Sonuçları Görüntülenen Anket: Ecoupe vs A5 Quattro sTronic

Oy
275. Bu anket kapatılmıştır
  • E Coupe 250 CGI

163 59.27%
  • A5 Quattro Stronic

112 40.73%
    firadiko
    Guest
    bi e coupem olsa daha ne isterimkiii

Senior Member
    kırmızı a5 cabrio dusunsun bence arkadasınız bugun benı arkadasım zıyarete geldı ankaradan 2gun benle takılcak.sürme şansım cok oldu ve ınanılmaz bırsey resmen mest oldum arabaya.tabı 2.0tq stronic diaraç cabrıo olmasına ragmen hıç tıkırtı yol sesı vs. hıç bırsey yoktu arabada masallah.daha oncede a4 cabrıo b6 kasa surmustum aynı ızlenımler onda da mevcuttu.super araclar valla.mercedesın e coupe test etmedım ama oda guzel araba.

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    @meinea4
    Aracın doluluk oranı neydi dostum ve kaça almış ?
    BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Junior Member
    e coupe her ne kadar çok begensemde bence o aracı kullanma yaşi min 30 gibi geliyor bana, audia5 yada bmw 3 coupe /cabrio tercihim olurdu...

Senior Member thisisylmz Üyenin Avatarı
    Eger alicak arkadas istanbuldaysa bulusalim tes surusu yapsin bi
    Walla ben cok memnunum ufak bi eksisi var gaz tepkimesi...
    0-80 orta duzeyde ama 80 den sonra araba uzayip gidiyor ikinci turboya bagladiginizda arabayi bi anda bakmissiniz 160 170lere gelmissiniz.
    Birazda lastiklerin hissetirmesinden sikayeticiyim tabi dandik fabrikasyon dunloplarinda etkisi olabilir e tabi birde ince yanak oldugu icin ister istemez hissetircek. Yumusak bi araba beklemeyin aracin kendine has bi sertligi var.
    Tork beni benden aliyor tork bakimindan cok memnunum.
    Sole bi seste varki: Arac blow off sesi cikartabiliyor. Stock oldugu halde bile cezbedici bi sesi var.
    Konfora gelirsek arka oturma yerleri coupeler arasinda en genisi olarak yerini almis. 1.85lik hayli hayli rahat edior. On koltuklarda keza rahat isterseniz koltugun sagindaki tuslardan koltugu kendinize gore dolgunlugunu ayarlayabiliorsunuz ara sira masaj yerinede gecebilmekte...
    Tasarim konusunu gelince garjima cektigim zaman yururken donup bi daha bakiyorum o derece beni benden aliyor. Kasli yapili sert bi durusu var.
    Mercedes ilk defa ic farlarada mercek koymus Butun farlar mercekli yani anliyicaginiz...
    En onemli konu yakit konusu iyi degil cok iyi yakiyor.Yakmasida normal yani abes bisey bulmuyorum aracin ozellik ve karakterini dusundugunuzde. 450kmyi bulmaniz kesinlikle ama kesinlikle imkansiz. Sakin kullanimda 398Kmde isigi yakti. Normal yeri geldigi zaman seri kullanimda ise 380 civarlarinda isigi yakiyor.
    6000kmde ortalama 14.8Lt/100km yakiyor aracim...
    C kasa almaya gittim e coupeyi gordugumde hayran kalip tamam budur dedim. Cok sukurde aldim. Iyikide almisim.

Birde sole bi durum var ben normal fiyatindan epey bi ucuza aldim. Ayni arabanin daha bosuna koluman 91k dedi mengerler 86k dedi. Benim fiyatimla bu fiyatlarin arasinda iyi kotu bi fark var.

3 5 foto war istenirse koyabilirim..
    Merak edilen bisey varsa cevaplarim...
    Son düzenleyen thisisylmz, 31-Mart-2010 saat 02:37.
    Mercedes-Benz E250 CGI Coupe Aufrecht Melcher Großaspach aka W212

34YGZ96

kfyonur
    Guest
    Alıntı SOS Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Çok yakın bir arkadaşım Ecopue almayı düşünüyor. Aranızda bu aracı test etmiş, kullanmış arkadaşlar varmı acaba? 1,8 motor 204 hp sanırım. Konfor, performans, yakıt tüketimi ve günlük kullanım açısından değerlendirseniz A5 quattro Stronic vs E coupe 250 cgi ?
    Kardeşim bizim Murat abi (eken) satıyor 600 km de,isterse gitsin baksın florya mequiars da duruyor..Amg paket var.

Senior Member sercan Üyenin Avatarı
    e coupede en begendigim özellik arka camlarında açılıyor olması bence e coupe alınabilir e250cdi kullandım kendi aracımda a5 q stronic performans olarak baya fark var ama konfor olarak merso önde

Senior Member
    [COLOR="Red"]mercedes benz in internet sitesinde e cope 250 cgı ortalama yakıt tüketiminin 7 litre olduğunu yazıyor..
    kullanan arkadaşımız 14 litre demiş yani 14 litre demek araç 100 km de 525 lira yakıyor demek..

geçen E Coupeyi inceledim, çok hoşuma gitti, eğer ki şuan yeni bir araç alıyor olsaydım kesinlikle tercihim e coupe olurdu..
    lakin şuan sadece görsel olan dış ve iç mekandan etkilenipte beğendim bu aracı..
    yakıtıydı gidişiydi v.s. hakkında pek bir bilgim yok..

fiyat olarakta aralarında 10.000 euro gibi bir fiyat farkı var..

çok yakında E cabrioda geliyor yani türkiye sitesinde göremedim amadiğer sitelerde var..
    [/COLOR]

Senior Member erenlvd Üyenin Avatarı
    Valla ben bikaç hafta önce siparişimi vermeden önce 2 araba arasında kalmıştım ve tercihim A5 oldu.E Coupe şu an göze çok daha hoş geliyor tabiki çünkü güncel bir araba.Dış görünüşü E Coupenin çok çok güzel buna bi lafım yok ama alma gözüyle baktığım zamanlar galeriye gidip E Coupeyi incelemek istemiştim ve içine bindiğimde samimi söylüyorum ciddi bi hayal kırıklığına uğradım.A5in içinden sonra E Coupeye hiç yakışmayan bir iç tasarımı olduğunu düşünüyorum, dış tasarımından sonra içi hiç yakışmamış.Baktığım motor tipi en düşük olanıydı ve 4 çeker değildi ve hatırladığım kadarıyla arabaya orta derecede bi konfigürasyon yaptıgımda içini multimedia dışında full'e yakın doldurduğum bi a5 ile hemen hemen aynı fiyatlara gelmişlerdi ve a5 seçeneğinde 2.0 T 211 beygir ve de quattro teknolojisine sahip olma şansım olduğunu gördüm .Ayrıca 34ANK24 adlı arkadaşımızın görüşüne katılıyorum araba ne kadar güzel olursa olsun tamamen genç sınıfa hitap eden bir araç değil.Arabanın çizgileri olsun duruşu olsun tasarım olarak çok çok hoş ama bir gence göre fazlasıyla bir ağırlığı var.A5'e bakıp kıyasladığım zaman A5'in çizgilerinin daha sportif durduğunu düşünüyorum.Bugün bile her 2 arabayı yolda görünce yalanım yok gözüm E Coupeye gidiyor ki bu çok doğal araba güncel bir araba ama her 2 modelinde yeni çıktığını düşünün işte o zaman işler değişirdi .Özellikle İstanbul'da E Coupe'ye göre şu an daha çok özellikle beyaz A5 var ve hep gözümüz buna çok alıştı bu yüzden E Coupe ister istemez beni bile az kalsın kandırıyodu .Fakat A5de bulduğum seçenekler kesinlikle çok daha tatmin edici geldi.Lütfen yanlış anlaşılmasın E Coupe kesinlikle muhteşem bir coupe fakat 35-50 yaşları arasında birisinin a5 mi yoksa e-coupe mi daha çok oturaklı durur diye sorsanız ben tamamen şahsi fikrim olarak e-coupe daha çok oturaklı olur diyorum.A5 daha çok 20-35 yaşa hitap ediyor gibi geliyor bana.

Senior Member SOS Üyenin Avatarı
    Alıntı thisisylmz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    En onemli konu yakit konusu iyi degil cok iyi yakiyor.Yakmasida normal yani abes bisey bulmuyorum aracin ozellik ve karakterini dusundugunuzde. 450kmyi bulmaniz kesinlikle ama kesinlikle imkansiz. Sakin kullanimda 398Kmde isigi yakti. Normal yeri geldigi zaman seri kullanimda ise 380 civarlarinda isigi yakiyor.
    6000kmde ortalama 14.8Lt/100km yakiyor aracim...
    Detaylı anlatımın için çok teşekkür ederim. Lakin yakıtı bana bayaa bi fazla geldi. Çokmu gazlıyorsun yada çokmu trafik içindesin? Benim arabanın yol bilgisayarı 10,5 gösteriyor ortalamada ve 550 km gidiyorum 1 depo ile.

Şanzımanından memnunmusun? Vites geçişleri vs??
    [COLOR=Red]A5 [/COLOR]Quattro Hidden Content