Senior Member bioshock Üyenin Avatarı
    Bizim E'de de cam tavandan ses geliyordu ama ona yapcak bişey yok.Artık özel sipariş geçip cam tavansız almaya çalışıyoruz.

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Alıntı eksh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben detay vereyim belki sorun aynıdır ayar oldum çünkü.

70-80km arası direksiyonun oralarda bir yerden hep değil ara ara bir ses geliyor.Dur kalk ve düşük hızda bir sıkıntı yok.Servis kesinlikle direksiyon değil diyor,o göğüsü söküp izole edicez diyor.İlk intibada onlarda amortisörün çalışma sesi olabilir demişlerdi.
    ben hallettim sesi ama bende sol ayagimin altindanda ses geliyordu amortisor gevsemisti

Junior Member
    bir tanıdık 5.20d kullanmıştı (USLUBUNUZA DİKKAT EDİN KÜFÜR YASAK) hiç memnun kalmamıştı. ben 2013 0 km a6 2.0 tdi aldım, hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim. 2004 model 1.8t kullanıyordum bundan önce o araçta kendimi daha rahat, güvenli ve özel hissediyordum. yeni a6 ön kapı hafif bozuk yolda bıt bıt ses yapıyor, direksiyon alt tarafından bir ses geliyor, aracın ses kalitesini bi türlü beğenemedim. belki sd karttan dinlediğim içindir cd'den dinlemedim hiç. ön koltuklar tabure gibi kesinlikle konfor koltuk lazım. iç mekan kesinlikle c5 kasadan (20 cm uzun olmasına rağmen) dar ve görüş nispeten sıkıntılı. fabrika verileri imkansız 4000 km ortalama tüketim 6.2 lt. lastik etrafındaki davlumbazlar da daha kalitesiz, çakıl seslerini tamamen kabine alıyor, c5 kasada daha kaliteli idi. kısaca şekil var, yol tutuşu iyi, motor ve şanzumana mükemmel diyorum. ama maalesef kesinlikle kalite yüzde 15-20 daha geri 10 yıl önce yaptıklarından daha iyi motor ve şanzıman yapılmış ama daha iyi bir otomobil yapılamamış.
    Son düzenleyen Ümit, 11-Şubat-2014 saat 10:26. Sebep: USLUBUNUZA DİKKAT EDİN KÜFÜR YASAK

Administrator Ümit Üyenin Avatarı
    Siz sanırım 1993 model A6 ya binmişsiniz, testlerde audi kalite ve işçilik konusunda birinci. Bu kadar memnun değilseniz acilen satın size de yazık
    2F2F Mazisi..

Junior Member
    2004 a4 1.6 manuel, 2004 a6 mt , 2013 a6 2.0 tdi mt. araba kullanmayı tofaşta öğrenmedim. kaliteyi araba kullanmayı ve konforu a4'te öğrendim. 2004 a6 1.8t, 2013 a6 2.0 tdi'den konfor ve malzeme olarak açık ara öndedir. bu yönüyle bir karşılaştırma yapılmış değildir. bütün markalar kaliteden ödün vererek yollarına devam etmektedirler. ses kalitesi hoşuma gitmedi, malzeme kalitesi, ve koltuklar 90 bin euro'luk bir araçta insan daha fazlasını bekliyor. 2004 bir a8'e bindiğimde tek söylediğim şey ''oha'' idi. şimdi a6'yı testlerden alıntılayarak övmüyorum, beklentilerimden yola çıkarak hayal kırıklığı diyorum. 2013 a6 2.0 tdi umduğumu bana vermedi, belki konfort yada s line koltuklar olsaydı, bang-olufsen ses sistemi olsaydı farklı olabilirdi, ama sanmıyorum diğer 2 aracımda audi ses sitemi vardı ve koltuklar standarttı. audi a6 2.0 tdi benim beklentilerimi geçemedi. paramla ve aracımla ne yapacağım hakkında konuşmak kimseye düşmez. herkes kendi aracının ve parasının derdine düşsün. varsa a6'ın yorumlarını yaz, yorum yazanlara hakaret etme. daha güçlü ve etkin bir şanzıman a6'yı daha konforlu ve rahat yapmamış. buna karşılık bazı şeylerden çalmışlar.

Senior Member Emre52 Üyenin Avatarı
    Alıntı godknife Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    2004 a4 1.6 manuel, 2004 a6 mt , 2013 a6 2.0 tdi mt. araba kullanmayı tofaşta öğrenmedim. kaliteyi araba kullanmayı ve konforu a4'te öğrendim. 2004 a6 1.8t, 2013 a6 2.0 tdi'den konfor ve malzeme olarak açık ara öndedir. bu yönüyle bir karşılaştırma yapılmış değildir. bütün markalar kaliteden ödün vererek yollarına devam etmektedirler. ses kalitesi hoşuma gitmedi, malzeme kalitesi, ve koltuklar 90 bin euro'luk bir araçta insan daha fazlasını bekliyor. 2004 bir a8'e bindiğimde tek söylediğim şey ''oha'' idi. şimdi a6'yı testlerden alıntılayarak övmüyorum, beklentilerimden yola çıkarak hayal kırıklığı diyorum. 2013 a6 2.0 tdi umduğumu bana vermedi, belki konfort yada s line koltuklar olsaydı, bang-olufsen ses sistemi olsaydı farklı olabilirdi, ama sanmıyorum diğer 2 aracımda audi ses sitemi vardı ve koltuklar standarttı. audi a6 2.0 tdi benim beklentilerimi geçemedi. paramla ve aracımla ne yapacağım hakkında konuşmak kimseye düşmez. herkes kendi aracının ve parasının derdine düşsün. varsa a6'ın yorumlarını yaz, yorum yazanlara hakaret etme. daha güçlü ve etkin bir şanzıman a6'yı daha konforlu ve rahat yapmamış. buna karşılık bazı şeylerden çalmışlar.
    Ben Tofaşta öğrendim, kalite algım çok düşük. Üzüldüm kendime.

Senior Member
    Alıntı bioshock Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bizim E'de de cam tavandan ses geliyordu ama ona yapcak bişey yok.Artık özel sipariş geçip cam tavansız almaya çalışıyoruz.
    Ben TR paketinden Panoramik tavanı çıkarttım, he he...
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member bioshock Üyenin Avatarı
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben TR paketinden Panoramik tavanı çıkarttım, he he...
    Evet kalkmış sanırım Levent abi çok yerinde bir karar olmuş ama bana kalırsa hafızalı,ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar standart olmalı,öyle olsa özel sipariş geçmeye hiç gerek kalmaz.

Senior Member
    Alıntı bioshock Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Evet kalkmış sanırım Levent abi çok yerinde bir karar olmuş ama bana kalırsa hafızalı,ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar standart olmalı,öyle olsa özel sipariş geçmeye hiç gerek kalmaz.
    Benimkinde onlar da var
    Havalandırmalı koltuklar sadece hakiki döşemeyle geliyor.

Thermotronic klima da benim olmazsa olmazlarım arasında.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member Avalon Üyenin Avatarı
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Benimkinde onlar da var
    Havalandırmalı koltuklar sadece hakiki döşemeyle geliyor.

Thermotronic klima da benim olmazsa olmazlarım arasında.
    Thermotronic kilimanın standarttan farkı nedir sn. Monza ?