Senior Member max-ime Üyenin Avatarı
    Yeni konu açmayayım.

Aracın üzerinde fabrika çıkışlı dunlop lastikler vardı 100km/h hızın üzerinde yol sesi alıyordu uğultu şeklinde. sorun lastiktendir dedim bugün f1 eagle lastik tatkım yol sesi azaldı ancak tamamen kesilmedi.

A3ün yol sesi alma gibi genel bir problemi var mı?

Member
    37000 kmde A3 1.4 TFSI Stronic yol bilgisayarı ortalaması 8.0 lt. (hiç sıfırlanmadı). Yoğun sehir içi trafiği kullanımıdır. Köprü geçişli Göztepe - Havalimanı değeridir.
    Çok dikkatli kullanımda 7.0 ltye kadar inebiliyor ama çok sabır gerekiyor. Normal kullanımda 8.0 lt ortalama. Bir depo ile normalde 650-700 km arası gidilebiliyor. Çok sabırlı bir sürüşle 750-800 km olabiliyor.
    [FONT=Arial]A3 1.4TFSI 125 hp Ambition Stronic[/FONT]

Junior Member
    Alıntı Tazzz77 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    37000 kmde A3 1.4 TFSI Stronic yol bilgisayarı ortalaması 8.0 lt. (hiç sıfırlanmadı). Yoğun sehir içi trafiği kullanımıdır. Köprü geçişli Göztepe - Havalimanı değeridir.
    Çok dikkatli kullanımda 7.0 ltye kadar inebiliyor ama çok sabır gerekiyor. Normal kullanımda 8.0 lt ortalama. Bir depo ile normalde 650-700 km arası gidilebiliyor. Çok sabırlı bir sürüşle 750-800 km olabiliyor.

bıktım sabretmekten ............. ah şöyle bi candan kullanmak vardı 30-40 bin km

Member
    Aracım 2012 A3 1.4 TFSİ Stronic. Bugüne kadar 20'nin üzerinde otomobilim oldu. Hepsi de sıfır otomobillerdi. Son iki yılda da VW grubunun neredeyse tamamına sahip olup, paramla test etme imkanı buldum. VW grubunun tamamında Passat dahil mıcır kaplama yollarda dash-board'ın değişik yerlerinden kronik cızırtı geliyor. Gelelim A3'e. Aracın işçilik ve malzeme kalitesi çok yüksek. Klima ve ses paneli ile 2001 yılında aldığım A4'ün izlerini taşıyor. Yeniden o yıllara dönüp nostalji yaşıyorum sanki. Mıcır kaplama yollarda VW grubundaki cızırtı yok ama yalıtım olarak Golf'ten daha kötü. İnanılmaz derecede lastik sesi var. Mıcır asfalt dışında, yani iyi yollarda kullanımı çok güzel. Diğer bir konu da salınım. Benim aracım attraction (yani yumuşak süspansiyon var) olmasına rağmen mıcır asfalt olan yollarda salınım nedeniyle fazla sarsıyor. Mideniz alt üst oluyor. Kullandığım Golf6'da hatta ve hatta Dacia Duster'da bile böyle bir tepki yoktu. Bu sarsıntı olayını sadece VW grubunda Tiguan'da yaşadım. A3 alacakların, AUDI markasına fazla güvenip yüksek beklenti içine girerek kötü kaplamalı yollarda hayal kırıklığına uğramaları muhtemel. İnanın premium markalar dışında çok daha ucuza satılan aynı sınıf bazı otomobiller mıcır kaplama yollarda yalıtım ve konfor anlamında daha iyi tepkiler veriyor. İyi kaplama yollarda test yaparak otomobillerin karakterleri anlaşılmıyor. Maalesef uzun yol deneyimi ve kötü yollara girince aracın gerçek karakteri ortaya çıkıyor. Dediğim gibi, hep iyi kaplama yollarda kullanacaksanız sorun yok, araba güzel. Ama kampanya önceki fiyatı olan astronomik fiyatlı rakamlarda bu otomobil hakettiği fiyat-kalite endeksini karşılamıyor bence. Şimdiki rakamlarla satış fiyatına, işçilik ve malzeme kalitesi yüzünden, sürüş dinamikleri her yol koşulunda yeterli olmasa dahi pek bir şey diyemiyorum. Saygılar...

Junior Member
    2010 a3 tfsı ambition sahibiyim,attraction ile ambition arasında ciddi fark var, özellikle koltuklar çok farklı,yalıtım da kısmen farklı,ayrıca attractionlar yumuşak suspansiyonları ile daha fazla konforlu ancak daha çok dalgalanıyor sürüş esnasında,ambitionlar daha konforsuz ve oldukça sert,ancak zerre miktarı yolda salınım yapmıyor,lastik ve jant ölçüleri de attractiondakinden farklı olarak 17" olduğundan yanaklar dar. Ssüapansiyonlar da spor süspansiyon. Ortalama yakıt tüketimim 8 litre civarında. stronıc ise muhteşem bir deneyim .araç ikizi sayılan GOLF ten de son derece farklı.(ikisini de kullandım).Aracımın rns-e ve özel ses sistemi ve opensky dahil full olduğunu belirteyim. 2010 da 67 bin tl ye almıştım euro düşük kurlardayken.

Junior Member
    ben buradaki a3 kullanıcısı olan deneyim sahibi arkadaşlardan bazı konularda yardım almak istiyorum şimdiden bilgi sahibi arkadaşlara tşk ederim ...
    3 5 ay içerisinde mevcut kredilerim bittikten sonra

45---50 bin tl dolaylarında nakitle
    beyaz renk
    panoramik
    sanruf
    5 kapılı
    yakıtı en az olan benzin motor seçeneği
    2 yıl içerisinde tekrar satıcam bu nedenle 2 el piyasası hızlı olan

evet arkadaşlar aradığım özellikler bunlar bu durumumda kaç modele gücüm yeter , ben hangi motor seçeneği ve hangi tip a3 ü almalıyım bilginize..çok teşekkür ederim

Junior Member
    arkadaşlar bana yol göstericek bir arkadaş çıkmadı lütfen bilgisi deneyimi olan biriisi yardım edebilir mi_

Member kurkcub Üyenin Avatarı
    Bundan 1 yil once bu araba bana hem gorutu hem performans bakimindan cok etkileyici geliyodu ama su an A4 ve tt lere yogunlukla ilgilendigim icin 2 acidanda yeterince hos gelmiyo maalesef

Alıntı hüseyinn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    arkadaşlar bana yol göstericek bir arkadaş çıkmadı lütfen bilgisi deneyimi olan biriisi yardım edebilir mi_
    Konu nedir huseyin su an eski msjlari goremiyorum

Senior Member Omercan Üyenin Avatarı
    Alıntı computeredi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    audi deki tfsi ile vw tsi si aynı mı acaba, bilgisi olan var mı arkadaşlar
    Bmwdeki dizelle mersodaki benzinli motor aynıymış

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mercedes Benz 500SE-1987
    BMW 3.25i-1993
    Audi A3-2012

Senior Member srhncms Üyenin Avatarı
    Alıntı Omercan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bmwdeki dizelle mersodaki benzinli motor aynıymış