Senior Member
    Açıkçası nette golf 6 dizel ilanlarını incelerken ilk defa öğrenmiş oldum. Meğer doğuş oto bir süredir 50 bin tl civarına " KLİMASIZ " evet yanlış okumadınız "K L İ M A [COLOR=red]S I Z[/COLOR]" golf 6 satıyormuş. Gerçekten hayretler içinde kaldım ve bu kadarına da pes dedim doğrusu. Nette biraz araştırma yaptım konuyla ilgili ne kadar doğrudur bilemem ama İskandinav ülkeleri için üretilen golf ler aşırı talep nedeniyle TR ye de Doğuş Oto tarafından getirilmiş ve öyle satılıyormuş.
    Merak ettiğim husus satış danışmanları müşterileri bu konuda ne kadar aydınlatıyor ve ne kadar açık sözlü davranıyorlar? Zira o fiyatlarda bu segmentte bir araç alırken herhalde klimalı mı diye sormak pek de kimsenin aklına gelmez diye düşünüyorum . Palio degil ki bu klima lı mı diye soralım...
    Durum hakkında bilgisi ilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

AlpEren
    Guest
    türkiyeye gelen 16 jantlı a6 lara benzemiş bu olay araç standartında 17-18 olarak fabrikadan çıkıyıyor doğuş burda opsiyon olarak bize satıyor mükemmel fiyat politikasıyla

Senior Member RoSSi Üyenin Avatarı
    Alıntı infi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İskandinav ülkeleri için üretilen golf ler aşırı talep nedeniyle TR ye de Doğuş Oto tarafından getirilmiş ve öyle satılıyormuş.
    Siz de yazmışsınız zaten, durum bundan ibaret. Müşteriyi bilgilendirmemek gibi bir durum olamaz, teklif formunda araçta olan eksik donanımlar "-" olarak gösterilir.

Senior Member HaKoTT Üyenin Avatarı
    müşteriden habersiz satıldığını sanmıyorum kimse arabanın klimalı mı klimasız mı anlamayacak kadar ahmak değildir. Ama o araçlar grey market satılıyor diye biliyorum doğuş oto satmıyordu. Tabi doğuşu savunmuyorum yanlış anlaşılmasın bende tasvip etmiyorum ticari ahlaklarını..

Senior Member Gx.Bortu Üyenin Avatarı
    Bir ara gelmişti onlar evet. Ama hala var mı bilmiyorum. Normal fiyatın 6-7 bin tl civarı altına satılmıştı.
    2011 Vw Tiguan 1.4T[COLOR=Red]SI[/COLOR] [COLOR=Red]4[COLOR=Black]MOTION[/COLOR][/COLOR] Satıldı! Hidden Content

Senior Member YiğitK Üyenin Avatarı
    Aşırı talep yüzünden geldi doğrudur ayrıca aracı almak isteyen vatandaşlara da belirtildi araçların klimasız olduğu.

43-47.000tl aralığında satıldı hatta almak isteyenlere tabi bazı uyanıklar hemen internete 60.000tl etiket ile satışa koydular. Onları Allah'a havale etmek gerekli

Member
    Taleplere yetisemiyince dogus, iskandinav ulkelerine giden araclari Turkiye'ye cekmisler ve ciddi indirimli rakamlara satmislar.

Ayerten
    Guest
    müşteriyi bilgilendiriyorlar bu konuda doğuşa haksızlık etmeyelim...Bende golf siparişi vericektim banada söylemişlerdi klimasız golf var diye,ayrıca kapış kapış da gidiyormuş yani satıcı öyle demişti.

Senior Member
    Alıntı aef43 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    türkiyeye gelen 16 jantlı a6 lara benzemiş bu olay araç standartında 17-18 olarak fabrikadan çıkıyıyor doğuş burda opsiyon olarak bize satıyor mükemmel fiyat politikasıyla

Pardonda hangi A6 17-18 jantla fabrikadan çıkıyormuş çok merak ettim. ewet S ve Rs ler se kastettiğin tamam derim, 3,0 quattrolularda 17" jant ama diğerlerinde öyle bir durum söz konusu değil. amacım doğuşu yada başka bir şeyi savunmak değil ama bu forumda herkes bilgisini paylaşıyor duygularını değil.

Birde TR de sırf VW ye biniyorum diyebilmek isteyen okadar insan varki 2000 lira ucuz olsun o klimasız arabanın elk. camsız ve merkezi kilitsiz aracını bile büyük bir iştahla satın alırlar.
    Son düzenleyen dr.audi, 12-Nisan-2011 saat 20:23.

AlpEren
    Guest
    Alıntı dr.audi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Pardonda hangi A6 17-18 jantla fabrikadan çıkıyormuş çok merak ettim. ewet S ve Rs ler se kastettiğin tamam derim, 3,0 quattrolularda 17" jant ama diğerlerinde öyle bir durum söz konusu değil. amacım doğuşu yada başka bir şeyi savunmak değil ama bu forumda herkes bilgisini paylaşıyor duygularını değil.

Birde TR de sırf VW ye biniyorum diyebilmek isteyen okadar insan varki 2000 lira ucuz olsun o klimasız arabanın elk. camsız ve merkezi kilitsiz aracını bile büyük bir iştahla satın alırlar.
    Ben almanyada hiç görmedim 16 jantlı a6 .. sadece türkiyeye göre konusmanız yanlış olur zaten 70.000€ civarında fiyatları var a6 ların üzerine birde 16 jantlı sundukları ve saçma fiyatlarla donatılmış opsiyon listelerini de eklersek sınıfındaki bmw 5 ve mercedes E ye göre hiçbir yeri olmaz ... ki geçen seneye kadar a6 ların 2.0 tdi motorları 140hp civarındaydı ki o kasaya çok saçma bir motor bana göre mercedes ve bmw ye bakarsak o güçteki motorları kaç sene önce aştığını görürüz verdiğimiz paraya göre .. ben demiyorumki evet o jant olayını kesinlikle yapıyordur sadece eleştirmek için biryerden duydugumu söylüyorum .. herkes bilgisini paylaşacak diye birşey yok topic sohbet bölümüne açılmış demekki herkes istediğini söylemekte özgürdür