Senior Member Yusuf Üyenin Avatarı
    Alıntı ingolstadt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Böyle bir olaya bizzat sahit oldum,bundan yaklasik 1 ay kadar once firmanin arabasina mazot aliyorduk benzinlikte, yan pompada bir bayan A3 une (muhtemelen 2010-2011 modeldi) benzin almaya calisiyordu,bizim buralarda benzinliklerde pompaci olmadigindan herkes self servis yakit aliyor,kadin pompada ucret odeme makinesine ucreti odemis ve yanlisi orda yapmis benzin yerine diesel secenegini secmis ve dieselin tabancasini depoya takmaya calisiyo ama A3 'un depo agzina diesel tabancasi girmiyo, nedendir falan epey ugrasti sonra bizden yardim istedi fisine baktik diesel secilmis pompa diesel dogru, ilk anda anlayamadik sonra ben arabanin arkasindaydim birde baktim TFSI yaziyo kadina dedimki bu arac diesel mi benzinlimi dedim, benzinli dedi ama siz diesel almaya calisiyorsunuz dedim kadin bir bana bakti bir fise bakti bir tabancaya bakti sonra avucuyla alnina vurdu gulerek.

Sonra yeniden otomata para odeyip benzin aldi yanlis aldigi mazot icinde makine para iadesi vermedigi icin odedigi ucret kadar yakit ceki aldi gitti.

diyecegim A3 lerde sanirim depo girisi boyle uretilmis en azindan yanlis yakit alma riskini onluyor.

Ben burda Turkiyedeki pompacilarin uckagitlarini cok okudugumdan Turkiyede yakit alirken kesinlikle hem dogru yakit kondugundan emin olmak hemde guvenlik amacli kesinlikle pompacinin yaninda dururum depo dolana kadar, en son fisimi alirim aldigim yakit bitene kadarda o fisi atmam.
    Bütün benzinli araçlarda durum böyle zaten genelde sıkıntı benzinliye dizel koymaktan değil dizele benzin koymaktan çıkıyor, dizel aracın pompa girişi geniş oldugundan benzinde koyulabiliyor ama tersi mümkün değil
    Eski kullanıcı adı: uussff

Member
    Çok güzel bilgiler hocam. Emeğinize sağlık.

Junior Member
    Oldukça bilgilendirici paylaşımınız için teşekkürler.