Senior Member thisisylmz Üyenin Avatarı
    Alıntı GRN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Dostum, geçen sene e coupe yoktu işte olsaydı bende c220 yerine alırdım bir e coupe çift turbo takılırdım sen böyle konuşarak neden moralimi bozdun ki şimki
    Dedigin gibi cift turbosu gercekten iyi is cikartiyor ondan ziyade torku beni cok cezbedio, tek sikayet ettigim tarafi gaz tepkimede istedigim randimani alamiyorum.Ne comfort ne sport ne manuel... Adini unuttum simdi bu gaz tepkimeyi 0.2ye ceken bi alet vardi ondan dusunmuyor degilim.

p.s: Haftayada mat siyah yapiorz arabayi hyrlisiyla
    Mercedes-Benz E250 CGI Coupe Aufrecht Melcher Großaspach aka W212

34YGZ96

Senior Member
    Alıntı banshee8831 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    80k euro bir c serisine vermek ( c63 amg olur o ayrı 100 de verirsin 150 de ) ne kadar mantıklı orası tartışılmalı bence. commandıydı navisiydi dvd siydi derken fiyat şişiyor gereksiz yere.aynı şekilde bmw'deki idrive sistemide öyle.ama a4 teki o görsellik 38.500 eurodan itibaren başlıyor.illa isteyen olurda dvd-tv-navi alır iyice dolar araba ama 80k civarını yine bulmaz 2.0 tdi bir araç.
    Luxury paket 3.20 d 53-54 bin euro ,A4 2.0 tdi S-Line en dolusu 61-61 bin euro civarlarına alınabiliyorken c220 cdi 80 bin euro vermek pek de mantıklı değil bana göre.C220 cdi'ın tek güzel yönü motoru bence.

Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    Alıntı thisisylmz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Dedigin gibi cift turbosu gercekten iyi is cikartiyor ondan ziyade torku beni cok cezbedio, tek sikayet ettigim tarafi gaz tepkimede istedigim randimani alamiyorum.Ne comfort ne sport ne manuel... Adini unuttum simdi bu gaz tepkimeyi 0.2ye ceken bi alet vardi ondan dusunmuyor degilim.

p.s: Haftayada mat siyah yapiorz arabayi hyrlisiyla

Abicim sakın o aletten takma, 0 100 unde yada hızlanmalarında bir fark olmuyor aracın sadece siz daha çabuk gaz yediğinin düşünüyorsunuz o kadar orjinalini bozmaya birde beyne giden sinyalleri bozmaya hiç gerek yok. Aracın zaten tt ile kafa kafaya gidiyor hatta 250 cdi tt yi aldı denedik. Mat siyahta hiç yakışmaz eğer kaplatttıracaksan mat beyaz düşün derim süper olur. Mat siyah bir hevesti artık geçti hiç şık durmuyor...
    [SIZE=3]Türkler para gibidir,
    İçlerinde ATATÜRK yoksa sahtedir...
    [/SIZE]

Senior Member
    Alıntı abbcn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1- C kasanın iç kalitesi kötü demeyin lütfen, aşırı sade onu bende diyorum.. Ama arabamı aldığımdan beri yolda altında a5i olan porsche'u olan bi çok kişi arabamın içini çok sevdi.. Nedeni ise Comand-APS olması bambaşka bi hava katıyo eğer biraz paraya kıyıp eklerseniz farkı anlarsınız... ışıklarda C63amg ile yanyana gelmiştim adam one diye sormuştu

2- C180 çok yakıyo evet, aracım servisteyken bana c200 komp. verdiler ona bile benzin dayanmıyo tabi sürekli seri kullanmamdanda kaynaklanıyor...

3- C180 den performans beklemeyin kıyı kıyı gitmeye bakın dicem ama yaklaşık 1 ay önce e5te giderken bitane c180 takıldı peşime performansı hiçte fena değil kıçımdan kopmadı, tabi benimkine göre 200kg veya daha fazla bir kilo avantajı var ama hoşuma gitti bi bakıma performansı...

4- Kasanın sorunlu olması gibi bişey derken neleri kastettiniz bilemiyorum ama C kasada bildiğim birşey var oda aynaları kapanırken ses yapıyo onuda serviste hallediyolar...
    arkadaslar daha ilk sayfada okuamyı bıraktım yazıları. yani bu kadar yersiz eleştiriler hiç okumadım bu sitede daha önce.

Alp in dediklerine yorum yapacağım sadece

c180 in performansına kötü diyen arkadaşlar hangi araba ile kıyaslıyor merak ediyorum. önceki arabam tts idi tamam onunla kıyaslarsam performansı kötü ama araba gerçekten çok iyi gidiyor..

kasanın sorunlu olması nedir? ben hiç kronik arızalarla servise gittiğini duymadım bu arabanın..

yakışına gelince şehir içi cidden yakıyor 13lt bile görebilirsiniz ortalamada ama 90 km hız ile gittiğinizde 7.5 8 lt civarlarında.

vitese gelince, eski bir şanzıman olabilir 5 ileri olması kötü ama hiç sorun yaptığını duymadım bu şanzımanın. ömür olarak gayet başarılı bir şanzıman.

amg nin sert ve konforsuz olduğu söylenmiş..arkadaşlar cidden anlamıyorum şimdi 15" jantlı bir toyota corolla kullanıyorsanız tabiki sert gelir bu araba.ama ben tts gibi bir arabadan indim( önceki arabamda a3 2.0tdi 18"jant ve eibach 3.5cm yaylydı) ve şuan 15000 km oldu c180 gerçekten hiç yol tutuş hakkında bir şikayetim olmadı yol tutuşu çok çok iyi. konfora gelirsek birtane de clk 200 komp. var bende 2007 model spor paketli bunda 18 jant var. yol tutuşu c amg ile kıyaslanamaycak kadar kötü ( virajlarda yatması vs. ) ama sertlik çok daha fazla.. demek istediğim odur ki C serisi 180 amg çok konforlu,sessiz,iyi yol tutan,kalitesi elit bir araba. AMA benzin tüketimi FAZLA..

Senior Member YiğitK Üyenin Avatarı
    Alakasız olucak konuyla ama malum ötv zamanında Mercedes o durumda ortalıkta kalmamak için Aracın yarısının parasını şimdi ver yarısını ise sıfır faizle yada yanlış hatırlıyo olabilirim çok ufak bi faizle seneye aynı zamanda ver kampanyası yapmıştı.

Belli indirimleri çok oldu kısaca ama Bana kalsa 3.20d yerine 220cdi alırım ama , cdi yada a4 derseniz kararsız kalırım. 3.20d "c" serisinden daha çok "laçka" oldu. En azından Mercedes kullanıcısı olduğunuzda Mercedes diyorsunuz ama Bmw'yi sokaktaki 15 yaşındaki zıpır gençler bile kullanıyor. Tabiki fikirler görecelidir ama Senelerdir Dashboard'ında herhangi bir yeniliik yapmayan bir firmanın aracını neden tercih edeyim ki ?

Benim Civic'imin göstergeleri bile optitron git Bmw al kırmızı aydınlatmalı tek renk beyaz kullan , bence adil değil.

Senior Member mTuran Üyenin Avatarı
    Merso C fiyatı ve sınıfına göre gayet iyi arabadır piyasada çok olması arabayı kötü yapmaz sadece fiyakası düşer. Motor seçenekleri için aynı şeyi söyleyemem, hem benzinli hem dizeli için.

BMW 520i M Sport '17
    Jaguar XE Portfolio 2.5T '17
    Mercedes C180 '15
    BMW 520d '12
    Mercedes E 250 CGI Cabrio '11
    Audi A5 2.0T Quattro '10

Member
    bence tasarım olarak çok hoş bir araba hele hele ön kısmı arabayı bitiren yeri bide amg paket amg jant cam tavan oldumu tadından yenmez bence

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    Aracın içini çok değiştirdiğini savunduğum comand-aps buyrun...
    Eklenen Resimler

Senior Member Gx.Bortu Üyenin Avatarı
    Farklı direksiyon seçenekleri var mı peki? Standart direksiyondan farklı tasarımı olan.

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    Alıntı Gx.Bortu Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Farklı direksiyon seçenekleri var mı peki? Standart direksiyondan farklı tasarımı olan.
    elegance ve avangarde direksiyonu 4 kollu, amg paket alınca 3 kollu direksiyon geliyor... Onun harici c63 amg direksiyonu var ama onu sonradan kendiniz alıp takabilirsiniz...