Banned
    Alıntı bir6a3 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    sevgili tbkarali;
    tek kapı comp. (clk 200 sanırım) hakkında yorumunuz nedir? bilgi ve önerilerinizi paylaşabilir misin?
    sevgili bir6a3,
    beni otör yerine koydunuz. teşekkür ederim, ama değilim. o modeli 1-2 kez koluman'da gördüm sadece o kadar. tek kapılı bir model sanırım. duruşu kesinlikle çok şık. 2 çocuklu bir ailem olmasaydı en azından alıcı gözle bakabilirdim ama pek detaylı incelemedim. sadece görünüşü ile motorunun ters orantılı olduğunu düşünüyorum. araç acaip spor ama motor o denli değil. beni c serisinde hep iç plasik kalitesinin düşüklüğü rahatsız ediyor. bunu kolumanda konuştuğum satış temsilcileri bile kabul ediyor. sanırım clc 180 bile var. yanlış hatırlamıyorsam eğer. yoksa bahsettiğiniz model o mu ?

Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    c180 fiyatına dolu daha yüksek mtorlu bir a4 alınabilir, kaldı ki 50k eurdan aşağı c180 yok galeriler daha ucuza veriyor vede 1.6 motor araç için 100 bin tl gibi rakamlar çok fazla !! C ye gariban mercedesi demekte komik olmuş, şuan gidin 0 da c220 sorun bakalım 65k euradan başlayan fiyatları duyarsanız şaşırmayın boş ve amg paketsiz fiyat bunlar c220 yerine iç diş s line full bir 0 km a6 almak mümkün. Buarada 1.6 c180 sadece türkiye için üretiliyor bunuda unutmayalım mercedes in imaji tüm dünyada aynı iç malzeme kalitesi düşsede şasesi yürüyeni ve motoru 1 numara bunun kimse aksini söyleyemez. A4 1400 kg iken c serisi 1605 kg benide audinin bu hafifliği rahatsız ediyor kullanılan malzemelerin kalitesi ağırlığından belli...
    [SIZE=3]Türkler para gibidir,
    İçlerinde ATATÜRK yoksa sahtedir...
    [/SIZE]

Banned
    bence yanlışınız var. geçen sene 53,500-54,000 Eurolara bir sürü C220 CDI satıldı, hem de AMG paketli. amasya'da da epey alan oldu bu araçlardan, oradan biliyorum. Ağırlığı kalite ölçüsü olarak almak ne derece geçerli ?!.. "Daha kaliteli, çünkü daha ağır" dedikten sonra ben bir şey diyemeyeceğim..

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    Ne alınırsa alınsın hazır araç alırsanız fiyatlar çok düşük rakamlara iniyor... ötv zamanı, bayiler bide kampanya falan yapmıştı... Arkadaşımla gidip c220cdi bakmıştık, c220cdi'ı 53.000 euroya bırakmışlardı son... Ama kampanya zamanıydı c180K leri satarken büyük motorlular elde patlamasın diye yapılan bi kampanya zamanı fiyatları öyleydi... Ben aracımı alırken kampanya falan yokken hazırdaki c220cdi ların fiyatları 68-70bin arası değişiyodu...

Senior Member 34nK351 Üyenin Avatarı
    ben geçen gün c220 cdi amg kullandım araç çok hoşuma gitti,performans ve yol tutuş ve konfor olarak 2006 model a4 den çok üstün bence hatta 2006 model 2.0 tdi a4 ü satılığa çıkardım takas olarak c220 cdi veya yeni kasa a4 2.0 tdi yazdım üzrine ne kadar olursa vericem artık hayırlısı neyse o olsn

Senior Member
    Standartlara göre bakarsak C serisi A4'ün ve 3 serisinin gerisinde kalmış bir araç değil.

Ancak Mercedes'in bu segmente 1.6 motor koyarak satması, C180 K'ları inanılmaz çoğalttı...

Bu inanılmaz çoğalma ister istemez C serisinin fiyakasını ve karizmasını azalttı..

80 € ya c220 alan arkadaşlar, ya da 60-64 € verip te c200'e binen arkadaşların yapacağı birşey olmasa da, Mercedes'in o kendini kanıtlamış motorlarını kullanmanın keyfi yeter size...

Kolay gelsin..
    2016 BMW 640d xDrive Gran Coupe
    2015 BMW 730i
    2016 Volvo XC90
    2015 Audi A7 TDI Quattro
    2011 BMW 640i Convertible
    2009 Audi A4 1.8T

Senior Member kkurtagic Üyenin Avatarı
    Sn tbkarali geçen sene cok buyuk bir kampanya ile c220 ve c200ler stok eritmek için dediğiniz gibi 53k gibi fiyatlara gitti ancak yaklasık 1 yıldır c180lerinde piyasaya girmesiyle koluman c220 ve 200 getirmiyor yaklasık 3 ay önce arabamı değiştirmek için dolanırken Ankaradaki bütün Mercedes bayilerini aşındırdım ve temsilcileri tükettim ama hepsinin dediği getirtebiliriz ancak 60 65bin eurolarda olur diyorlardı.

3 ay önce genelde en dolu Amg paketli c180ler için koluman mengerler 47000 euro fiyat veriyorlardı.Şimdi nasıldır durum bilmiyorum ama aynı fiyata a4 dizel yada bmw 320d alma şansınız var bn tercihimi comfor paket 320 d olarak yapmıstım hem performans hem tüketim anlamında memnunum bnce bmw de iyi bir secenek
    Son düzenleyen kkurtagic, 30-Mart-2010 saat 00:37.

Senior Member 34up7095 Üyenin Avatarı
    Alıntı powerslide Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1.6 a3 okadar da çok yakmıyor, ortalama 9 civarı yakıyor çok basarsan 11'e çıkıyo tüketim.. ama c180'de durum aynı değil naparsan yap tüketim 11 civarı.
    Yanlışın var arkadaşım 1.6 a3 otomatiktede durum aynı ben düzenli olarak ataşehir-kartal ve ist-izmit kullanıyorum genelde yavaş kullanırım 2500 devir civarını pek geçmem buna rağmen 550-600 km civarı yakıyor en full depoyla genelde ağzına kadar doldururum depoyu ve zor yetişirim istasyona buda ort 10-11 lt denk geliyor heleki gaza basarsan ki birkeresinde sırf denemek için dip gaz ankaraya gitmiştim ankara gişelerden zor bela geçtim ilk benzin istasyonuna girdiğimde araba stop etmek üzereyid ve yaptığım km 400 civarıydı yani yakıt bakımından pek farkeden birşey olmaz 1lt ninde hesabı yapılmaz...Araç bakıyorum şimdi 46 euro civarı bütçem var aracımın ilanıda baya fiyat düşürdüm ama satsam alınacak arabdada bulamıyorm...

Senior Member Gx.Bortu Üyenin Avatarı
    Alıntı 34up7095 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yanlışın var arkadaşım 1.6 a3 otomatiktede durum aynı ben düzenli olarak ataşehir-kartal ve ist-izmit kullanıyorum genelde yavaş kullanırım 2500 devir civarını pek geçmem buna rağmen 550-600 km civarı yakıyor en full depoyla genelde ağzına kadar doldururum depoyu ve zor yetişirim istasyona buda ort 10-11 lt denk geliyor heleki gaza basarsan ki birkeresinde sırf denemek için dip gaz ankaraya gitmiştim ankara gişelerden zor bela geçtim ilk benzin istasyonuna girdiğimde araba stop etmek üzereyid ve yaptığım km 400 civarıydı yani yakıt bakımından pek farkeden birşey olmaz 1lt ninde hesabı yapılmaz...Araç bakıyorum şimdi 46 euro civarı bütçem var aracımın ilanıda baya fiyat düşürdüm ama satsam alınacak arabdada bulamıyorm...
    Sahibinden de bir galeri 0 km a3 1.6tdi getirtmiş satıyor ama a3 e'de 41k euro verilirmi 3.20d varken aynı fiyata diye düşünmüyor da değilim.

Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    Alıntı tbkarali Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bence yanlışınız var. geçen sene 53,500-54,000 Eurolara bir sürü C220 CDI satıldı, hem de AMG paketli. amasya'da da epey alan oldu bu araçlardan, oradan biliyorum. Ağırlığı kalite ölçüsü olarak almak ne derece geçerli ?!.. "Daha kaliteli, çünkü daha ağır" dedikten sonra ben bir şey diyemeyeceğim..

54k civarı satılanlar ötv indirimi artı mercedes in indirimini içeren araçlardı elindeki araçları eritmek için olan bir politikaydı mercedesin. Ama şuan en boş c220 ler 65k eurodan başlıyor daha geçen sordum serviste çalışan bir elemanda aynısını söyledi zaten mb forumunda. Ağırlık konusunada gelirsek mercedesler her zaman muadillerine göre ağırdır malzemeden dolayı sağlamlığıda yıllardır kanıtlanmış bir marka zaten. Ağırlık kesinlikle kullanılan malzemelerin kalitesini ve sağlamlığını belirleyen bir ölçüt olabilir. Audinin içi daha kaliteli belkide daha güzel olabilir ama kimse kusura bakmasın hiçbir arabada mercedesin ağırlığı yok ! Ben c220 nin dışında e93 ve b8 a4 te kullanıyorum bu araçlar bizim olduğundan bu yorumu yapabilirim zaten kimsede kullanmadan yada arkadaşın eşin dostun arabasını 1-2 saat kullanıpta yorum yapmasın.....
    [SIZE=3]Türkler para gibidir,
    İçlerinde ATATÜRK yoksa sahtedir...
    [/SIZE]