Junior Member
    Arkadaşlar kıbrısta yaşıyorum öncelikle herkese selamlar.

Geçen hafta e250 cgi coupe avangarde aracıma kavuştum.İlk mercedes deneyimim , size bir kaç sorum olacak arkadaşlar...

Arabanın dış tasarımı olsun iç dizaynı olsun çok güzel..Tek soru işaretim olduğu nokta , Ekran.

Bir iki karıştırdım neredeyse radyo dışında hiç bir işlevselliği yok.Belki aldığım paketten kaynaklı..Park sensörü var ekrandan bağımsız dıt dıt diye öten 4+2(kırmızı) kademeli bir sistem var sadece..

1-Araca geri görüş kamerası ve ekranda sanal olarak araç resmi çıkarak tam olarak neresinin sıkıntılı olduğunu görmek istiyorum.

2- Ekranda Lastik basınçları göstergesi , otomatik bagaj kapatmak tarzında sistemleri ekletmek istiyorum..

3- Dikiz aynasında karartma özelliği yok galiba ? yaptıran arkadaşlar varmı ?
    Bu sistemleri mercedes servisinde yaptırırsam sizce ne kadara mal olur ? Kıbrısta gel kekim diye bakıyorlar ve euro bazında bir araba kadar fiyatlar dönüyor.Türkiye piyasasını bilerek ona göre hareket etmek istiyorum.Garantinin bozulmaması önemli..

Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum..

Teşekkür ederim..

Senior Member
    Bu istediklerinizi Mercedeste sonradan yaptırmak imkansıza yakın.
    Aracınızı güle güle kullanın.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Junior Member
    Bundan önceki aracım Golf 1.4 tsi highline idi.. gerçekten teknoloji bakımından e couple yi 5 e katlar diyebilirim.(bende donanımlar ile)

Teşekkürler Monza...

Senior Member
    Alıntı asdomain Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bundan önceki aracım Golf 1.4 tsi highline idi.. gerçekten teknoloji bakımından e couple yi 5 e katlar diyebilirim.(bende donanımlar ile)

Teşekkürler Monza...
    Rica ederim.
    Ama lütfen elmayla armutu aynı sepete koymayalım.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Ekran nasıl sadece FM radyo için diyorsunuz anlamadım ? Telefondan arama yapabilir, rehberi arabaya aktarabilirsiniz. Araba ayalarını yapabilirsiniz. 6'lı CD geçişleri ve klasörler arasında gezinmek için kullanabilirsiniz vs.. Arabanın donanımına göre video'dan navigasyona kadar seçenekler mevcut.

Karartmalı aynalar standart en azından benim aracımda böyle.

Bunun dışında aracınızda olmayan şeyleri ekletmeniz imkansız sayılır yapsanız bile mesela otomatik bagaj kapağı için bile size 2-3bin euroları bulan masraf çıkar. Donanımları arabayı alırken ekletmek gerekiyor.

Park sistemi ise malesef dediğiniz gibi başarısız bencede.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Junior Member
    @Monza

Doğru söylediniz

Alıntı mTuran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ekran nasıl sadece FM radyo için diyorsunuz anlamadım ? Telefondan arama yapabilir, rehberi arabaya aktarabilirsiniz. Araba ayalarını yapabilirsiniz. 6'lı CD geçişleri ve klasörler arasında gezinmek için kullanabilirsiniz vs.. Arabanın donanımına göre video'dan navigasyona kadar seçenekler mevcut.

Karartmalı aynalar standart en azından benim aracımda böyle.

Bunun dışında aracınızda olmayan şeyleri ekletmeniz imkansız sayılır yapsanız bile mesela otomatik bagaj kapağı için bile size 2-3bin euroları bulan masraf çıkar. Donanımları arabayı alırken ekletmek gerekiyor.

Park sistemi ise malesef dediğiniz gibi başarısız bencede.
    Arabadan telefon ile arama yapmayı pek sevmiyorum.Herkes duyuyor ne konuşulduğunu bence pek hoş değil hele yanınızda kız arkadaşınız varsa
    Bluetooth kulaklık al falan diyeceksin belkide ama en güzeli bildiğin telefonla aramak bence

Araba ayarları dediğiniz : ses balance , tizlik ve bas ayarları dostum. yanılıyormuyum ? CD keza öyle (CD1 den 2 ye geçmek bence çok teknoloji ötesi değil)

Belkide dediğim gibi grey market aldım aracı sağ direksiyon zaten kıbrısta..İç donanım açısından pek memnun kalmadım..Anladığım kadarıyla sonradan donanım eklemek zor bir durum..

Süper bir dış tasarım süper hatlar arabaya dönüp arkanı tekrar bakıyorsun ama gel gör ki arabanın içi pek tatmin edici değil.Peder 2012 bmw 5.20d almış iç konsola bakınca insan kalakalıyor.tabi dıştan bakınca standart bir bmw5

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

5 serisinin ekranı kesinlikle daha iyi tabi zaten büyük ekran alınca nerdeyse tv ekranı geliyor
    BMW 520i M Sport '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member fbq7 Üyenin Avatarı
    Tabi burda hiçkimse comand online nedir bilmiyor. Comand online'dan iyi bir ekran şuan hiçbir araç firmasında yok. Ekran hd,İnternete bağlanıyo,youtubedan video izliyo,facebook app'i var,bulunduğunuz konumun 5 günlük hava durumunu gösteriyo,Türkiye'de çalışması halinde 3 boyutlu gerçek görüntülü navisi var, 10gb kendine ait hafıza,1080p video izleme seçeneği,dvd,bluray,hertürlü usb hdmi vs. destek.. Komik bir tabir olmuş golf 5'e katlar fln.

Sizin aldığınız araç 2012 model olsaydı,hız göstergelerinin arasında,lastik basınçlarını inceleyebilirdiniz. Tek tek hepsini gösteriyor. Daha kemer hafıza,multikontür koltukları,lungatronici vs saymadım.E coupe alıp comandsız almak zaten büyük yanlış bence. Yinede hayırlı olsun dış görünüşü mükemmel bir araç.

Size tavsiyem comand online siparişi verin. Yetkili bayiide getiriyor ama tuzlu olur biraz. Benim bir arkadaşım 4.000 euro'ya getirtti ebay.co.uk'den. Bunun dışında hiçbirşeye elletmeyin çok pişman olursunuz bence. Comand online yeterde artar zaten.

Command Online ayrı bir dünya ama çok pahalı ve navide çalışmayınca değmiyor bence. Golf'le tabiki kıyas edilemez...

BMW 520i M Sport '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member fbq7 Üyenin Avatarı
    Bu resimdeki comand aps,comand online dahada farklı kardeşim. Hd ekran vs.. Bu arada yardımın için tekrardan çok teşekkürler