Senior Member maximus Üyenin Avatarı
    hocam el-ayak freni neyse artık o çekiliyken bizim araç da ilerliyor, gösterge paneli kendinden geçince farkediyoruz anca... o yüzden normaldir diyorum ben.
    2009 a3 SB 2.0 tdi ambition

Banned
    Alıntı mTuran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    @tbkarali
    Valla deneyin bir isterseniz ama çok basıncada freni çözerken paat diye ses geliyor birde üzerine frenler sıkışmışken gaza basmak heralde aracı bayağı yıpratır

Bence maliyeti düşürmek için çakallık yapıyor mercedes çünkü s serisinde tbkarali'nin dediği gibi elektronmekanik versiyonu var. Ayakla bas sonra çek geri çöz yapmaktan sıkıntı geliyor. Eğim olmadıkça el frenini çekmiyorum park ederken.
    Az önce eve geldim ve denedim, dibine kadar bastım ama gene yürüdü. Bir arkadas yazmıştı . Audi test sürüşünde görevli bayan hareket halindeyken el frenini çekmiş , elektromekanik tabi. Cekili tutunca devreye giriyormuş. Araba kazık frendeki gibi yığılıp kalıyormuş.
    Alıntı tasit77 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Güle güle kullanın hocam.

Çok muhteşemmiş yavru. Panjur gerçekten arabanın klasik havasını götürüp spor bir hava katmış.

Allah kaza bela vermesin.
    Teşekkür ederim, daha iyisi sizlerin olsun. Panjur benim akıl etmem degil önceki sahibinin. Eskisini ve yıldızı da verdi ama böylesi daha güzel. Ellemedim o yüzden.

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    El freninin teli var zaman içinde gevşiyor ve ayar yapıldıktan sonra düzeliyor, en son benim aracıma öyle bir ayar yapıldıki (benimde aracım Mercedes ve sol ayak freni ile el freni çekiliyor) ufak pedala çok az basmama rağmen araç kıpırdamıyordu.

Serviste çözülecek birşey

Junior Member
    gercekten cok hos bir anlatimla akici bir yazi hazirlamissiniz, oncelikle tebrik sonra da yorumlariniz icin tesekkur ediyorum. Isabetli bir secimle guzel bir arac edinmissiniz, gule gule kullanin...

Senior Member omerfaruk_ua Üyenin Avatarı
    Yazmayı unutmuşum, önceki aracım olan A4'te el freni çekiliyken aracı hareket etmeye çalıştığınızda eğer emniyet kemeri takılı degilse, (el freni devreden çıkmıyordu ve) arabayi yerinden milim oynatamiyordunuz. Ama bu arabada bazen el frenini cekili unutuyorum ve yürüyorum, gayet normal gidiyor, göstergelerin orada kırmızı renkte el freni ikazı çıkıyor. Ama dediğim gibi araç hiç bir şey yokmuş gibi gidiyor, belirgin bir direnç falan da farkedemiyorum. Motor çok güçlü diye mı sevineyim, el freni zayıf diye mı üzüleyim bilemiyorum...
    Abicim benim bugüne kadar bindiğim bütün yeni e serilerinde o öyle. Bizim pederdede var sizinkinin aynından amcadada e250 var ikisindede yokuşta el frenine bassamda basmasamda aynı şekilde kaçırıyor ve dediğiniz gibi fren basılıyken araç yürüyor yani serviste çözeceklerini pek sanmıyorum ama bir denyin yinede. ama dediğim gibi çözeceklerini pek sanmıyorum çünkü 0 bindiğim iki araçta geldiği günden beri o el freni aynı.

C serisi için "gariban Mercedesi" tanımlamasını da ben yapmıştım. 1-2 sene önce. "wayder" ya da her neyse banshee'nin boşten yere günahını aldı. Benim de o tanımlamadan kastım ne arabayı ne de sahiplerini aşağılamaktı. Sadece ve sadece espirili bir dille bu modelin "mercedes'e giriş modeli" olduğunu ifade etmekti. Yani almak isteyip de bugüne kadar alamayanların uygun fiyatı sayesinde bu aracı alabildiği idi. Kırıcı olmak degildi amacım. Espiri+abartı vardı. Tabi ki anlayana..Şaka kaldirabilene. Özgüveni olana. Komplexi olmayana.
    İçimde kalmasın: Pardon ama peki ben sana mı soracağım panjuru ?. Benimki de deli gibi. Ben de ailecek kullanıyorum. Sana da iyi akşamlar
    bu arada cevaplarınız çok güzel tebrik ediyorum sizi o arkadaş birdaha bu foruma girmeye yüz bulamaz heralde
    Audi A1 1.6 TDI S-Tronic - Scuba Blue
    HR Springs + Bilstein B8 shocks - Custom diffuser - TFSI Look exhaust - Piano Black 17" wheels - Piano Black details - K&N air filter - RSA Remap - 34 VZ 6243
    Lock and loaded Hidden Content

Banned
    Alıntı IlkerB Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    gercekten cok hos bir anlatimla akici bir yazi hazirlamissiniz, oncelikle tebrik sonra da yorumlariniz icin tesekkur ediyorum. Isabetli bir secimle guzel bir arac edinmissiniz, gule gule kullanin...
    Aracı da, yazıyı da beğenmenize sevindim. Şimdilik mutlu mesut biniyorum. İnşallah gene "bulmuş da bunamış" denenlerden olmam.
    Alıntı omerfaruk_ua Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Abicim benim bugüne kadar bindiğim bütün yeni e serilerinde o öyle. Bizim pederdede var sizinkinin aynından amcadada e250 var ikisindede yokuşta el frenine bassamda basmasamda aynı şekilde kaçırıyor ve dediğiniz gibi fren basılıyken araç yürüyor yani serviste çözeceklerini pek sanmıyorum ama bir denyin yinede. ama dediğim gibi çözeceklerini pek sanmıyorum çünkü 0 bindiğim iki araçta geldiği günden beri o el freni aynı.

bu arada cevaplarınız çok güzel tebrik ediyorum sizi o arkadaş birdaha bu foruma girmeye yüz bulamaz heralde
    Ben de benim aracıma özgü bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bir şey bildiğimden degil ama mercedesin freni böyle diye düşünmüştüm. Uyaran arkadaslar oldu, gene de servise bir soracağım.

Banned
    Alıntı omerfaruk_ua Demiş ki: Mesajı Görüntüle

Bana kıl olan da çokmuş, bir vesileyle öğrendim. Arada sizin gibi sevenler de çıkıyor, eksik olmayın !

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    Konuyla alakasız olucak ama nickini niye değiştirdin abi o dikkatimi çekti.

Banned
    İlk nick fazla gerçek idi, ad-soyaddan izler taşıyordu. Oradan gercek bilgilerime ulaşıp "hakara makara" yapan densizler oldu. Facebook fotolarını yayımlayip "kilo,yaş" geyiği yapmışlar. Ağızlarının payını alıp çil yavrusu gibi dağıldılar. Olay fotokritik.com'da gerçekleşti. Bu forumun bazı üyeleri orada bana atıp tutmuşlar. Olan oldu ama en azından bundan sonra (nasıl olacaksa !) biraz sanal olayım istedim. Gerekçesiyle adminlerinize rica ettim, sagolsunlar anlayış gösterdiler. Durum bundan ibaret KeRo kardes.
    Her şerde bir hayır vardır, ben de diete başlayıp 1 haftada 4 kilo verdim. Zaten bayılmıyorum fazla kilolarıma Yaş konusunda mahkemeye başvurup yaş küçültme yaparım belki

Senior Member KeRo Üyenin Avatarı
    İyi yapmışsın abi sen daha iyisini bilirsin tabiki,fotokritik konusunu okumuştum ama burdan birinin olduğunu düşünmemiştim.