alıntı mahmutkk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    dogus oto maslakta da bana hatalı parça takıp sonra o hatalı parçayı hatasız gostermek ıcın sebebı baska demıslerdı sonra tabı kabul edıp degıstırmıslerdı. Birde dogus oto kartal olayım var araba 2. gunu kaza yaptı yaklasık 100km deydi. Gerı aldıgımda 500 km deydi baya bir test etmısler galıba sagolsunlar
    8-10 defa test ettiler heralde. Sorun aramış olmalılar!! 300 kmlik test mi olur yuh!

Member
    Alıntı Bertan Demiş ki: Mesajı Görüntüle

8-10 defa test ettiler heralde. Sorun aramış olmalılar!! 300 kmlik test mi olur yuh!

Tahmınım servıs danısmanı sahsı ıslerı ıcın 2-3 hafta kullandı.arabada 1 -1.5 ay servıste kaldı ozamanlar 18 yasındaydım babamlar da burda degıllerdı sımdıkı aklım olsa o arabayı almazdım.

Senior Member
    Bertan kardeşim, faydalı birşey yapmak istiyorsan, Doğus Esenyurt Servis Yönetimine noter aracılığı ile "ihtar" gönder, peşin peşin kayıtlara geçsin.

Bu tip "hıyarlık"lara karşı ciddi tavır almak lazım. Burada bizimle paylaşmakla olmaz.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    Geçmiş olsun Bertan iyiki sanayide kaportacı kadir ustam var 3 günde teslim ediyor herhangi bi sıkıntıda,Allah düşürmesin yetkili servisin eline.

Senior Member
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bertan kardeşim, faydalı birşey yapmak istiyorsan, Doğus Esenyurt Servis Yönetimine noter aracılığı ile "ihtar" gönder, peşin peşin kayıtlara geçsin.

Bu tip "hıyarlık"lara karşı ciddi tavır almak lazım. Burada bizimle paylaşmakla olmaz.
    Ankarada sanayide eksik ve küçük görünenler takıldı. Noter aracılıgıyla doğuştan kaynaklı eksik civataların oldugunu nasıl ispat edecegim?

Alıntı KeRo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Geçmiş olsun Bertan iyiki sanayide kaportacı kadir ustam var 3 günde teslim ediyor herhangi bi sıkıntıda,Allah düşürmesin yetkili servisin eline.
    Sagol Kerem abi. Kaskosu var nasılsa deyip yetkiliye güvendik bir de...

Senior Member
    Eksikleri tamamlayan ustalar gerekli olduğunda tanıklık yaparlarsa, sen Doğuşa ihtarı çek, onlar," biz tam teslim ettik " desinler, becerebilirlerse.

Tüketicinin başka işi mi yok, durup dururken Doğuşa ihtar çeksin.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

ALP
    Guest
    Bertanım tekrar tekrar geçmiş olsun,Rabbim beterinden saklasın ve Rabbim Doğuş'a düşürmesin inşallah...Herkes usta zaten,vida arttıran usta iyi ustadır malum! ALLAH vermesin,ya önemli bir noktada dikkatsiz olsalardı ve sen o yüksek hızda...Akıllara bile gelmesin inşallah!!!
    Neyse bari Naim Usta çözdüyse sıkıntı yok, inşallah bir daha en ufak sıkıntın olmaz...