Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    @dr.audi
    Hocam kesinlikle mümkün hatta bazı araçlarda mesala jaguarda standart olarak geliyor vale modu.
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member Yigit911 Üyenin Avatarı
    benimde basima etiler gunaydinin valesinin yaptigi aptallik geldi 5 20 nin anahtarini gozumun onunde yerdeki suya dusurdu ustune ustunluk farketmedi bide ustune basti napiyorsun sen diye bagirdigimda noldu efendim diye piskin piskin bana bakti (afedersinz)
    "lan hiyar anahtarimi dusurdun ustune ustunluk bide ustune bastin " diyince bi soyle durdu gerisine bakti aldi anahtari sudan ustunde kurulayip bana verdi tabi anahtar calismadi 450 euro fatura kestirdim sonra sikayetci olup yeni anahtar sistemi icin iyi oldu cok sinir oluyorum valelere arabam ne olursa olsun istersen cok luks ister sahin yinede hayatta bundan sonra valeye araba vermiyorum eger cok lux bir yere gittiysem ve yer problemi varsa ya taksiyle giderim yada kapinin onune kendim cekerim anahtari bende kalir ona gorede parasini alir vale

bi kerede samdanin valesini yakalamistim yolda etilerde ucak savarin orda onumde sl le yan yan gazladi sag arkayida kaldirima vurdu arkayi savuruyim derken sonra takip ettim onu arkasindan samdanda durdu tam sahibine vericekken actim cami durdum yanlarinda beyfendi aracinizi verdiginiz vale biraz once onumde ucak savarin orda yanlarken sag arkasini kaldirima vurdu haberiniz olsun dedim bir bagirdilar adama artik noldu bilmiyorum adam tesekkur etti bende gittim yakaladiginizda sikayet edin iyi oluyor onlara
    Son düzenleyen Yigit911, 15-Mayıs-2011 saat 00:20.

Senior Member
    Bizim araçta da var yıkamacıda güzel oluyor müziği falan açamıyorlar arabayı da kurcalayamıyorlar..

cnspnky
    Guest
    internette görmüştüm bir adam kamera koymuş ufacık ön cama gözükmüyo bile vale fark etmiyor.. sd karta kayıt ediyo görüntüyü.. direk belge

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Alıntı OrhanY Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bizim araçta da var yıkamacıda güzel oluyor müziği falan açamıyorlar arabayı da kurcalayamıyorlar..
    Range'de mi var ve üzerinde mi geldi ?
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member RST Üyenin Avatarı
    Alıntı Yigit911 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    arabam ne olursa olsun istersen cok luks ister sahin yinede hayatta bundan sonra valeye araba vermiyorum

bi kerede samdanin valesini yakalamistim yolda etilerde ucak savarin orda onumde sl le yan yan gazladi sag arkayida kaldirima vurdu arkayi savuruyim derken sonra takip ettim onu arkasindan samdanda durdu tam sahibine vericekken actim cami durdum yanlarinda beyfendi aracinizi verdiginiz vale biraz once onumde ucak savarin orda yanlarken sag arkasini kaldirima vurdu haberiniz olsun dedim bir bagirdilar adama artik noldu bilmiyorum adam tesekkur etti bende gittim yakaladiginizda sikayet edin iyi oluyor onlara
    Bence de luks ya da degil sonucta musterinin arabasina oyle davranmasi cok kotu bir durum, iyi yapmissiniz sikayet ederek...

Senior Member
    Alıntı mTuran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Range'de mi var ve üzerinde mi geldi ?
    Evet standart sanırım bende aldıktan sonra farkettim

Senior Member YiğitK Üyenin Avatarı
    Alıntı fratello Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    beyler kötü vale konusunda hisarda ki ''sade kahve'' yi tek geçerim.
    bir keresinde yeni yıkanmış arabayı inanılmayacak derecede çamurlu bir halde geri getirmişlerdi !

Bugün oradaydım , kapının önünde aracım ama anahtar yok ortada. Neyse ki sonunda çıktı ortaya başımıza bela açılmadan teslim aldık aracı

Senior Member
    Mekan sahiplerinin gevsekliginden kaynaklaniyor bence valelerin bu yavsak tutumlari. Mekan sahibi nasil bir garsonu aldigi zaman musteriye iyi davranmasi konusunda egitiyorsa , valeye de musteri araciyla hayvanlik yapmamasi gerektigini soyliyebilir. Vale bir araci carptiginda , bir sey calindigi zaman gene mekanin adi lekeleniyor, bilincli musteri geri gitmek istemiyor .

Egitimsiz, cahil apaci ruhlu adamlari bulupta vale yapicaklarina biraz daha efendi mulayim , herseyden once yaptigi ise saygili, aldigi paraya sukredicek , elalemin malinda gozu olmayan insanlari secseler boyle sorunlar olmicak.

Benimde canim 1 2 kere yandi , mecbur kalmadikca vermek istemiyorum ama Istanbulda lanet olsun ki her iyi mekanin onunde turemis bu vale illeti..

Senior Member fratello Üyenin Avatarı
    Alıntı dr.audi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bence güvenlik açısından bu söylenen şey çok mümkün olmayabilir, çok düşük ihtimal bile olsa ani bir manevra yada atakta bulunması gerekebilir sürücünün ve hayati tehlike doğabilir. iyisimi valeleri eğitmek ama düşününce oda mümkün değil. benim başıma belkide en kötüsü geldi nispet etilerin valesi bütün gece arabamda sigara içmişti (hiç sigara içilmemiş arabada) ve üstüne üstlük döşemeyi yakmıştı. bu adamı profesör oluncaya kadar eğitsen hiçbirşey değişmez
    olay mümkün ve var zaten. Yazılımdaki bir değişiklikle yapılıyor.