Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Merhaba arkadaşlar,
    Biliyorsunuz bazı araçlarda vale modu var. Modu açtığınızda araba gücünü kısıyor ve valenin arabanızla hayvanlık yapma isteği kursağında kalıyor E cabrio'ma bu özelliği eklettirmek istiyorum bildiğim kadarıyla araçta böyle bir özellik yok ama geçen sene bir yerde görmüştüm sprintbooster gibi bir parça vardı ve gaz tepkisini azaltarak aynı işi görüyordu. Bu parçayı biliyor musunuz yada başka bir öneriniz var mı ?
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member bes Üyenin Avatarı
    valla vale moduyla ilgili tek bildiğim torpido olayıdır.

ha km'yi sıfırlayıp ne yapılmış görmek akabinde kavga çıkarmak daha zevkli olur

Senior Member RoSSi Üyenin Avatarı
    Yazılımla yapılabilir aslında. Mesela Revonun yazılımlarında vale modu bulunuyor, yazılımla birlikte select plus cihazını aldığında 95-97-100 oktan ve vale modu arasında geçiş yapabiliyorsun.

Valla bizim okulun otoparkında anahtar veriyorum daha benim araçda birşey yaptıklarını görmedim ama diğer araçlarda 2 metre mesafe için dip gazla kalktıklarından vale modu şart.

@BES
    Yok devir kesicide aktif oluyor hatta jaguarlarda standart gelen bir özellik.

@RoSSi
    Aslında supersprint'e koysalardı 1 tuş daha çok güzel olacaktı yazılım falan uğraştırmayacaktı(bu araçda chip olayına girmeyeceğim).
    BMW 520i M Sport '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member RST Üyenin Avatarı
    Olay güzel, takipteyim.

Ama yazılım ya da ek bir parça olmadan gerçekleşmesi zor gibi göründü bana şimdilik...

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    Bunun harici yapabileceğin şey valelerle çok muabbete girmeyip düzgünce söylemek, olurda yaptı mı gerisi için senin yaratıcılığın önemli Dediğin gibi vale tiplerine anahtar vermeyipte arabayı çekip gitmekte iyidir ama otopark olduğu için sıkıntı olabilir..

Hocam bizim okulun otoparkı biraz sıkıntılı hem merkezi hemde adliye ile yanyana olduğu için zaten saat 11-2 arası otoparkta yer olmuyor onun dışında da kalabalık oluyor o yüzden anahtarı vermek zorunda kalıyorsun şu vale modu olayını yaparsam hiç sorun kalmaz otoparkın içinde dip gazla bile gezebilir
    BMW 520i M Sport '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Senior Member malikguzel Üyenin Avatarı
    Bence böyle bir uygulama kesinlikle extrada olsa olmalı, araçları valeye verirken kimin içi rahat oluyorki ?
    400 + HP

Senior Member powerslide Üyenin Avatarı
    olay dip gaz yapmasını engellemek olsa keşke.. adamlar manevra yaparken orasını burasını sürtüyor aracın.. geçen bizim bi kız arkadaş aracını boya korumadan alıp bebekteki restoranlardan birine gidiyor, valeye bırakıyor, sonra eve dönecekken bir bakıyor sap kapı göçmüş boydan boya...

Senior Member AC 811 Üyenin Avatarı
    torpidoya asma kilit koyucam okulun otoparkçıları sürekli kurcalıyor arabaları ...