Ayerten
    Guest
    Alıntı tbkarali Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1.6 156 beygir olanlar 40,000 euro civarı bi kere. o da orta sınıf bir araba parası. buradaki "garibanlık"tan kasıtın bildiğimiz garibanlık olmadığı besbelli. madem anlayamayanlar var tercüme edeyim: c 180 k (önceki c serilerine ve motor seçeneklerine göre uygun fiyatlı olduğu için onlara göre) daha kolay elde edilebiliniyor ve daha önce mercedes düşünemeyenler daha kolay alabiliyor.
    yok eğer " c serisi eskisine göre -alım gücü açısından- çok çok daha pahalı, hele hele 180K motor seçeneği diğer motorlara nazaran el yakıyor" iddiasında olan varsa o da onu savunsun...

sonuna kadar katılıyorum.c serisi artık daha ulaşılır bir model eskiden hem daha pahalıydı hemde alım gücü düşüktü.Daha öncede ilgilendiğimiz için iyi hatırlıyorum 2004 model c180 için aldığımız fiyat 52.000€ du.şimdi ise amg paketler bile 45.000€.
    Son düzenleyen Ayerten, 29-Mart-2010 saat 16:05.

Senior Member bir6a3 Üyenin Avatarı
    Alıntı tbkarali Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1.6 156 beygir olanlar 40,000 euro civarı bi kere. o da orta sınıf bir araba parası. buradaki "garibanlık"tan kasıtın bildiğimiz garibanlık olmadığı besbelli. madem anlayamayanlar var tercüme edeyim: c 180 k (önceki c serilerine ve motor seçeneklerine göre uygun fiyatlı olduğu için onlara göre) daha kolay elde edilebiliniyor ve daha önce mercedes düşünemeyenler daha kolay alabiliyor.
    yok eğer " c serisi eskisine göre -alım gücü açısından- çok çok daha pahalı, hele hele 180K motor seçeneği diğer motorlara nazaran el yakıyor" iddiasında olan varsa o da onu savunsun...

sevgili tbkarali;
    tek kapı comp. (clk 200 sanırım) hakkında yorumunuz nedir? bilgi ve önerilerinizi paylaşabilir misin?

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    Bu dedikleriniz c180k için geçerli bence... Fiyatı çok ucuz doğru ulaşılması kolay bir model oldu... Ama aynı durum 200K ve 220cdi seçeneklerinde geçerli değil.. Şahsen ben aracımı alırken 2 tane c180k parası verdim... Tabi donanım farklılıklarıda var...

Senior Member 34up7095 Üyenin Avatarı
    Alıntı abbcn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu dedikleriniz c180k için geçerli bence... Fiyatı çok ucuz doğru ulaşılması kolay bir model oldu... Ama aynı durum 200K ve 220cdi seçeneklerinde geçerli değil.. Şahsen ben aracımı alırken 2 tane c180k parası verdim... Tabi donanım farklılıklarıda var...
    İki katı derken ne gibi bir fiyata aldınız ve bu ek donanımlar neler biraz açabilirseniz sevinirim

Member
    birkaç ay önce baktığımız c180lerde otomatik kararan iç dikiz aynası bile yoktu yaklaşık 40000euroya. o paraya kısmi dolu bir a4 çok rahat alınır. fiyatlar şimdi nasıl bilemiyorum.

Junior Member
    boş araçlar 40 euro arabayı biraz doldurun bakalım amg cam tavan koltuk ısıtma deri bunlar bu araçta olması gerekenler benim şahsi fikrim bunları ekledikten sonra fiyat araştırması yapın. ötv indirimde böle bi araç 46 euro civarındaydı mercedes çıkışlı araçlar fiyat olarak daha yüksektir.

Senior Member powerslide Üyenin Avatarı
    Alıntı 34up7095 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ya haklısın harunda ben bu araçta başka sorun olduğunuda düşünmeye başladım.1.6 a3 lerde çok yakmasına ve performans olmamasına rağmen çok satttı.Demekki millet a3 ü ya kayıtsız kabul etti yada a3 ün bu dezavantajlarını bazı avantajları gözardı etti. Şimdi düşünüyorum 1.6 102 a3 le c180 ort aynı yakıyordur.Performans kesinlikle daha iyidir. Buna rağmen a3 kullanıcıları genelde memnunken c180 kullananların pekde memnun olmadığını hissettim..
    1.6 a3 okadar da çok yakmıyor, ortalama 9 civarı yakıyor çok basarsan 11'e çıkıyo tüketim.. ama c180'de durum aynı değil naparsan yap tüketim 11 civarı.

Junior Member
    220 tl benzin ile 500 km şehir içi yol yapıyo hesaplamasını arabadan çok iyi anlayan arkadaşlarımız var onlar yapsın.....

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    Alıntı 34up7095 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İki katı derken ne gibi bir fiyata aldınız ve bu ek donanımlar neler biraz açabilirseniz sevinirim
    Özel sipariş getirttim aracı fiyatı direk liste fiyatı olan 63.000 eurodan başladı... Comand-APS, Harman Kardon, ilave hava yastıkları, sigara paketi, amg paket, panaromik cam tavan aklıma gelenler bunlar şimdi... amg paket+panaromik tavan 5000 euroydu zaten, comand-aps 6800 euro, harman kardon 1500-2000 euro civarı... Diğerlerinide ekleyince liste fiyatı 79.890euroya gelmişti.. Sembolik bi indirimleri vardı onu yaptılar 3000 civarı...

Senior Member powerslide Üyenin Avatarı
    Alıntı ender tekin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    220 tl benzin ile 500 km şehir içi yol yapıyo hesaplamasını arabadan çok iyi anlayan arkadaşlarımız var onlar yapsın.....
    c180 dimi bu?
    11.7 lt yakıyo ozaman..