Senior Member AhmetPOYRAZ Üyenin Avatarı
    werax a çok büyük ölçüde katılıyorum..uzun uzadıya güzel açıklamışsın.

Senior Member ucanturk Üyenin Avatarı
    Aslında ben 1,6 tdi BMT bekliyordum. VW grubu araçlarda aynı segmentte Passat ta var. Neden A4 te de olmasın. Fiyat konusunda da, benim görüşüm sadece vergi avantajını yansıtmak olur herhalde ve manuel vites seçeneği... Bu ikisi bile yeterli olacaktır.

Senior Member ERMAN34 Üyenin Avatarı
    ufak hacimler inşalah gelir böylece insanlar daha uyguna biner bu 3 büyük markanın araçlarına
    [FONT=Impact][FONT=Arial Narrow]2010 white multimode diesel auris facelift[/FONT] [/FONT]

Senior Member OTTOMAN Üyenin Avatarı
    [COLOR=Black]neden bu ülke insanının öğle veya böyle bir sebebten dolayı,önceleri bir avuç insanın sahip olabildiği,yiyebildiği,giyebildiği,binebildiği,fay dalanabildiği vs... imkanlara ulaşması,daha iyi yaşam kalitesini yakalaması bu bir avuç insanın zoruna gidiyor anlamış değilim.[/COLOR]nedir bu kendini beğenmişlik,bu kibir?siz kendinizi böyle maddesel şeylerle yüceltmeye çalıştıkça aslında daha da alçaldığınızı ne zaman farkedeceksiniz?böyle düşünen tüm insanları kınıyorum.

ben bu ülke insanının en kısa zamanda tüm fertleriyle birlikte dünyadaki en iyi yaşam kalitesine sahip olmasını,işçilerin asgari ücrete mahkum olmamasını,çiftçinin,esnafın,tüccarın,sanayicinin
    emeğinin devlet desteğine muhtaç olmamasını,kısacası toplumun her kesiminin refah içinde yaşamasını istiyorum.sizlere inat İnşallah en kısa zamanda bu ülke insanının en fakiri helal yoldan audi-bmw-mercedes e biner...şimdi kınadığım o insanlara o zaman başkaları acıyacaktır eminim.

Member
    Dünyada şu an hüküm süren kapitalist düzenin temel varoluş nedenlerini anlamadan hak, adalet, eşitlik gibi kavramlar ancak romantik birer politika aracı olabilir.
    İnsanların her zaman daha iyisini isteme hırslarına bugüne kadar komünist ülkeler de dahil hiçbir sistem engel olamadığı için bu düzen böyle devam edecektir. Herkesin Lada'ya bindiği, tüm insanların benzer şeyleri yediği, giydiği eşitlikçi düzen malesef devam ettirilememiştir.
    20-30 bin tl'ye temel otomobil ihtiyacını karşılayabilecekken Audi gibi bu araçlara göre lüks kabul edilen bir arabayı almaya çalışan biri için çelişkili sözler bunlar.
    A4 alıyorum ne önerirsiniz dendiğinde, Bang&Olufesini side asissti quattrosu olmazsa olmaz gibi öneriliyor neredeyse....
    Bir forumda arkadaşın birinin çok güzel bir sözü vardı.
    "Avcılık forumuna girip, hayvan öldürmek çok kötü birşeydir" demeye benziyor yukarıdaki yorum.

Senior Member exca Üyenin Avatarı
    bende bu herkes alsın lafını anlayabilmiş diilim valla,neden laguna almıyosunuz o zaman aradığınız her özellik mevcut hemde ucuz? neden A4-3Serisi-C Kasa alıyosunuz? ya da neden sıradan bir semtte sıradan bir evde diil de daha pahalı evlerde oturuyosunuz? ayrıca sözlerimde insanların yaşam standardına dair bişey yazmıyor oraya nası gelindi onu da anlamadım zaten..
    Akaryakıt Zammı Facebook: Hidden Content

Senior Member AhmetPOYRAZ Üyenin Avatarı
    evet kardeşlerim sonuçta burda a4 çatısı altında toplandığımız için çok da maddi olanaksızlıklardan bahsetmek yersiz olur..Şüphesiz ki belli bir gelir seviyesinde insanların birarada olduğu bir kısım burası..Tabii ki inanıyorum ki burada kimse kimseyi dışlamak veya aşağılamak niyetinde değildir..Ama her zaman insan güzel olanı kendine ister,ve başkalarından ayrıcalıklı olmak isteyecektir.Hiçbir çağda insanlar birbirine eşit olmamıştır.Şahsen ben memleketim insanının en güzel şeylere sahip olmasını istesemde,bana 45 euro ya malolan bir araca 35 bin euro ya sahip olunmasını istemem.Kendimi kötü hissederim.Bu durum beni kimseye düşman yapmaz.İnsanın doğasında var bu..

Senior Member frodo555 Üyenin Avatarı
    Alıntı ucanturk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aslında ben 1,6 tdi BMT bekliyordum. VW grubu araçlarda aynı segmentte Passat ta var. Neden A4 te de olmasın.
    Neden olmasın değil aslında doğru soru... İngiltere gibi gerek milli gelir gerekse paranın alım gücü olarak hiçbir şekilde kıyaslanamayacağımız bir ülkede bile A-4 1.6 tdi s-tronic araç satılıyor zaten (internet sitesinden kaldırmışlar ama fiilen halen satılıyor 1.6 tdi)... Doğru soru:

Bu motorlar neden TR'ye getirilmiyor?

Doğru soru bu... Kimse kusura bakmasın ama, a4'e biniyoruz diye kendimizi farklı, elit vs.vs. adlandırıyor olsak da, esasen orta sınıf araçlara biniyoruz. Biz devletin vergi politikası ve distribütörün terbiyesizliği yüzünden orta sınıf araçlarımıza gerçek ederinden fazla para ödüyor, fazla para ödeyince de kendimizi birşey sanıyoruz. İngiltere'de 22 bin £ vererek, yani kişi başı milli gelirin 3/4'ünü ödeyerek a4 kullanabilirsiniz. Burada aynı araba için 5 x gsmh ödememiz, aldığımız aracın özel bir araç olduğunu değil, fakir bir ülke olduğumuzu gösterir ancak. Biz de o fakir ülkedeki gelir adaletsizliğinin kârlı tarafındakileriz sadece, olay bu.

A6-7-8 gibi araçlara birşey diyemem, onlar her yerde pahalı araçlar ama, a3 veya a4 kullanıp da bir Alman'ı zengin olduğunuza falan ikna edemezsiniz. Bir defa şöyle düşünmek lazım... 1.6tdi motoru halen kullanan ülkeler bizden zaten daha zengin ülkeler... Havamız kime?
    Son düzenleyen frodo555, 12-Kasım-2010 saat 15:17.
    2016 - A5 1.4 TFSi coupé 16 SBE 05 / 2011 - a5 1.8 Tfsi 160 bhp 16 AV 018 / 2009 a4 1.8 Tfsi 120 bhp (B8) 16 AV 398 / 2008 - a4 1.9 Tdi 105 bhp 16 AV 301 / 2006 a3 1.6 copué (8p) 16 AV 385... / 2011 renault fluence 1.5 dci 110 hp EDC privilege 16 AV 850 / 2010 opel astra II HB 1.3 cdti 95 hp easytronic 16 AV 530 / 2004 Seat İbiza 1.4 100 hp signo 16 AV 797

Senior Member exca Üyenin Avatarı
    evet durum aslında bu ülke olarak fakir şahıs bazında zenginiz aslında aynı paraya dediğiniz gibi çok daha farklı araçlar alabiliriz aslında ama "Türkiye şartlarında" iyi gelir durumda bir insan a4 e binebiliyor ne yazık ki..
    Akaryakıt Zammı Facebook: Hidden Content

Senior Member
    <P>Audi ,Bmw, Mercedes kaliteli araçlar üretir. Gelir düzeyi iyi ve yüksek insanlar bu araçlara biner. Araçları hem kalitelidir hem de fiyat olarak pahalıdır. Bu yüzden herkes ulaşamaz. Piyasada da bu araçların adetleri diğer markalara göre daha azdır. Bu da çok doğaldır.Bugüne kadar bmw, audi mercedes bu durumdaydı. &nbsp;Fakat bu üreticiler son yıllarda küçük motorlarla az vergilerle yada biraz da kalite düşüşüyle daha fazla insanın sahip olabileceği birer marka olmaya başladılar. İsterse bir a4 150 bin tl olsun piyasada 5.000 adet 6,000 adet satılıyorsa ben aracın çokluğundan rahatsız olurum. Her yerde taksi gibi aynı araçlar görmek istemem.</P>
    <P>&nbsp;</P>
    <P>Bu üç firma markalarını kullanarak birazda kaliteyi düşürerek motor hacim avantajından yararlanarak orta sınıfta diğer ulaşılabilir modeller olan ford, opel vw peugeot gibi markaların satışlarını çok kesecek. Herkes audi mercedes bmw ye binecek. Kimisi etrafta yılda 6.000 adet satılan yeni bmw 316i nin çokluğundan sıkılacak.</P>
    <P>&nbsp;</P>
    <P>Bunda art niyet arayıp ve konuyu saptırıp saçma şeyler yazmaya ne gerek var Ottoman kardeşim. Yorumuna cevap bile vermeyeceğim.</P>
    <P>&nbsp;</P>
    <P>&nbsp;</P>