Member Krms Üyenin Avatarı
    Sırf quatro olduğu için 2.0 TFSI derim.Ama ben her zaman Dizelciyim Bu arada yeni nesil dizellere karşı çok ön yargılı arkadaşlar var.Bence performans konusunda hiç bir sıkıntıları yok.Torksa tork, güçse güç, tasarrufsa tasarruf İllede DİZEL
    Audi A3 1.6 TDI s-tronic
    Suzuki Vitara Jlx (off road donanımlı)

imperial
    Guest
    Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Geçmiş olsun.
    Sen yine de motor tam sıcaklığına erişmeden 3000 devir üstünü pek zorlama.
    Sagolasin dedigin uyguluyorum ve yag eksiltmedi 1000km oldu degiseli parcalar yag oldugu seviyede

Senior Member
    Alıntı Krms Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sırf quatro olduğu için 2.0 TFSI derim.Ama ben her zaman Dizelciyim Bu arada yeni nesil dizellere karşı çok ön yargılı arkadaşlar var.Bence performans konusunda hiç bir sıkıntıları yok.Torksa tork, güçse güç, tasarrufsa tasarruf İllede DİZEL
    180-190 bglik dizelle 200 bglik atmosferik benzinli karşılaştırılsa haklısınız da ikisi de turbo olunca dizel biraz zorlanır kanımca.. Turbo benzinlinin tork egrisi belli devirler arası sabit. 1.4 tsi motor dahi max torkunu 1500-4000 devir arası sabit tutuyor. Ayrıca dizelin devir aralıgı benzinliden kısa oldugu için daha sık vites degistirmeden ötürü zaman kaybı yaşanıyor kaldı ki 2.0T Quattro S-tronic şanzıman.Yani fark iyice uzuyor.

Senior Member nonpoint Üyenin Avatarı
    2.0tq diyorum...dizel sucks!
    yağ yakma olayı bende hala devam ediyor...

Senior Member can84 Üyenin Avatarı
    A5 2.0TDI sahibiyim soyle diyim performans bekliyorsaniz sakin bulasmayin ama dersenizki ayagimi yerden kessin yolda ortalama hizda bi araba olsun az yaksin ozaman tam size bir gore araba. Bir cok kez 2.0TFSI kullandim 2.0TDI ile karsilastirilicak bir araba bile degil benim arabami rahat 10 15 boy atiyor ustunede mukemmel bir yol tutusu var quattronun avantajlarini saymicagim bile