Junior Member
    Mercedes c180 amg '09 sahibiyim, bazı arkadaşlar demiş audi biter 50binde, bitmez, orasını bilemem, ama hani mercedes algısı da çok göklere çıkarılmamalı diyorum ben. Tamam S sınıfı prestij, ama C sınıfı bir Mercedes lüks spor bir araba olarak algılanmalı, çok konfor, çok kalite aramamak lazım. Öte yandan fiyatlar da bunu zaten gösterir nitelikte ama algılar hep farklı ve beklentiler yukarıda tutuluyor, bugün Laguna Sport bile 44bin € lardan fiyat görürken benim aracımın ikinci eli 80-85bin liralarda belki de daha düşük, fiyat pazarlığı yapmıyorum ama, aynı fiyatlara Renault alsanız kimse size aa renoya biniyor demez, ama demek istediğim mercedes algısı bu işte, göze batıyor. Neyse bu aracın da kronik sorunları var yok değil, örneğin öten fren diskleri/balataları. Her yıkamacıdan sonra kapanırken öten yolcu tarafı aynası. Demem o ki arkadaşlar, altınızdaki ister quattro olsun, ister arkadan ister önden, ister mercedes, ister bmw, ister audi olsun, çok fazla bir şey beklemeden sonuçta bu bir araba demek gerekiyor bence...

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Alıntı digitalunix Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Mercedes c180 amg '09 sahibiyim, bazı arkadaşlar demiş audi biter 50binde, bitmez, orasını bilemem, ama hani mercedes algısı da çok göklere çıkarılmamalı diyorum ben. Tamam S sınıfı prestij, ama C sınıfı bir Mercedes lüks spor bir araba olarak algılanmalı, çok konfor, çok kalite aramamak lazım. Öte yandan fiyatlar da bunu zaten gösterir nitelikte ama algılar hep farklı ve beklentiler yukarıda tutuluyor, bugün Laguna Sport bile 44bin € lardan fiyat görürken benim aracımın ikinci eli 80-85bin liralarda belki de daha düşük, fiyat pazarlığı yapmıyorum ama, aynı fiyatlara Renault alsanız kimse size aa renoya biniyor demez, ama demek istediğim mercedes algısı bu işte, göze batıyor. Neyse bu aracın da kronik sorunları var yok değil, örneğin öten fren diskleri/balataları. Her yıkamacıdan sonra kapanırken öten yolcu tarafı aynası. Demem o ki arkadaşlar, altınızdaki ister quattro olsun, ister arkadan ister önden, ister mercedes, ister bmw, ister audi olsun, çok fazla bir şey beklemeden sonuçta bu bir araba demek gerekiyor bence...
    En iyi marka diye adlandırdığınız modellerinin en üst serilerinde bile problemler çıkabiliyor ki teknoloji her geçen gün gelişiyor ve araçlar inanılmaz bir elektronik sistemlere sahip oldular. Nekadar elektronik okadar sorun demek bence. Mekanik olarakta uzun süre sorunsuz araca binmek şans. Çok fazla rekabet olması da markaların üretimlerinde kalite olarak zayıflamasına neden oluyor

Aracınızdaki ayna tipi hangisi ? 2009 yılının belirli bir ayından sonra ayna tipi değişti. Sesle ilgili sorunlar olduğu için biraz ufaltıp köşeli bir model kullanmaya başladı. Eski modelse sıkıntılı olması biraz normal, yeni tipse servisle irtibat kurulup çözülebilir.

Disk/ Balata sesi de genelde sıcakken aracı yıkamaya vermekten kaynaklanıyor. Disklerin çarpılmasına yada balatanın sertleşmesine neden oluyor ve ses yapıyor. Balata ve disk değşiminden sonra sıcakken yıkatmamaya dikkat ederseniz sorun çıkarmayacağınız düşünüyorum.

Kazasız sürüşler
    Son düzenleyen designo, 19-Ocak-2012 saat 13:29.

Junior Member
    Ayna olarak, köşeli, sinyali çift çatal gibi olanlardan. Servise sordum, birkaç kişinin değiştirdik yine geldiler, kronik sorun dediler ama isterseniz değiştirelim, ben de yok dedim. Önemli olan o değil, asıl konu sorun her markada çıkabilir, o yüzden çok abartmamak gerek...

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Alıntı digitalunix Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ayna olarak, köşeli, sinyali çift çatal gibi olanlardan. Servise sordum, birkaç kişinin değiştirdik yine geldiler, kronik sorun dediler ama isterseniz değiştirelim, ben de yok dedim. Önemli olan o değil, asıl konu sorun her markada çıkabilir, o yüzden çok abartmamak gerek...
    Ozaman yeni tip, eskilerde sıkıntı vardı tasarım olarak değişti o yüzden sordum.

İllaki hermarka da her türlü sorun çıkabiliyor.