Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Garantiden değişen amortisörler araçların üzerindekinin aynısı ise yani fabrika bu soruna karşılık parça üzerinde yapılması gereken değişimleri yada gelişimleri yapmamış ise ilerleyen km lerde tekrar yaşanacaktır.

20.000 Km de bu sorunu yaşadığını yazan arkadaşımız var 50.000 lerde tekrar yaşayacak demektir. İlerleyen süreç içinde servislerden bilgi almakta fayda var.

Rekabetten firmalar ucuza mal etme adına sanırım artık eski kalitedeki araçlar üretilmiyor. Bende 2006 C200 K var aracım 115.000km de bakımları harici süprizle karşılaşmadım.(Ufak tefek şeyler çıktı onlarda normal olarak karşılanan problemler idi)

Member
    Yeni takılan amortisörlerin farklı olduğunu söylediler, aynı şeyi ben de merak etmiştim. Çok önemli bir sorun olarak görmüyorum amortisör sorununu. garanti müessesesi bu tip durumlar için var sonuçta.

Senior Member
    Aracınızın sadece onlerı mı degıstı?
    Eger oyle ıse arkalar ıle uyumu nasıl farklı olduguna gore?

Banned
    Alıntı alikemal Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yaklaşık 6 aydır C 180 kullanıyorum, bahsettiğiniz amaortisör sesi bende de oldu ve garanti kapsamında hiç sorgulamadan iki amortisörü de değiştirdiler (sadece birinde sorun vardı). Aracım şu anda 16.000 km'de ve bahsedilen seslerin hiçbiri yok.
    Garantiden degistirmeleri guzelmis, pazartesi icin servis randevusu alicam, tesekkurler bilgi icin

Member
    Alıntı 997TT Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Aracınızın sadece onlerı mı degıstı?
    Eger oyle ıse arkalar ıle uyumu nasıl farklı olduguna gore?
    Bu konu hiç aklıma gelmemişti, çok güzel bir noktaya dikkat çektiniz teşekkürler, ilk servis ziyaretimde bunu da sorgulayacağım. Ancak kullanımda bir fark hissetmediğimi söyleyebilirim, biraz daha dikkat edeceğim aracın gidişine bundan sonra.

Junior Member cihanc Üyenin Avatarı
    Sevgili arkadaşlar yaklaşık olarak 1 yıldır c180 Amg kullanmaktayım.
    1-)Yakıtı inanılmaz fazla.
    2-)Aracın kıç tarafı inanılma savruluyor.
    3-)Yedek parça sıkıntısı
    4-)kalitesiz müşteri hizmetleri

Forumda kalitesiz akaryakıttan kaynaklı bir başlığım var aracım akaryakıttan kaynaklı olarak yaklaşık olarak 15 gundur Mercedes Benzin servisinde sebebi ise türkiyede enjectorlerın olmaması nasıl olurda yaklaşık olarak 7000 adet satan bir aracın enjektorleri türkiyede yok !!!!!1
    Az önce servise gittim halen almanyadan enjektörler yola çıkmamıi servisin elikolu bağlı.
    mercedes müşteri hizmetlerini günde 3 defa arıyorum beyfendi şikayetinizi aldık biz size döneceğiz....
    Ne arayan ne soran yok malesef.......
    durum bu arkadaşlar...

Senior Member designo Üyenin Avatarı
    Alıntı cihanc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sevgili arkadaşlar yaklaşık olarak 1 yıldır c180 Amg kullanmaktayım.
    1-)Yakıtı inanılmaz fazla.
    2-)Aracın kıç tarafı inanılma savruluyor.
    3-)Yedek parça sıkıntısı
    4-)kalitesiz müşteri hizmetleri

Forumda kalitesiz akaryakıttan kaynaklı bir başlığım var aracım akaryakıttan kaynaklı olarak yaklaşık olarak 15 gundur Mercedes Benzin servisinde sebebi ise türkiyede enjectorlerın olmaması nasıl olurda yaklaşık olarak 7000 adet satan bir aracın enjektorleri türkiyede yok !!!!!1
    Az önce servise gittim halen almanyadan enjektörler yola çıkmamıi servisin elikolu bağlı.
    mercedes müşteri hizmetlerini günde 3 defa arıyorum beyfendi şikayetinizi aldık biz size döneceğiz....
    Ne arayan ne soran yok malesef.......
    durum bu arkadaşlar...
    1) Aracınız 1600cc olan seriden ise yüksek yakıt sebebi ile hacimler eskisi gibi 1800cc e çıktı. Birde yüksekten kastınız nedir ? 1 depo ile menzil kaç km ?

2) Yeni C lerde ağırlık dağılımı iyi değilse arka hafiflikten sanırım hemen bırakabiliyor 1 kişiden daha bu şekilde sıkıntı duymuştum.

Dediğin gibi bukadar satış rakamlarına ulaşan aracın stokta hertürlü parçasının fazlası ile yer alması lazım ilginç bir durum ayrıca Mercedes, Servis olarak bukadar satış sonrası yetişmekte güçlük çekiyor sanırım. Extra yetkili servislerin açılması lazım

Alıntı designo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1) Aracınız 1600cc olan seriden ise yüksek yakıt sebebi ile hacimler eskisi gibi 1800cc e çıktı. Birde yüksekten kastınız nedir ? 1 depo ile menzil kaç km ?

2) Yeni C lerde ağırlık dağılımı iyi değilse arka hafiflikten sanırım hemen bırakabiliyor 1 kişiden daha bu şekilde sıkıntı duymuştum.

Dediğin gibi bukadar satış rakamlarına ulaşan aracın stokta hertürlü parçasının fazlası ile yer alması lazım ilginç bir durum ayrıca Mercedes, Servis olarak bukadar satış sonrası yetişmekte güçlük çekiyor sanırım. Extra yetkili servislerin açılması lazım

100 km. 10.5 11 in altına düşüremedik.
    stokta enjektörün buulunmaması kasapta kıyma/fırında ekmek olmaması gibi bir durum 15 gündürde temin edemediler,müşteri hizmetleri ise dışardan destek veren bir firmaya ait...
    internet sitesinde mobilo diye bir hizmetleri var tamir süresi 2 günü geçen durumlada müşteriye araç tahsis edilmekte bu konuyu müşteri temsilcisiyle paylaştım yanlış o yazı herseyide oraya yazamayız dedi
    bence c180 ne biniyoruz diye kale almıyorlar s class olsa herhalde daha ciddi olurlar ...
    Son düzenleyen cihanc, 22-Ekim-2010 saat 15:39.

Member
    sizin aracınıza özgü bir yüksek tüketim sıkıntısı mevcut sanırım, benim aracım şu anda 16bin km'de ve 16bin km'lik genel ortalaması 9 litre...Şehirdışı yolculuklarda 7 litreyi pek geçmiyor (100-110 km/s ile gidiyorum genellikle). Karşılaştırma yapmak gerekirse, bir önceki aracım A3 1.8 TFSI S-tronicle de hemen hemen aynı ortalamaları yakalıyordum. Arkasının atmasıyla ilgili de pek sıkıntı yaşamadım, viraj içinde gaza yüklenirseniz hafifçe hareketleniyor ama ESP hemen engel oluyor. Yine A3'le karşılaştırmak gerekirse, C'nin yüksek hızdaki stabilitesi bariz bir şekilde daha iyi. Enjektör bulamamalarına ise yazık ve kifayetsizlik demek lazım...

Alıntı alikemal Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    sizin aracınıza özgü bir yüksek tüketim sıkıntısı mevcut sanırım, benim aracım şu anda 16bin km'de ve 16bin km'lik genel ortalaması 9 litre...Şehirdışı yolculuklarda 7 litreyi pek geçmiyor (100-110 km/s ile gidiyorum genellikle). Karşılaştırma yapmak gerekirse, bir önceki aracım A3 1.8 TFSI S-tronicle de hemen hemen aynı ortalamaları yakalıyordum. Arkasının atmasıyla ilgili de pek sıkıntı yaşamadım, viraj içinde gaza yüklenirseniz hafifçe hareketleniyor ama ESP hemen engel oluyor. Yine A3'le karşılaştırmak gerekirse, C'nin yüksek hızdaki stabilitesi bariz bir şekilde daha iyi. Enjektör bulamamalarına ise yazık ve kifayetsizlik demek lazım...

Ben 1 yıldır 9 rakkamını tüketimde hiç görmedim...
    enjektörün olmamaıs hele türkiye şartlarında acı bir deneyim oldu...