Senior Member
    Kaçak telefona bile izin vermeyen devlet istese bütün bu vergi kaçırılarak ithal edilen araçları da men eder.

2.el araç ithal etmek yasal mı? Hayır ama bazıları kilometre sıfırlayıp yapıyor.

Zamanında Tanju'nun, F&B otomotiv'in ithal ettiği araçlar toplatılmamış mıydı?

İnşallah böyle bir şey olmaz ama fark etmiyor musunuz son zamanda her yer özellikle Florya'da galericiler çoğaldı.. Birileri daha fazla kazanmak için limitleri zorlayınca illaki bir şeyler olacaktır. Sonuçta bundan zarar gören sadece devlet değil, vergisini tam ödeyerek ithal eden bayi-galericiler de böyle giderse iş yapamayacak duruma gelir .

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Alıntı HUN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Neden öyle dediniz merak ettim?
    Galerilerin %99'unun gidip fabrikaya özel sipariş verme olanağı yok çünkü sonrada sorun oluyor.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member melih Üyenin Avatarı
    Emniyet, galericinin gümrük de araç girişi yaparken faturada oynama yapıp çok ucuza verdiği araçları inceliyor. Onların da bir çoğunu biliyor çünkü yurt dışından aldığı faturuyla gümrüğe giriş yaptığı fatura tutmuyor.

2.ise donanımlara bakıyor ondan çağırıyor aracı inceleye bilmek için.Galeri fiyatı düşük gösterip düşük fatura kesebilmek için donanım listesini gümrüğe veya bakanlığa eksik yolluyor. Mesela araçta arka eğlence pakeri var tv var 5k-10k bir donanımı yok gösterirerek kazanç sağlıyor. Bundan kazançları söyle oluyor 5k lık bir donanımdan devlet ötv+kdv 5,86k lık vergi alıyor pekt 10,86k € oluyor. Bunu göstermeyince devlete vereceği parayı indirim olarak yazıyor ve böyle uzayıp gidiyor.

Beki devlet ne yapıyor şüpheli aracı çağırtıyor donanım da bir hile varsa araç sahibinin aradaki farkı ödemesini eğer faturada sıkıntı varsa ithalat-cinin arada farkı ödemesini istiyor ve ithalatciye her iki durumda da usulsüzlük den ceza-yi işlem uyguluyor.

Ve araç yaşı max 8 yıl diye biliyorum 8 yaşına kadar çağırıyor. 9 yaşındaki aracı incelemiyorlar mış. Tv dede görmüşsünüzdür mustang eski kasaydı
    Son düzenleyen melih, 29-Haziran-2012 saat 17:41.
    e350 cdi blueefficiency coupe

Senior Member
    Bugün benzinlikte bir Panamera gördüm baktım arkada 4s yazıyor ama diesel dolduruyorlar, tam müdahale edecektim ki sonradan çevirme olduğunu gördüm, kaliperleri boyamış, 4S yazısı yağıştırmış ama krom çerçeve ve çift egzost çıkışı vs.. yoktu... Sanırım sahibi diesel Porsche kullanmaktan pek memnun değil ki kendini bu şekilde daha iyi hissediyor...

Member Loverman Üyenin Avatarı
    Alıntı TwilighT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bugün benzinlikte bir Panamera gördüm baktım arkada 4s yazıyor ama diesel dolduruyorlar, tam müdahale edecektim ki sonradan çevirme olduğunu gördüm, kaliperleri boyamış, 4S yazısı yapıştırmış ama krom çerçeve ve çift egzost çıkışı vs.. yoktu... Sanırım sahibi diesel Porsche kullanmaktan pek memnun değil ki kendini bu şekilde daha iyi hissediyor...
    Size kesinlikle katılıyorum 220 bin Euro verip Porsche ile dizel yakıt almak zor bir durum olsa gerek.
    35 AV 9251

AUDİ A3

1.6 Attraction

Senior Member
    Alıntı Loverman Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Size kesinlikle katılıyorum 220 bin Euro verip Porsche ile dizel yakıt almak zor bir durum olsa gerek.
    Niye dizel koymak ayıp mı?

Member Loverman Üyenin Avatarı
    Alıntı OrhanY Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tabi ki de ayıp değil fakat 220.000 Euro'luk araçta siz hangisini tercih

edersiniz benzin mi dizel mi ?
    35 AV 9251

AUDİ A3

1.6 Attraction

Senior Member
    Alıntı OrhanY Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bence değil ama aracı bariz bir şekilde üst model olarak göstermeye çalışmak bana tuhaf geliyor. Tamam diğer modellerdeki ek parçalarla modifiye edip daha farklı gösterebilirsiniz aracı ama yazıyla 4S yazmış bir de. Aracı bilen 4S olmadığını anlar zaten, bilmeyen için ise arkadaki 4S yazısı hiç bir şey ifade etmez, dolayısıyla bu sadece kendini kandırmaktır

Senior Member
    Alıntı TwilighT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bence değil ama aracı bariz bir şekilde üst model olarak göstermeye çalışmak bana tuhaf geliyor. Tamam diğer modellerdeki ek parçalarla modifiye edip daha farklı gösterebilirsiniz aracı ama yazıyla 4S yazmış bir de. Aracı bilen 4S olmadığını anlar zaten, bilmeyen için ise arkadaki 4S yazısı hiç bir şey ifade etmez, dolayısıyla bu sadece kendini kandırmaktır
    Doğrudur ben o kısma istinaden yazmadım zaten , ben anlamam ama siz anlamışsınız kötü bir durum.

Alıntı Loverman Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tabi ki de ayıp değil fakat 220.000 Euro'luk araçta siz hangisini tercih

edersiniz benzin mi dizel mi ?
    Dizeli varken neden benzinlisini alayımki bende buna tutuluyorum.

Senior Member
    Ben de Diesel tercih ederdim ama arkasına 4S yazdırmazdım. Neyse o. Dizel koymak utanılacak bir şey değil S Serisi Mercedes'lerin %90'ı S350 CDI satışı. Bu segmentlerde artık tercih dizelde. Panamera da bir 911 değil yani