Senior Member melih Üyenin Avatarı
    Alıntı designo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Peki bu aracın gelişi ve bayinin karı nedir ? 100.000 den gelse aksesuarları ile (bayi karı dahil) ötv ekleyince 230.000 oluyor kdv de ile 270.000 oldu zaten.

Bu kadar yüksek ötv ile kdv varken bayi karını düşürse de etkisi pek yok.
    Orta dolulukda 21 turbo jantlı, panorama cam tavanlı, sport paket aracın Almanya satış fiyatı 77.800 euro bu aracı TR'de oluşturmaya kalk 290.000 lere çıkıyor.

Doğal olarak satamıyor aynı aracı tam faturalı haliyle kendin ithal et 210.060 euro ya geliyor.

Arada 80.000 euro var.İtrhalatcı 10.000 euro karla doğuşun 70 bin aşağısına araç satabilir hemde düzgün faturalı.
    e350 cdi blueefficiency coupe

Senior Member votkaci Üyenin Avatarı
    210 a da alsan her türlü zarar ediyorsun satarken kimse almaz 210 a onu

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    Alıntı Jagerbomb Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Porsche alıp VW de kullanılan motora binmek harbiden saçma size katılıyorum ama porsche hissedarı olsam çok memnun olurdum bu durumdan zira satışlar çok artacaktır.

2001 yılında porsche hissesine yatırım yapsam 10 kat ana param artmıştı, cayenne ve panamera porsche nin müşteri pörtfoyunu çok genişletti, sırf spor arabadan günlük kullanımada kaydılar bence hissedarı adına süper bir durum.
    ayni motor q7 ve butun audi 3.0tdi lar ayni motor vw dede ayni oyle porschedede oyle bir kac ufak iyilestirme varmis sadece ama sanzimanda bitiyor is mesela q7 deki 3.0tdi 550 nm galiba cayanne deki 600 tork olmasi lazm

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ayni motor q7 ve butun audi 3.0tdi lar ayni motor vw dede ayni oyle porschedede oyle bir kac ufak iyilestirme varmis sadece ama sanzimanda bitiyor is mesela q7 deki 3.0tdi 550 nm galiba cayanne deki 600 tork olmasi lazm
    313hp olan Audi nin yeni dizel motorlu olan araçlarında da Stronic şanzıman yok.

Panamera da 3.0 Tdı olarak güçlendirilmiş motor konusu hala yok ancak benzinli Panamera S modelinde 3.0 V6 420hp lik yeni bir motor konusu geçiyor. Nisan 2013 de çıkacakmış sanırım makyajlı kasa

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    butun dizel araclarında cift kavrama yokki panamera dizelde cayanne da triptronic.

koymuyorlar nedenıni bilmiyorm ama

Senior Member srdr Üyenin Avatarı
    aslan besleyen yemine bakmaz. insanlar ekonomik olması icin dizel tercih ediyorlar. sonucta herkesin secimine saygım sonsuz ama o 220bin EUR seviyelerine cıkabilen biri bence ekonomiyi düşünmemeli. yalnız 2.el değer kaybı da bu tercihi etkiliyor biraz.
    2012 A3 1.6 TDI 34JJ8238
    2011 VW Caddy 1.6 TDI DSG

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    butun dizel araclarında cift kavrama yokki panamera dizelde cayanne da triptronic.

koymuyorlar nedenıni bilmiyorm ama
    Doğru ben panamera PDK sanıyordum değilmiş. Teknik yönden var demekki bir sebebi

Junior Member
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır foruma yorum yazmıyordum ama forumu her daim okuyordum. Panamera dizel kullanan var mı aranızda ? Konforu nasıl merak ediyorum mesela BMW 5 kasaya göre kıyaslarsak veya yeni a6 ya oranla. Bende yeni a6 3.0 tdi var. Sizce değiştirmeye deger mi? İcini çok beğendim aracın ama konfor konusunda soru işaretleri var kafamda ne de olsa sportif bir araç oldugundan dolayı. Ben a6 yı BMW 5'e göre daha rahat olduğu icin tercih etmiştim mesela. Panamera kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Bir de performansı nasıl kendi aracımla çok performans farkı var mıdır sizce merak ediyorum

Senior Member votkaci Üyenin Avatarı
    panamera aşırı sert bir araç
    a6 dan konfor arıyorsan çok üzer
    sizin araç quattro ise diesel panamera gene sizi üzer
    ama prestij herşey diyosan adres panamera tabi

Junior Member
    Porsche dedigin 911 dir gerisi sacmalik bence