Senior Member 34up7095 Üyenin Avatarı
    Alıntı HARUN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    kardeşim sana daha önce söylemiştim sınıf ark wardı. çok yaktıgı doğru 1.6 nın ve performans da bekleme söylim sana alıosan 200 veya 220 dizel al.
    Ya haklısın harunda ben bu araçta başka sorun olduğunuda düşünmeye başladım.1.6 a3 lerde çok yakmasına ve performans olmamasına rağmen çok satttı.Demekki millet a3 ü ya kayıtsız kabul etti yada a3 ün bu dezavantajlarını bazı avantajları gözardı etti. Şimdi düşünüyorum 1.6 102 a3 le c180 ort aynı yakıyordur.Performans kesinlikle daha iyidir. Buna rağmen a3 kullanıcıları genelde memnunken c180 kullananların pekde memnun olmadığını hissettim..

Ayerten
    Guest
    a3 kullanıcıların araçlarından memnun c180 kullananların memnun olmamasının tek sebebi bence sınıf farkıdır.a3 ün sınıfına bakınca a3 e rakip olabilecek ben bi tek 1 serisini görebiliyorum ki bence a3 çok ustun.ama c serisine bakınca en onemli 2 rakibi a4 ve 3 serisi çok dişli rakipler.bence olay bundan kaynaklanıyor.

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    C180 sadece Türkiye için yapılmış araç ve özelliği 1600cc binek bir mercedes olması... 1.6 aracın 156hp olması çok iyi normalde ama araç sedan sonuçta, a3 e göre falan daha büyük daha ağır onlarıda göz önünde bulundurun... C180 çıktığında etrafımdakilere birşey demiştim, bu motor mercedese yakışmadı diye... Kim ne derse desin ama ülkemizde şöyle bir gerçek var, Türk insanı mercedesi adı olduğu için alıyor.. C180 nin bu kadar çok satmasının sebebi bu bence... Eğer C tercih ediceksen, C200 komp. veya 220 cdi tercih et ve donanım olarak şiddetle tavsiye ediceğim 2 özellik var comand-aps ve harman kardon onun harici zevkine kalmış...

Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    C180 vergiden dolayı sadece türkiye için üretilmiş olan 1.6 motora sahip. Alanlar çok mutsuz çünkü aşırı benzin yakıyor. Ama performansı 1.6 motora göre çok iyi kullanmayıpta gitmiyor tarzı yorum yapanları anlamıyorum !! 160 hp lik a4 e yakın bir gidişi var. Mercedes yeterince sattı c180 fakat kullanıcıların memnun olmamasından dolayı sadece (yakıtından ibaret), bu motoru artık eskisi gibi getirmeyecek ve c180 lerin yerine artık c200 cgi lar var hemaz yakıyor hemde 184bg turbolu motora sahip. Buarada yakıt kalitesinden dolayı 250 cdi motor enjektör sorunları nedeniyle mercedes in aldığı kararla pazara daha az sürülecek ve 220 cdi motorun getireleceği ön görüldü. Eğer c alacaksanız 200 cgi yada 220 cdi almanız sizi mutlu eder. 220 cdi lar 65k eurodan başlamakta haberiniz olsun...

Not: 200 kompressorler kaltı buarada, onun yerne 200 cgi lar var
    [SIZE=3]Türkler para gibidir,
    İçlerinde ATATÜRK yoksa sahtedir...
    [/SIZE]

Senior Member GRN Üyenin Avatarı
    Alıntı Ayerten Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    a3 kullanıcıların araçlarından memnun c180 kullananların memnun olmamasının tek sebebi bence sınıf farkıdır.a3 ün sınıfına bakınca a3 e rakip olabilecek ben bi tek 1 serisini görebiliyorum ki bence a3 çok ustun.ama c serisine bakınca en onemli 2 rakibi a4 ve 3 serisi çok dişli rakipler.bence olay bundan kaynaklanıyor.

A4 ün yada bmw nin içindeki plastik kalitesinin 2 euroluk değilde 3 euroluk malzemeden oluşu bu araçları c den kaliteli yapmaz makyaja aldanmayın, o beğenmediniz mercedes in şanzumanı zf firmasının ürettiği çok kaliteli ve sağlam bir ürünüdür. Audinin s tronic şanzumanını tt de test ettim uzun bir zaman ve ne kadar zayıf olduğunu gördüm. Çok hızlı vites değiştirmesi mükemmel fakat 20 binde sorun çıkartıp saçma bir parça için servise 6000 lira para ödemektense yavaş vites atsın ama sağlam olsun diyor insan hele birde gençsen şanzumanı zorlayacaksan kesinlikle s tronic çok narin ve geliştirilmesi gerekiyor. Son olarakta motor ömrüne bakmanızı tavsiye ederim acaba audinin o dandik 140 hp lik motoru kaç km gidiyor?? Yada kendini kanıtlamış 220 cdi motorun ömrü kaç km bir araştırın derim. Klasik türkler işte işleve değilde görselliğe bakıyor zatende bu hep böyle olmuştur ondan dolayı station arabalar avrupada çok satarken türkiyede hiç satmıyor...
    [SIZE=3]Türkler para gibidir,
    İçlerinde ATATÜRK yoksa sahtedir...
    [/SIZE]

Ayerten
    Guest
    Alıntı GRN Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    A4 ün yada bmw nin içindeki plastik kalitesinin 2 euroluk değilde 3 euroluk malzemeden oluşu bu araçları c den kaliteli yapmaz makyaja aldanmayın, o beğenmediniz mercedes in şanzumanı zf firmasının ürettiği çok kaliteli ve sağlam bir ürünüdür. Audinin s tronic şanzumanını tt de test ettim uzun bir zaman ve ne kadar zayıf olduğunu gördüm. Çok hızlı vites değiştirmesi mükemmel fakat 20 binde sorun çıkartıp saçma bir parça için servise 6000 lira para ödemektense yavaş vites atsın ama sağlam olsun diyor insan hele birde gençsen şanzumanı zorlayacaksan kesinlikle s tronic çok narin ve geliştirilmesi gerekiyor. Son olarakta motor ömrüne bakmanızı tavsiye ederim acaba audinin o dandik 140 hp lik motoru kaç km gidiyor?? Yada kendini kanıtlamış 220 cdi motorun ömrü kaç km bir araştırın derim. Klasik türkler işte işleve değilde görselliğe bakıyor zatende bu hep böyle olmuştur ondan dolayı station arabalar avrupada çok satarken türkiyede hiç satmıyor...
    kalite sadece sağlamlık değildir,şanzımanın çok dayanıklı olmasıda onu çok kaliteli yapmıyor.şanzımanın sağlam olması onemli bişey ona demiyorum ama eğer bahsettiğimiz premium segmentte bir arabaysa sağlamlığın yanında hızlı vites değişimi sağlayıp yakıt tuketimini de arttırmamalıdır ki mercedes in rakipleri bunu yaptı.mercedes inde üzerine düşen zaten buyuk motorlarda kullandığı 7g-tronic şanzımanı kucuk motorlarada adapte etmekti...

Senior Member
    Yeni MB C'ler çıktığından beri bir türlü ısınamadım gitti.İç-dış tasarımı pek hoş değil bana göre.220 cdi motoru güzel ona diyecek lafım yok.Ancak bu segmentteki bir arabaya 1.6 motor ,her ne kadar beygir gücü yüksek de olsa, yakışmıyor.Bu kasa çıktığından beri nerede okuduysam herkes şanzımanından şikayetçi.Yeterince seri olmadığından bahsediyorlar.

Bu segmentte tercihim A4 veya 3.20den yana olurdu.Ayrıca A4'lerin üzerindeki 2.0 tdi motorun dandik olduğuna katılmıyorum.Bakımları düzenli yapılırsa uzun süre sorunsuz kullanılabilir.

Banned
    sahipleri alınmasın, gücenmesin ama bana göre C 180 k "gariban mercedesi"dir. A'yı B'yi zaten mercedesten saymayın. C serisi Mercedes'e zıplamak isteyenler için başlangıç modeldi, ulaşılması daha muhtemel bir hedefti. C180k'daki motorun getirdiği vergi avantajı ve malzemeden çalmanın getirdiği uygun ürün fiyatı birleşince çok fazla sattı. Alıcılar mercedes'e sahip olma duygusunu tattılar ama bu kadar fazla satan bir şeyin de artık o eski imajının kalmadığını gördüler. size göre de öyle değil mi ? eskiden C serisine o fiyatlarla binmek mümkün müydü ? ve genelde mercedesin, özelde de C'nin muteber olmasındaki unsurlardan biri de "zor elde edilebilir" olması değil miydi ?
    buraya kadar hissiyat üzerinde durdum ama aracın kendisiyle ilgili de ciddi sıkıntılar var..mesela "iç plastik kalitesinde -sadelikle açıklanamayacak ölçüde- eksiklik, zayıflık" var. dış görünüm son derece cezbedici. motor kendi ölçülerinde fena değil. arkadan itişin getirdiği önemli sıkıntılar var. "kar"ı bırakın yağışlı havalarda bile hızlı girilen virajlarda arkadan kopuyor ve espnin devreye girmesiyle yığılıp kalıyor araç. kar, buz vb nedenlerle hafifçe kayganlaşmış yollarda da ufacık bir yokuş (4matic değilse eğer) mercedes kullanıcısı için everestin zirvesine dönüşüyor. belki ulaşması ondan da güç oluyor.
    bunlar benim bu C serisinin içini dışını iyice inceledikten ve C 200 K'yı, C 220 CDI'ı kullandıktan sonraki düşüncelerimdir. C 180 K'yı kullanmadım ama bunları kullandıktan sonra sanırım kullanmama gerek de yok. kimseyi hedef almadan, hakaret etmeden de düşüncelerimi yazıya dökmeye çalıştım. "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş" değilim ve işkembe-i kübradan da sallamadım.
    hepimiz de insan doğası gereği "içinde bulunduğu durumu savunma" güdüsü vardır. bu yüzden de C sahiplerinden eleştiri olacağını biliyorum. "gariban mercedesi" tanımlaması bir gerçeğin şaka yollu ifadesi olup ona takılmayacağınızı umuyorum.

Junior Member
    türkiyede kaç tane gariban 54 euro verip c serisi bi arabaya sahip olabiliyor.......

Banned
    1.6 156 beygir olanlar 40,000 euro civarı bi kere. o da orta sınıf bir araba parası. buradaki "garibanlık"tan kasıtın bildiğimiz garibanlık olmadığı besbelli. madem anlayamayanlar var tercüme edeyim: c 180 k (önceki c serilerine ve motor seçeneklerine göre uygun fiyatlı olduğu için onlara göre) daha kolay elde edilebiliniyor ve daha önce mercedes düşünemeyenler daha kolay alabiliyor.
    yok eğer " c serisi eskisine göre -alım gücü açısından- çok çok daha pahalı, hele hele 180K motor seçeneği diğer motorlara nazaran el yakıyor" iddiasında olan varsa o da onu savunsun...