Alıntı 34HKA Demiş ki: Mesajı Görüntüle
ben clk200 komp kullanıyordum, bir depoyla şehir içi 480-500 km gidiyorsun agresif kullanım ve trafikte. Normal şartlarda 550-600 km arası çok rahat yapar. uzun yolda bu 700km yi buluyor. Yani o kadar israfcı bir motor değil aslında. Çok km yapmıyorsan dizel almaya değmez.
Ben de ayni aracin 2001 model yilina sahip olanini kullaniyordum, toplama bakildiginda ortalama yakit sarfiyatim 10.9 litre idi 100km icin. Sizin de dediginiz gibi full depoyla o degerler katedilebiliyor.

Soyle bir durum var, Kia Sorento'yu elden cikarip 4 kapi bir arac almak istiyoruz, 2.5 Dizel bir motoru var, senede muhtemelen 25bin km falan yol yapacak alinacak arac ama 2. el dizel bir araci tekrar satmak istedigimizde fazla bir deger kaybi olacagini sanmiyorum o bakimdan 2. el olacaksa gene dizel bir arac tercih etmek zorunda kalacagiz gibi geliyor.

Kissadan hisse Sorento'dan daha cok yakmamasi gerekiyor, hatta mumkunse hic yakmasin ama hos bir tasarima da sahip olsun istiyorum, o yuzden E serisinin en cok begendigim kasasi hakkinda sordum...