Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    mercedeslerin frenleri biraz derindir, boşluk mesafesi baya fazladır, vag grubu araçlarda ise frenin kavraması daha yukardadır dokunduğunuz gibi tepki verir. Ama 2 grubun aracınıda kullanan biri olarak VAG grubunun frenleri bence daha başarılı. Mercedesle ani duruşlar yapmak araç üzerinde tecrübe edinmiş olmak gerektiriyor.
    TT

Banned
    ön panjur hiç olmamış

Senior Member frodo555 Üyenin Avatarı
    Bu arada birşey söyleyeyim..
    Maliyeciler 2012 yılını akademik meslek sahibi serbest çalışanların canına okuma yılı olarak ilan ettiler.. Biz büyük şehirde binlerce doktor avukat smm arasında bir şekilde kaynarız ama; siz küçücük şehirde, üstelik de orada bayisi bile olmayan premium markaların arabalarını ceket değiştirir gibi bir ona bir buna binerek edinmeye devam ederseniz kendi kendinizi hedefin 12'sine yerleştirebilirsiniz aman dikkat!
    2016 - A5 1.4 TFSi coupé 16 SBE 05 / 2011 - a5 1.8 Tfsi 160 bhp 16 AV 018 / 2009 a4 1.8 Tfsi 120 bhp (B8) 16 AV 398 / 2008 - a4 1.9 Tdi 105 bhp 16 AV 301 / 2006 a3 1.6 copué (8p) 16 AV 385... / 2011 renault fluence 1.5 dci 110 hp EDC privilege 16 AV 850 / 2010 opel astra II HB 1.3 cdti 95 hp easytronic 16 AV 530 / 2004 Seat İbiza 1.4 100 hp signo 16 AV 797

Senior Member
    Bir kez daha hayirli olsun diyelim ustad. Kazasiz belasiz..

Yalniz bir problem var; bana gore Mercedes'ten hoslanmaya baslayan birinin nufus kagidi eskiyor demektir .. Gerci sendeki "Mercedes otesi" ve biraz "standart disi" birsey.. Bu yuzden senin icin es gecebilirim bu teorimi ..

Bu arada yaziyi Selahattin Duman okumasin, catlar!..

Senior Member
    Aracınız çok hoş güle güle kazasız belasız kullanın. Altında full donanımlı 3.0litre turbo dizel ve 4 çeker gibi araç olduktan sora, kullanıcı kişi audi-bmw-mercedes hangsi olursa olsun memnun kalır zaten. Bu 3lü kombinasyon her markada kullanıcıyı memnun eder güçlü yüksek donanımlı ve 4 çeker..
    Yazınızı sıkılmadan okudum güzel yazıydı.Tekrar kazasız belasız kullanmanız dileklerimle..

Senior Member malikguzel Üyenin Avatarı
    Araçınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmaya nasip etsin Allah;

Açıkcası şuanda kullandıgım CLS350 CDI 4 Matic ile daha önceki A6 3.0 TDİ quattroyu kıyasladıgımda performans olarak A6 sanki daha atak hissi veriyor daha hızlı daha seriymiş gibi koltuğa yapıştırıyor, CLS de bu his yok nedense ölü ruh gibi, hissiyat vermiyor bana, ama kesinlikle Mercedesin extra donanımları ile Audi arasında çok fark var, Mercedesin boşu Audi boşu arasında da fark olduguna katılıyorum, birde fren boşluğunun öyle olmasından dolayı Mercedeste ABS kitlemesi olmuyor çok daha iyi bundan dolayı
    400 + HP

Banned
    Alıntı wayder Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ön panjur hiç olmamış
    Siz stock haliyle kullanırsınız o zaman. Ben şimdilik böyle devam edeceğim.

Alıntı frodo555 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu arada birşey söyleyeyim..
    Maliyeciler 2012 yılını akademik meslek sahibi serbest çalışanların canına okuma yılı olarak ilan ettiler.. Biz büyük şehirde binlerce doktor avukat smm arasında bir şekilde kaynarız ama; siz küçücük şehirde, üstelik de orada bayisi bile olmayan premium markaların arabalarını ceket değiştirir gibi bir ona bir buna binerek edinmeye devam ederseniz kendi kendinizi hedefin 12'sine yerleştirebilirsiniz aman dikkat!
    Vergi barışına girdim. 2006, 2007, 2008, 2009 için bir şey olmaz ama 2010, 2011 için her şey olabilir. Ayrıca maliye bir yolunu bulur isterse. Haklısınız ama ömür de geçiyor. Yaş oldu 43-44, şimdi de binemezsek ne zaman bineceğiz. Gene de uyarı için sagolun.

Alıntı malikguzel Demiş ki: Mesajı Görüntüle

Açıkcası şuanda kullandıgım CLS350 CDI 4 Matic ile daha önceki A6 3.0 TDİ quattroyu kıyasladıgımda performans olarak A6 sanki daha atak hissi veriyor daha hızlı daha seriymiş gibi koltuğa yapıştırıyor, CLS de bu his yok nedense ölü ruh gibi, hissiyat vermiyor bana, ama kesinlikle Mercedesin extra donanımları ile Audi arasında çok fark var, Mercedesin boşu Audi boşu arasında da fark olduguna katılıyorum, birde fren boşluğunun öyle olmasından dolayı Mercedeste ABS kitlemesi olmuyor çok daha iyi bundan dolayı
    Size katılıyorum, Mercedes zaten müşterisine "ataklık"tan çok "konfor" vaadediyor. Bir de "dayanıklılık" ön planda.
    İyi dilekler için teşekkürler. Umarım herkes ağız tadıyla biner aracına.

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    E serisinde en güzel motor ki birde 265hp versyon ve 4matic olunca aracınız en iyi seçim olmuş. Araç hakkındaki yorumlarınız için teşekkürler. Kazasız keyifli sürüşler..

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    Alıntı malikguzel Demiş ki: Mesajı Görüntüle

bana sorarsan bu markaların birazda bilerek yaptığı birşey, mercedesin kullanıcı kitlesi konfor odaklı ve araç alırken buna dayanarak seçim yapıyorlar, audi ise daha sportif ruhlu insanların tercih ettiği bir marka (bana göre görülen) Bende aynı şekilde e320 yi kullandığımda araba hızlanmıyormuş gibime geliyor ibreye bakıyorum ibre uçup gidiyor TT de ise gaza dokunduğum an hızlanmayı hissediyorum. Tabiki çok farklı araçlar ama CLK varkende 220km süratle giderken 100km sürat hissi veriyordu.
    TT

Banned
    tbkarali

kardeş pardon da sana mı soracağım nasıl kullanacağımı ?

Bende ailecek kullandığımız 2011 A7 Sportback 3.0 TDI var. Panjuru deli gibi. Hayırlı akşamlar.