Senior Member
    geçmiş olsun bir bakayım.

Senior Member 34up7095 Üyenin Avatarı
    Alıntı 34ANK24 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bi bmw kullanıcısı olarak diyorumki C kasa çok daha güzel 3serisinden ama imkanım olsa C nin kasasını alıp 320d in motorunu koymak isterdim tadından da yenmezdi
    c180 e gelince arkdaşlarımdan duydugum tek şey çok YAKIyor olması...

sıralama yaparsak C...
    3...
    A4....
    Düşüncelerime adeta tercüman olmuşsunuz

Banned
    mercedes c 180 amg aldım su gibi yakıyor. a3 gözünü sevim özledim ya

Senior Member
    her ıkı aracta mevcut bızde a3ten cok fazla yaktıgını soleyemem cok basıyor olabılırmısınız?
    (ek)sh

Senior Member shotter_big Üyenin Avatarı
    C180 tabikide çok yakıyor A3 ten. Özellikle şehir içi kullanımlarında.
    Babamdaki ortalama 9.6 ki dikkat ediyor, çok basmıyor dikkatli kullanıyor.
    A3 1.6 fsi ortalama 7.5-7.7
    A3 1.6 102 hp ortalama 8-9 arası yakıyor.

Tabi mercedes daha atak bir araç ve 156 hp hem de daha ağır. Yani az yakması çok da beklenemez...

Senior Member
    Cok yakması ıcın ya gazlıyor olmalısınız yada sehır ıcı cok fazla yol yapıyorsunuz...

Senior Member
    Arkadaşlar plastik kalitesi konusuna açıklık getirmek istiyorum. Geçmişte mercedesin plastik kalitesinin çok kötü olmadığını belirtmiştim. Tekrar aynısını söyleyebilirim.

Yalnız şunu söyleyebilirim C kasalarda kalite iyi değil. Bence bu kasanın sorunları var. Benim aracımın 35 bin km de direksiyon kutusu komple değişti. Merdeces şu an 2010-2011 araçlarda direksiyon probleminden dolayı araçları geri çağırıyor fakat benimkinin direksiyon kutusu resmen dağıldı. Bunu daha önce hiçbir aracımda bu sorunu yaşamamıştım.

Kapılardan sürekli bozuk yollarda sesler geliyor ön kapılardan gelen sesi servis kesiyor sonra arka kapılarda aynı problemler çıkıyor. Ve şu an bozuk yolda yavaş ilerlerken ön süspansiyondan (çapraz esnemede) çat çıt gibi sesler geliyor sanırım ya rot başlarında yada ön takımda sorunlar var. Yan yolcu koltuğu boşken sallanıp ses yapabiliyor.

Belirttiğim gibi bu sorunlarla bu nasıl mercedes demek geliyor içimden.
    Gariban mercedesi tanımına hak veriyorum. İnsanlarda o kadar mercedes merakı var ki 45 bin euroyu duyan mercedes aldı şu an servisler aynı opel servisi gibi talebe karşılık veremiyor servis elemanlarında bir bıkkınlık bunalma var. Servis anlamında da hizmet alamıyorsunuz.

A4 de 1.4TSI 160HP lik motor olsaydı aynı tanımlama ve şikayetler audi içinde olabilirdi.

Banned
    Alıntı weras Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar plastik kalitesi konusuna açıklık getirmek istiyorum. Geçmişte mercedesin plastik kalitesinin çok kötü olmadığını belirtmiştim. Tekrar aynısını söyleyebilirim.

Yalnız şunu söyleyebilirim C kasalarda kalite iyi değil. Bence bu kasanın sorunları var. Benim aracımın 35 bin km de direksiyon kutusu komple değişti. Merdeces şu an 2010-2011 araçlarda direksiyon probleminden dolayı araçları geri çağırıyor fakat benimkinin direksiyon kutusu resmen dağıldı. Bunu daha önce hiçbir aracımda bu sorunu yaşamamıştım.

Kapılardan sürekli bozuk yollarda sesler geliyor ön kapılardan gelen sesi servis kesiyor sonra arka kapılarda aynı problemler çıkıyor. Ve şu an bozuk yolda yavaş ilerlerken ön süspansiyondan (çapraz esnemede) çat çıt gibi sesler geliyor sanırım ya rot başlarında yada ön takımda sorunlar var. Yan yolcu koltuğu boşken sallanıp ses yapabiliyor.

Belirttiğim gibi bu sorunlarla bu nasıl mercedes demek geliyor içimden.
    Gariban mercedesi tanımına hak veriyorum. İnsanlarda o kadar mercedes merakı var ki 45 bin euroyu duyan mercedes aldı şu an servisler aynı opel servisi gibi talebe karşılık veremiyor servis elemanlarında bir bıkkınlık bunalma var. Servis anlamında da hizmet alamıyorsunuz.

A4 de 1.4TSI 160HP lik motor olsaydı aynı tanımlama ve şikayetler audi içinde olabilirdi.
    Aynı sorunu biz de yaşıyoruz, ön süspansiyondan çok ses geliyor özellikle kasislerden geçerken çarpma sesi geliyor, Bostancı Sanayi'deki özel servise gittiğimizde amorsitörlerin değişmesi gerektiğini söylediler, fırsat bulup yetkili servise gidemedik ama aracın yürüründen bu kadar ses duymak sinir bozucu

Senior Member
    ben o seslerı henuz duymadım araba 5000de cok az kullanılıyor bı rıze yaptı geldı,ama arada aldıgımda sag onden plastık surtmesıne benzer sesler gelıyor,umarım bızdede dıreksıyonla ılgılı bısey cıkmaz gerı cagırmayı dusunemıyorum bıle
    (ek)sh

Senior Member
    Alıntı MeineTasche98 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aynı sorunu biz de yaşıyoruz, ön süspansiyondan çok ses geliyor özellikle kasislerden geçerken çarpma sesi geliyor, Bostancı Sanayi'deki özel servise gittiğimizde amorsitörlerin değişmesi gerektiğini söylediler, fırsat bulup yetkili servise gidemedik ama aracın yürüründen bu kadar ses duymak sinir bozucu
    Evet aynı ses bende de var. Özellikle direksiyonu 60-90 derece kırıp herhangi bir kasisten geçerten sanki ön takımda boşluk varmış gibi çarpma sesleri geliyor. Direksiyon kutusu değişmeden önce direksiyonun içinden tıkırtı sesleri geliyordu aynı sesle birlikte belirttiğin çarpma sesi de vardı. Direksiyon kutusu değişti direksiyonun içindeki ses gitti. Fakat süspansiyon çaprma sesi var. Valla direksiyon kutusu bozulunca ben aracın her yerinden süphelenip kuşkuya düşüyorum 2,5 ay sonra da garantiye elveda çıkarırlar masrafları artık.