Senior Member
    SLK ve ML gibi modellerin yabana atılmaması gerektiğini düşünüyorum
    2016 BMW 640d xDrive Gran Coupe
    2015 BMW 730i
    2016 Volvo XC90
    2015 Audi A7 TDI Quattro
    2011 BMW 640i Convertible
    2009 Audi A4 1.8T

Senior Member malikguzel Üyenin Avatarı
    Alıntı ACC34 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ML Mercedesin başarılı bir modeli olarak görmüyorum, SLK da cıkıcak olan kasası ile belki birseyler yakalayabilir
    400 + HP

Senior Member
    şöyle bir sıralama yapsam katılırmısınız?
    b segmentinde mini
    c segmentinde a3
    d segmentinde 3 serisi
    e segmentinde E serisi
    f segmentinde S serisi
    pazarı domine ediyor. diğer segmentlerdede zaten premium sınıf müşterisi en son çıkan neyse onu beğeniyor. ama karar verirken fiyatı ona en cazip gelene yöneliyor. ortak teknoloji kullanımı ( tedarikçiler bosch vs. olduktan sonra) ürünler arasındaki farkı çok minimize ediyor. marka farkındalığınıdada üstünlüğü en son çıkan kapıyor. c coupe çıkıcak yakında önemli bir çıkış yakalıyacak, hemen peşinden 3 serisi çıkacak, hurra herkes 3 almaya başlicak sonra a5 derken döngü hiç değişmedi, pek değişecek gibide görünmüyor. audininde o 2000lerdeki yeniliği cazibesi albenisi kalmadı. sofistike bir araba olmaktan çıkıp özellikle q7 ile birlikte tamda ilk reklamlarında dışladığı kesimin markası olmaya başladı. zaten o kesimde bak bu arabanın adı elit arabası olarak ün yaptı bizde alalım bizide elit sansınlar diyerek audinin tr deki başı çeken müşteri profiline dönüştü. forumda bir marka holiganizmi sezmeye başladım herkes kendince en iyisini bulmaya çalışıyor ve başkalarını bu fikre inandırmaya çalışıyor (yukarda bnm yaptığım marka değil model bazlı kişisel fikrim) ama biraz sonu gelmeyecek ve esnek bir uğraş. en iyisi o anda paranın yettiği ayağının altında seni yerden kesen makinedir.
    Son düzenleyen dr.audi, 08-Mayıs-2011 saat 12:25.

Senior Member
    segmentlerdeki bazı şeyleri sevmesemde her cümlesine katılıyorum..

Senior Member RST Üyenin Avatarı
    Alıntı malikguzel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Mercedes dediğimde aklıma gelen CLS-S-SL-CL-GL-E Coupe ve SLS modeller..
    E'den basliyor derken, sizin saydiginiz modelleri de kapsayan bir grubu kastetmistim.

Alıntı ACC34 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    SLK'nin sorunu SL sinifinin varolmasi bence

Dr.Audi'nin siralamasi konusunda bir sey soyleyemeyecegim tartismaya fazla acik. C serisi coupe basligi baya bir karisti.

Bu arada yeni C serisi geldi, C coupe'den haber olursa buraya yazarim...

Senior Member
    D segmentin lideri A4 e segmentte a6 yeni çıktı tartışmak lazım geri kalana A8 dışında katılırım

Member AHM Üyenin Avatarı
    Alıntı AlpEren Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    neye dayanarak söylediniz bunu çok merak ettim ??
    işte buna dayanarak soyledim tarihleri kontrol edin hiç yollar c coupe ile dolmadı bazı arkadasların dediği gibi. tekrar soyluyorum 2013 de bir daha soylemicem C coupe 5 para etmez ve tr de tutmaz . saygılar

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    Alıntı boc35 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    işte buna dayanarak soyledim tarihleri kontrol edin hiç yollar c coupe ile dolmadı bazı arkadasların dediği gibi. tekrar soyluyorum 2013 de bir daha soylemicem C coupe 5 para etmez ve tr de tutmaz . saygılar
    hiç alakası yok bunla, merc-benz doğru düzgün c serisi getirmedi ayrıca sadece c250 coupe getirdi fiyatıda 60 bin eurodan başlıyor en boşu 70 bin eurodan e250 coupe başlıyor. bu fiyatlarla tabiki yolda göremesseniz. C coupe 180 cgi , 200 cgi ve 220cdi motorlarıyla gelsin peynir ekmek gibi satıcak. Ama araç sonuçta coupe kalkıp c serisinin satış grafiğini yakalamasını beklemek zaten yersiz..
    TT

Senior Member
    C coupe için "beş para etmez" tabiri ağır olmuş.

Bir diğer konuda belirttiğim bilgiyi burda da paylaşmak isterim çünkü çoğu kişi bilmiyor.

1-C coupe'de AMG paket standart olarak sunuluyor.
    2-C coupe'nin camları çerçevesiz değil. (bilmeyenler için: sedan araç kapısı gibi..)
    2016 BMW 640d xDrive Gran Coupe
    2015 BMW 730i
    2016 Volvo XC90
    2015 Audi A7 TDI Quattro
    2011 BMW 640i Convertible
    2009 Audi A4 1.8T

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    bana sorarsanız c-coupe nin tek kötü tarafı sedanıyla aynı olan arkası. arkası bir facelift yese 4-4lük bir araç olur. Benim zevkime göre negatif bir yanıda direkli olması. CLK nın selefi olarak düşünürsek camların direksiz olması gerekirdi.
    TT