Senior Member realmummy Üyenin Avatarı
    Çok güzel bir izlenim yazısı olmuş,keyifle ve nefes almadan okudum Ellerinize sağlık
    '10 Audi A3 Sportback 1.4TFSI 06 EDM 38
    '10 VW Polo 6R 06 DC 2972

Senior Member frodo555 Üyenin Avatarı
    Hayırlı olsun aracınız...
    Bir süredir sizin aracın herşeyi aynı tip coupé'siyle geziyorum; ekürim diyebileceğim bir arkadaşımın aracı... Genelde yolcu koltuğunda, ara sıra direksiyonda... Her ikisinde de bana benim arabamın 1,5 katı değil, 3 katı fiyatlı bir aletteymişim gibi hissettiriyor...

Farklılıklar konusunda haklısınız; illa itiraz etmem gerekirse alt segmentte ve baz modellerde audi hâla mercedesten daha iyi iç mekan kalitesi (materyal anlamında) sunuyor bence...

Ama evet; sadece satış sonrası yüzünden bir daha kapısından girmemeye yeminliyim ben de doğuş otonun... 8 senelik doğuş-audi müşteriliğim boyunca ilk defa bu yıl bakım dışında birşey için muhatap oldum ve burnumdan geldi demek çok hafif kalır; tam karşılayacak kelimeleri de buraya yazarsam ceza alırım...
    2016 - A5 1.4 TFSi coupé 16 SBE 05 / 2011 - a5 1.8 Tfsi 160 bhp 16 AV 018 / 2009 a4 1.8 Tfsi 120 bhp (B8) 16 AV 398 / 2008 - a4 1.9 Tdi 105 bhp 16 AV 301 / 2006 a3 1.6 copué (8p) 16 AV 385... / 2011 renault fluence 1.5 dci 110 hp EDC privilege 16 AV 850 / 2010 opel astra II HB 1.3 cdti 95 hp easytronic 16 AV 530 / 2004 Seat İbiza 1.4 100 hp signo 16 AV 797

Banned
    Alıntı frodo555 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bir süredir sizin aracın herşeyi aynı tip coupé'siyle geziyorum; ekürim diyebileceğim bir arkadaşımın aracı... Genelde yolcu koltuğunda, ara sıra direksiyonda... Her ikisinde de bana benim arabamın 1,5 katı değil, 3 katı fiyatlı bir aletteymişim gibi hissettiriyor...

Farklılıklar konusunda haklısınız; illa itiraz etmem gerekirse alt segmentte ve baz modellerde audi hâla mercedesten daha iyi iç mekan kalitesi (materyal anlamında) sunuyor bence...

Ama evet; sadece satış sonrası yüzünden bir daha kapısından girmemeye yeminliyim ben de doğuş otonun... 8 senelik doğuş-audi müşteriliğim boyunca ilk defa bu yıl bakım dışında birşey için muhatap oldum ve burnumdan geldi demek çok hafif kalır; tam karşılayacak kelimeleri de buraya yazarsam ceza alırım...
    Audi-Mercedes iç plastik kalitesi karşılaştırması konusunda size hak veriyorum. Audi o konuda bir adım önde.

Audi'ye bir şey diyemem ama Doğuş yok mu o Doğuş, utanmasa A8'i plastik jant kapağıyla falan satacak !

Senior Member
    Alıntı frodo555 Demiş ki: Mesajı Görüntüle

aynen katılıyorum. bu yüzden her servise gidişimde aracımdan soğuyorum.

Senior Member fbq7 Üyenin Avatarı
    tbkrali,a6 3.0 quattro'yu deneme fırsatınız oldumu?size göre 4matic mi quattro mu daha iyi?görüşlerinizi paylaşırsanız, benim gibi yeni araç alacak olanlara büyük yardımınız dokunur.

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    Öncelikle bu kadar akici bir turkce anlatim gorunce yazi insallah kisa degildir dedim tabii yazan kisi doktor olunca anlatimda bu kadar keyif verici oluyor agziniza saglik hocam inanin anlatimdan yana ben doydum bir arac ancak bu kadar guzel anlatilabilir sizin MOBILITIY CHANNEL da falan calismaniz lazim araciniz ise ayri bir hava o daha yakisikli mercoyu gorunce benim zihnimde yer eden insan tipi gobekli iri kiyim muteahhitler nedense ama sizin arac cok daha sportif cok daha genc jenerasyona hitap eder bir goruntusu var sanirim bu AMG paket olusundan zaten sizde belirtmissiniz bunu.
    Anlattiklariniza gore demekki araciniza odediginiz 81500 euroyu cent tine kadar hakediyor ne diyelim gule gule kullanin Allah kaza bela vermesin son olarak gecenin bu saatinde cok yuksek sesle guldugum birkac benzetmelerinizi alta kopyaladim ben her nedense forumda sizin yorumlarinizi cok begeniyorum ne bileyim anlatimdan mi benzetmelerden mi bana daha gercekci geliyor

alles inklusive
    Arabanın benden daha çok şampuanı ve banyo malzemesi vardı
    (Audi'de benzinlikten çıktığım nadirdi. Ara sıra eve gidiyordum. Genelde istasyonda kalıyordum
    isviçre saati gibi), 4 matic ise daha elektronik (seiko, casio vs gibi).
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member ingolstadt Üyenin Avatarı
    .
    Almancası olan birisi bize "Hissiyat ve Teknoloji İle On Adım Önde"yi tercüme edebilir mi ?[/QUOTE]

MiT GEFÜHL UND TECHNOLOGY ZEHN SCHRITT VOR.

tahminen bu biraz daha mantikli geld,ayni kelime degisik anlamlarada geliyor
    Son düzenleyen ingolstadt, 03-Ocak-2012 saat 03:59.
    Vatan sevgisi imandandir. H.z. Muhammed(Sav)

Senior Member ozy Üyenin Avatarı
    hayirlisi olsun tbkarali,kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah,bende cok begendim yorumunuzu,tamamen kendi deneyimlerinizi paylasarak marka fanligi yapmamaya ozen gostermissiniz ve bunun icinde ayrica tebrik ediyorum,ama maalesef forumda bazi arkadaslar var FUTBOL TAKIMI tutar gibi audi fanligi yapiyorlar ya,acayip sasiriyorum hani bide bu fanligi a3den baska bi araca binmemis birisi yapinca gercekten cok komik oluyor,benimde daha onceki aracim b8 a4 2.0tdi idi,ve oldukca memnundum,ama simdi f10 530 kullaniyorum,ve oldukca memnunum,belki yeni kasa a6 3.0tdi alsam ondan da cok memnun olabilirdim,yani sonucta bu uc aracin kalitesi konforu performansi tartisilmaz,sadece kendi aralarinda makyaj farkliliklari var hepsi o,neyse konuyu dagittim biraz kusura bakmazsiniz insallah

Senior Member
    Babamın bir lafı var, "Mercedesi alırken ödersin, diğerlerini kullanırken".

Biz de ailece hep Mercedes kullanıyoruz, ben değişiklik olsun diye A5 aldım, görünüşü ve 2.0T Quattrosu haricinde fazla artıları olduğunu düşünmüyorum.

Adam gibi kullanılırsa Mercedes kullanmak, bizim memlekette daha ucuz. Bakım, arıza tamiri vs. Audinin çok altında.

Yan yana servislerde bakım yapılıyor, aynı yağlar kullanılıyor, sadece 1 litre fazla yağ için Audiye bakımda VWden %50-60 fazla ödüyoruz. Sebebi de "premium" marka olmasıymış.
    Yıldız'a adanmış bir hayat Hidden Content

Senior Member maximus Üyenin Avatarı
    hocam elinize sağlık
    biz de aylar önce yavru motorundan e220 cdi edindik babaya... aldıktan sonra farkettim ki araç her kuruşunu hakediyor.. ki e350 4 matic nasıldır kim bilir.. kazasız belasız günlerde kullanın hocam.

darısı bir uzman olabilirsem bana

bu arada, dizelin torkundan vazgeçilemez
    2009 a3 SB 2.0 tdi ambition