Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    Alıntı OTTOMAN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    frodo;
    kusura bakma dostum ama güncel cls350cdi ın şuanki liste fiyatı 143500euro.üstüne üstlük 4matik değil.hem sanki mercedeste bu fiyata amg paket+bang&olufsen(zaten standart mercedes ses sistemi audinin ki kadar kaliteli bile değil)+çift renk el dikişi deri koltuk veriyorda sen audiyi eleştirmişsin bunlar yok diye.ben geçenlerde bir A7 3.0tdi oluşturmuştum ve opsiyon olarak,s-line paket,boss ses sistemi,navi plus,panoramik tavan,ses izalasyonunu artıran özel renkli camlar ve aklıma gelmeyen onca zımbırtı vardı.emin olun çoğu audinin sunduğu opsiyonlar mercedes veya bmw de parayla bile alamıyorsunuz.toplamda ise 147000euro çıkmıştı.eğer kasa yenilendi diye mercedes yeni cls ye zam yapmazsa tahminen benim topladığım A7 muadili bir cls 350cdi 4matik 160-165bin eurodan aşşağı olmaz.tabi bazı opsiyonlar mercedeste olmadığından onları hesaba bile katmıyorum.senin anlayacağın yaptığın hesap tamamen yanlış kardeşim.
    Audide opsiyon olarak alınıpta bmw ve mercde olmayan ne gibi extralar var ? Birde merc in ses sistemi audinin ki kadar kaliteli değil demişsiniz, a7 ile cls nin ses sistemini karşılaştırdınızmı ki böyle bir kanıya vardınız ?
    [SIZE=3]Türkler para gibidir,
    İçlerinde ATATÜRK yoksa sahtedir...
    [/SIZE]

Senior Member
    Fıyat ve aksesuar on gorunuzu bıraz gozden gecırım derım

Senior Member
    Mercedes birçok markanın opsiyonel sunduğu şeyleri standart sunuyor o yüzden bakınca boş gibi gözüküyor
    Mesela CLS'nin arkasını tamamen S serisi gibi patrona özel yaptırabilirsiniz ki bunlara masajlı koltuklar kararan camlar perdeler multimedya ve yatabilen koltukta dahil
    Bakalım yeni BMW 6 Gran Coupe nasıl bir fiyatla çıkcak ama iddiaya varım çıktığı ilk gün cls ve a7nin 3 aydaki satışını tek ayda geçicek

Senior Member frodo555 Üyenin Avatarı
    Alıntı OTTOMAN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    frodo;
    kusura bakma dostum ama güncel cls350cdi ın şuanki liste fiyatı 143500euro.üstüne üstlük 4matik değil.
    Ben fuara gitmedim, gittiyseniz fuardaki 350cdi'ın (4 matic olmayabilir bilmiyorum ama gördüğüm her 350 hep 4 maticti şimdiye kadar) fiyatı 116 bin € imiş... Belki lansman indirimidir, belki boş bir arabadır bilmiyorum ama Ankara'dan fuara sadece ikisi arasında karar vermek için giden ve kararını da cls yönünde veren bir arkadaşımın anlattığı şöyle:

Allah seni inandırsın tamamen önyargısız gittim fuara...2 aracında sadece resmini görmüştüm ve 2 aracıda gerçekten beğenmiştim...Bazen resimlerin çok yanıltıcı olduğuda gerçek..Resimde beğenmediğin bir arabayı canlı gördüğün zaman ağzının suyu akabiliyor..Yada tam tersi oluyor..Çok beğendiğin bir arabanın canlısını görünce hassstr bumuymuş ya diyebiliyorsun....

Girişte ilk Mercedes'in hangi Hall'de olduğunu öğrendim..Mercedes standına yaklaştıkça kalbimin atışı değişti , nefes alışım hızlandı, hafiften karnıma ağrı girdi vallahi...Uzaktan kalabalığın arkasından kendisini görmeye başladım...Yanına yaklaştım, ben yaklaştıkça kalbimin atışı hızlandı..İlk gördüğüm anda ki tepkimi çok merak ediyordum..Yani arabayı Genel olarak tüm hatlarıylamı sevecektim yoksa belirli noktalarımı hoşuma gidecekti...Arabayı karşıma alıp baktığımda " İŞTE BU" dedim Olmuş dedim..Resimde ki halinden çok daha ağırbaşlı kendisi...Karizmatik duruyor durduğu yerde..Kıvrımları falan hiç sırıtmıyor...10 numara araba olmuş...İçini dışını iyice inceledikten sonra o heyecanla Audi'nin yolunu tuttum...

Audi standına yaklaşınca uzaktan kendisini görünce ilk gördüğüm anda bir hayalkırıklığı yaşadım maalesef...Aracı zaten stand üzerine koymuşlar, etrafınıda güvenlik kemeri ile kapatmışlar, yakından inceleyemiyorsun...Aracın etrafında 4 tur attım..Genel olarak değil ama belirli hatlarını beğendim..Belirli noktalara bakınca araba güzel, ama genel olarak baktığım zaman 10 numara olmuş diyemedim tam anlamıyla beğenemedim...İçini merak ettim..Stand başında duran bayana, " Ankaradan sırf Cls ve bu araç için geldim, Cls'yi inceledim, şimdi bu aracı incelemek istiyorum, aracı lütfen açarmısınız" dedim...Dilay TUZCUOĞLU Hanım saolsun çok sıcakkanlı bir şekilde "tabi efendim ne demek" diye standa yönelip güvenlik kemerini açtı...Yani pekte zor değilmiş Audi'ye binmek

Fakat , Mercedes'e göre çok daha güzel bir inceleme yapma fırsatım oldu...CLS 'nin önünde fevkalade bir kalabalık, araca inen binen belli değil..İçinde en fazla 25-30 saniye oturabiliyorsun..Ama A -7 de gerçekten çok rahat ve dikkatli bir inceleme yapma olanağım oldu..Dilay hanımda ben aracı incelerken araç hakkında ön bilgileri verdi...

Aracı inceledikten sonra, arka tarafa geçip fiyat hakkında bilgi almak istedim...

3.0 TDI Quattro 245 hp S tronic, İbis beyazı, çift renk deri döşeme ve oldukça dolu sayılabilecek opsiyonları seçtikten sonra aracın fiyatını 111.872,66 EUR olarak aldım...Dilay Hanımın yaptığı ikramla 106.000 EUR fiyat aldım ve aracı almak isterseniz biraz daha birşeyler yapacağım dedi..Allah var bu fiyatı görünce biraz şaşırdım..Ben 125 - 130 arası bir rakam bekliyordum..Bu fiyatı alınca, tekrar dışarı çıkıp tekrar arabaya alıcı gözle baktım..Ama cık, olmamış içime sinmedi...

Auto Showda ki 350 cdi amg paketli aracın fiyatı 116.000 € du.. Tekrar döndüm Mercedes standına, baktım Cls'ye..Tekrardan içine bindim...Bir kez daha aşık oldum...Allah izin verirse kararımı verdim
    Zevk, beğeni olarak zaten mercedese meyilli bir arkadaş, halihazırda da CL kullanıyor sanırım, o yüzden içine sinmesi durumu tarışılır ama, fiyat konusunda verdiği bilgiler böyle, sonuçta adam oraya karar verip almaya gitti, yalan söyleyecek değil...
    2016 - A5 1.4 TFSi coupé 16 SBE 05 / 2011 - a5 1.8 Tfsi 160 bhp 16 AV 018 / 2009 a4 1.8 Tfsi 120 bhp (B8) 16 AV 398 / 2008 - a4 1.9 Tdi 105 bhp 16 AV 301 / 2006 a3 1.6 copué (8p) 16 AV 385... / 2011 renault fluence 1.5 dci 110 hp EDC privilege 16 AV 850 / 2010 opel astra II HB 1.3 cdti 95 hp easytronic 16 AV 530 / 2004 Seat İbiza 1.4 100 hp signo 16 AV 797

Senior Member OTTOMAN Üyenin Avatarı
    @frodo;
    yanlış anlaşılma olmasın,ben güncel araç standart fiyatı 143000 euro iken bahsettiğin aracın iyimser bir tahminle ve bahsettiğin opsiyonlarla 116000 euro olacağını sanmadığımı,ayrıca mercedeste bang&olufsen,el dikişi çift renk deri döşeme vs. gibi bazı opsiyonları zaten istesende alınamayacağını,hatta A7 nin çok dolu opsiyonlarla aldığında fiyatın 150000euro yu ancak bulduğunu söyledim.

fakat her daim söylediğim gibi ben aynı özelliklerde,aynı segmentte araçlar içinde seçim yapmak zorunda kalsam 5 fazla verir audi seçerim.beğeni-tarz meselesi...

Senior Member toysrus Üyenin Avatarı
    Bugün ışıklarda duruyorum, baktım karşıdan A5 geliyor, biraz yaklaştı, dedim yo yo bu yeni A8, yanımdan geçerken bir de baktım A7 imiş.. Eskişehirlileri tebrik etmek istiyorum, son zamanlarda birşey oldu bizimkilere, ortalık ferrari, porsche vs. süperspor ve üst sınıf araba kaynıyor.. Aslında bu arabalardan hep vardı da herkes İstanbulda biniyordu, hatipoğlunun gallardosu vardı, zeytinoğullarının bilimum ferrari modelleri, hatta f50 si vardı, firuzhan kanatlının (eti) 997tt si vardı, sattı, şimdi lacivert 997.2tt si var ama esk.te bir kere bile görmek nasip olmadı, heralde o da yakında bu akıma uyup gezintiye çıkar..