Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Alıntı tbkarali Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yazmayı unutmuşum, önceki aracım olan A4'te el freni çekiliyken aracı hareket etmeye çalıştığınızda eğer emniyet kemeri takılı degilse, (el freni devreden çıkmıyordu ve) arabayi yerinden milim oynatamiyordunuz. Ama bu arabada bazen el frenini cekili unutuyorum ve yürüyorum, gayet normal gidiyor, göstergelerin orada kırmızı renkte el freni ikazı çıkıyor. Ama dediğim gibi araç hiç bir şey yokmuş gibi gidiyor, belirgin bir direnç falan da farkedemiyorum. Motor çok güçlü diye mı sevineyim, el freni zayıf diye mı üzüleyim bilemiyorum...
    Ayarda sorun vardır bir gösterin illaki tutması lazım

Banned
    Servise 700-800 km civarı kaldı. Gittiğimde onu mutlaka sorayım.

Senior Member AhmetPOYRAZ Üyenin Avatarı
    Alıntı tbkarali Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Servise 700-800 km civarı kaldı. Gittiğimde onu mutlaka sorayım.
    yok abi bu durum sorun deil ,sadece el freni iptal kolunu tam çekmeyince oluyor.Normal bir durum kaç kere benimde başıma geldi tam çekince geçiyor.Aynı şekilde herhangi bir direnci bende hissetmiyorum.Sanki sadece el freni sensorunu devreye sokacak kadar çekili kalıyor gibi.Ama problem yok bence.

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    El freni normal çok fazla tutmuyor ve mercedes neden e gibi üst sınıfda bile mekanik el freni var hala anlamıyorum Bu arada mekanik el frenin dibine kadar basıp zorlarsanız işte o zaman gaza bassanızda gitmez.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member
    Servise gidince el freni fonksiyon testi yaptırırsınız, bence ayarı gevşemiştir, biraz sıkarlar, düzelir. Yeni araçlarda balata alıştığı için bu çok normal.

Alıntı mTuran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    El freni normal çok fazla tutmuyor ve mercedes neden e gibi üst sınıfda bile mekanik el freni var hala anlamıyorum Bu arada mekanik el frenin dibine kadar basıp zorlarsanız işte o zaman gaza bassanızda gitmez.
    Mekanik el freninin, elektronik (ABS gibi) sistemler devre dışı kaldığında kullanılabilmesi gibi bir artısı var. Bence MB onun için hala mekanik sistem kullanıyor.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Banned
    @ahm36,
    El freni dedim ama normalde bu ayak freni gibi bir şey. Mercedes'te bazı modellerde en solda ayakla bastirip devreye soktuğunuz mekanik bir "el freni" var.
    @mTuran,
    128 kiloyum ve sol ayağımın bütün gücüyle bastırdığımı sanıyorum ama senin için bir kere daha deneyeceğim, bu sefer iman gücüyle ! Seni kırarsam Sungur Abi kızar.
    @Monza,
    Yukarıda dediğimi yapayım, olmazsa servis yolunu tutacağım. Çünkü daldırıp 4-5 kere öyle sürdüm arabayı. Zarar vereceğim yoksa. Bu arada Samsun'da S serisi ile test sürüsü yaptım. Onda "el freni" ayakla devreye girmiyor, elektromekanik yapmışlar. E'deki "el freni serbestlestirme" kolu şekil olarak onda da var ama el frenini devreye alıp devreden çıkarmaya yarayan bir düğmeye dönüşmüş.

@

Banned
    Başka konulara dalıp bazı arkadaşların mesajlarına yanıt yazamamıştım. Ayıp oldu. E ne de olsa konu sahibi "düğün sahibi" gibidir. Düğün başlayalı çok oldu ama misafirlerimle ilgileneyim. Yoksa altın takmadan giderler.
    Alıntı realmummy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Çok güzel bir izlenim yazısı olmuş,keyifle ve nefes almadan okudum Ellerinize sağlık
    Beğendiğinize sevindim.
    Alıntı fbq7 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    tbkrali,a6 3.0 quattro'yu deneme fırsatınız oldumu?size göre 4matic mi quattro mu daha iyi?görüşlerinizi paylaşırsanız, benim gibi yeni araç alacak olanlara büyük yardımınız dokunur.
    A6 quattro'yu test ettim ama 1-2 kmlik bir şeydi. Sonuçta Quattro'nun kalitesi tartışılmaz. O'nu inkar edeni (Fransa'daki yasada yeri var) içeri atarlar.
    Alıntı ingolstadt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Öncelikle bu kadar akici bir turkce anlatim gorunce yazi insallah kisa degildir dedim tabii yazan kisi doktor olunca anlatimda bu kadar keyif verici oluyor agziniza saglik hocam inanin anlatimdan yana ben doydum bir arac ancak bu kadar guzel anlatilabilir sizin MOBILITIY CHANNEL da falan calismaniz lazim araciniz ise ayri bir hava o daha yakisikli mercoyu gorunce benim zihnimde yer eden insan tipi gobekli iri kiyim muteahhitler nedense ama sizin arac cok daha sportif cok daha genc jenerasyona hitap eder bir goruntusu var sanirim bu AMG paket olusundan zaten sizde belirtmissiniz bunu.
    Anlattiklariniza gore demekki araciniza odediginiz 81500 euroyu cent tine kadar hakediyor ne diyelim gule gule kullanin Allah kaza bela vermesin son olarak gecenin bu saatinde cok yuksek sesle guldugum birkac benzetmelerinizi alta kopyaladim ben her nedense forumda sizin yorumlarinizi cok begeniyorum ne bileyim anlatimdan mi benzetmelerden mi bana daha gercekci geliyor

alles inklusive
    Arabanın benden daha çok şampuanı ve banyo malzemesi vardı
    (Audi'de benzinlikten çıktığım nadirdi. Ara sıra eve gidiyordum. Genelde istasyonda kalıyordum
    isviçre saati gibi), 4 matic ise daha elektronik (seiko, casio vs gibi).
    Teşekkür ederim ama ben de hayalinizdeki Mütahit tipi gibi piknik bir tipim. Kilo=128. olsun, ruhum spor. Yazıyı beğendiğinize sevindim. Gurbet ellerde kendinize iyi bakın.
    Alıntı ozy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hayirlisi olsun tbkarali,kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah,bende cok begendim yorumunuzu,tamamen kendi deneyimlerinizi paylasarak marka fanligi yapmamaya ozen gostermissiniz ve bunun icinde ayrica tebrik ediyorum,ama maalesef forumda bazi arkadaslar var FUTBOL TAKIMI tutar gibi audi fanligi yapiyorlar ya,acayip sasiriyorum hani bide bu fanligi a3den baska bi araca binmemis birisi yapinca gercekten cok komik oluyor,benimde daha onceki aracim b8 a4 2.0tdi idi,ve oldukca memnundum,ama simdi f10 530 kullaniyorum,ve oldukca memnunum,belki yeni kasa a6 3.0tdi alsam ondan da cok memnun olabilirdim,yani sonucta bu uc aracin kalitesi konforu performansi tartisilmaz,sadece kendi aralarinda makyaj farkliliklari var hepsi o,neyse konuyu dagittim biraz kusura bakmazsiniz insallah
    Eksik olmayın. Ne yazık ki bazen insanlar otomobil-eş-iş-sevgili degisikligi yapınca bir önceki tercihlerini yerin dibine sokuyor ve aslında kendi gecmislerini kötülüyorlar. Böyle yapanın "mevcut" için ileride kötü konuşmayacağı ne malum ?
    Alıntı maximus Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam elinize sağlık
    biz de aylar önce yavru motorundan e220 cdi edindik babaya... aldıktan sonra farkettim ki araç her kuruşunu hakediyor.. ki e350 4 matic nasıldır kim bilir.. kazasız belasız günlerde kullanın hocam.
    darısı bir uzman olabilirsem bana
    bu arada, dizelin torkundan vazgeçilemez
    Değerli kardesim, umarım gönlüne göre olur ama uzmanlığı bosver. Ol aile hekimi, bak keyfine. Tek derdin insanların "ne doktorusun?" sorusuna cevap vermek olur.
    Alıntı MOBYDICK Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bir kez daha hayirli olsun diyelim ustad. Kazasiz belasiz..
    Yalniz bir problem var; bana gore Mercedes'ten hoslanmaya baslayan birinin nufus kagidi eskiyor demektir .. Gerci sendeki "Mercedes otesi" ve biraz "standart disi" birsey.. Bu yuzden senin icin es gecebilirim bu teorimi ..
    Bu arada yaziyi Selahattin Duman okumasin, catlar!..
    Üstadım nüfus kağıdı biraz yıprandı, yas oldu 44. Tespit doğru yani. Biraz uğraşsam Selahattin'i gercekten Duman ederim ama di mı ? Sagol, varol.
    Alıntı Bertan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aracınız çok hoş güle güle kazasız belasız kullanın. Altında full donanımlı 3.0litre turbo dizel ve 4 çeker gibi araç olduktan sora, kullanıcı kişi audi-bmw-mercedes hangsi olursa olsun memnun kalır zaten. Bu 3lü kombinasyon her markada kullanıcıyı memnun eder güçlü yüksek donanımlı ve 4 çeker..
    Yazınızı sıkılmadan okudum güzel yazıydı.Tekrar kazasız belasız kullanmanız dileklerimle..
    Görüşünüze aynen katılıyorum. Teşekkür ederim.
    Alıntı designo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    E serisinde en güzel motor ki birde 265hp versyon ve 4matic olunca aracınız en iyi seçim olmuş. Araç hakkındaki yorumlarınız için teşekkürler. Kazasız keyifli sürüşler..
    Forumumuzun klas üyelerinden birisinin tercihimi onaylaması beni memnun etti. Teşekkürler.
    Alıntı HaKoTT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    mercedeslerin frenleri biraz derindir, boşluk mesafesi baya fazladır, vag grubu araçlarda ise frenin kavraması daha yukardadır dokunduğunuz gibi tepki verir. Ama 2 grubun aracınıda kullanan biri olarak VAG grubunun frenleri bence daha başarılı. Mercedesle ani duruşlar yapmak araç üzerinde tecrübe edinmiş olmak gerektiriyor.
    Demek yanlış düşünmüyorum, gercekten bir fark var, sebebi her neyse.
    Alıntı kk16 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Abi boyle kaliteli insanlarin bulundugu bir sitede boyle haysiyetsiz bir insanin isi olamaz zaten o gibi insanlar ellerinde genelde hicbirseyleri olmayip saga sola satasan bos insanlar olurlar tbkarali abimiz kendi aracini ve mercedes in suanki en guzel motorlarindan birine sahip olan 350 cdi'in e kasanin tum deneyimlerini bizlerle paylasti once ona tesekkur etmeli bu kendini bilmez neyseki adminlerimiz gerekeni aninda yaparak olaya mudahale etmisler buradaki tum arkadaslara ne kadar sinir bozsada bu kendini bilmezin yorumlari kendilerini tutarak yorum yaptiklari icin tesekkurler turbofsi ailesi gercekten cok sahane insanlarla dolu burada olan herkes bunun kiymetini biliyor
    Sen bulaşma ona kardes, açtığı konularda da bir "520'miz var, arkadasın C 180'ini denedim"diyordu, bir "ailecek C 180 kullanıyoruz". Umit yakaladı. Kıvırdı. Şimdi de ailecek A7 kullanıyormuş. Ailecek gule gule kullansın. Ne diyeyim ? Destek için sagol.
    Alıntı Ümit Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    detaylı yazınız için teşekkür ederiz gerçekten çok güzel ve yararlı almayı düşünler için iyi bir klavuz olmuş, bu arada tekrardan Allah kaza bela vermesin
    Moderatörümüzün begenmesi ayrı bir gurur kaynağı oldu.Sagolun.
    Alıntı YCG61 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yeni aracınız hayırlı olsun.
    Ama arabanin sert suspansiyonundan yakınmışsınız. Bu bana şimdi olmasada bir kaç YIL sonraki degisimin ilk habercisi gibi geldi.
    o zaman artık S serisi olur seciminiz her halde.
    Bilmiyorum, artık önümüzdeki maclara bakacağız.
    Alıntı GRN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu 265hplik motoru kullandım gerçekten çok iyi ve keyifli yakıtıda makul hele agresif kullanmazsanız. E hızı hissettirmiyor c de sınıfına göre öyle audi daha atak gibi gelsede yanyana gidince farkı anlıyorsunuz banada hep a4 daha seri hızlı gibi gelirdi c de varken ama gerçekte öyle değil. Güle güle kullanın bence en mantıklı araçlardan birini almışınız..
    Her iki markayı da ayni anda kullanan birisi olarak sizin yorumunuz önemli. Eksik olmayın.
    Son düzenleyen Batman, 07-Ocak-2012 saat 11:54.

Banned
    Yukaridaki mesaj biraz "toplu sünnet şöleni" gibi oldu galiba.
    Aslında ilk postu da 8-10'a bölüp hepsinden bir konu acabilirdim. Mesela "E 350 cdi el freni izlenimlerim", "E 350 cdi gaz tepkileri" vs ama bu da kamuoyunu boş yere meşgul etmeye girer.

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    @tbkarali
    Valla deneyin bir isterseniz ama çok basıncada freni çözerken paat diye ses geliyor birde üzerine frenler sıkışmışken gaza basmak heralde aracı bayağı yıpratır

Alıntı Monza Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Servise gidince el freni fonksiyon testi yaptırırsınız, bence ayarı gevşemiştir, biraz sıkarlar, düzelir. Yeni araçlarda balata alıştığı için bu çok normal.

Mekanik el freninin, elektronik (ABS gibi) sistemler devre dışı kaldığında kullanılabilmesi gibi bir artısı var. Bence MB onun için hala mekanik sistem kullanıyor.
    Bence maliyeti düşürmek için çakallık yapıyor mercedes çünkü s serisinde tbkarali'nin dediği gibi elektronmekanik versiyonu var. Ayakla bas sonra çek geri çöz yapmaktan sıkıntı geliyor. Eğim olmadıkça el frenini çekmiyorum park ederken.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Member
    Güle güle kullanın hocam.

Çok muhteşemmiş yavru. Panjur gerçekten arabanın klasik havasını götürüp spor bir hava katmış.

Allah kaza bela vermesin.