Konu Kapalı
Sayfa 1 - Toplam 17 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... SonSon
    Senior Member 34up7095 Üyenin Avatarı
    İlk çıktığında hayran kaldığım c serisine 1.6 motor seçeneği konulduğunda daha bir içim ısınmıştı ve temiz bir araç bulma arayışlarına girmiştim. Ancak araçların piyasaya hızlı girmesi gibi hızlı çıkmaları beni rahatsız etti piyasada bir dolu 3-5 km araçlar satılık oldukçada uygun fiyatlara..Ve bu araçların çabuk satılmasıyla ilgili duyduğum birkaç efsaneyi sizlerle paylaşmak isterim:
    1-Aracın aşırı çok yaktığı
    2-Çekiş gücünün düşük olması
    3-Performansın beklentileri vermemesi
    4-Benzin fiyatlarının iyice uçması
    5-Bu kasanın sorunlu olması
    Babamda e250cgi olmasına karşın turbo gecikmesi hariç herhangi bir sorunla karşılaşmadık bu sorunda sadece benim gibi çok titiz sürücüleri etkileyecek bir sorun...Ama c serisi beni korkuttu sizin düşüncelerinizi almak istedim..Şimdiden teşekkür ederim..

HARUN
    Guest
    kardeşim sana daha önce söylemiştim sınıf ark wardı. çok yaktıgı doğru 1.6 nın ve performans da bekleme söylim sana alıosan 200 veya 220 dizel al.

Senior Member holigan Üyenin Avatarı
    ıcı cok kucuk geldı bana arka koltuga sıgamadım

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    1- performansı sönük kalmış bir araç. motor yüzünden ve taş devrinden kalma şanzumanı yüzünden araba gitmiyor. haliyle fazla yakıyor rakiplerine göre.

2- arka koltukları holigan'ında dediği gibi dar.orta kısımda zaten şaft yüzünden ayak-diz mesafesi yok.çoçuk oturabilir anca rahat rahat.

3- iç malzeme kalitesi kötü.iç görsellik kötü. amg paketliyse araç çok sert.tank gibi sağlam ama konfor yok.

4- güncel c serisinde c63 amg haricinde bir araç alınmamalı bence.

Senior Member Gurkan Üyenin Avatarı
    Alıntı banshee8831 Demiş ki: Mesajı Görüntüle

4- güncel c serisinde c63 amg haricinde bir araç alınmamalı bence.
    C 180 ile c63 amg arasında ne kadar vergi ve fiyat farkı var sizce?
    I married Miss Right. I just didn't know her first name was Always.

Senior Member ERMAN34 Üyenin Avatarı
    OOF çoktur bee bayaaaaaaa çoktur

Senior Member GUR61 Üyenin Avatarı
    bi arkdaşım 1.6cc C amg paket aldı, bende 3.20d m paket aldım, arkadaşım inatla daha kârlı olduğunu idda ettikten sonra beraber hesap yaptık aradaki fiyat farkı + benzin + kasko + vergiyi herşey ama herşeyi eklediğimizde 1 yıl sonunda 3.20dizelin daha ekonomik daha kârlı olduğunu ispatladık + iç malzeme kalitesi, fazladan güç ve fazladan tork da yanına kâr kalıyor

Senior Member abbcn Üyenin Avatarı
    1- C kasanın iç kalitesi kötü demeyin lütfen, aşırı sade onu bende diyorum.. Ama arabamı aldığımdan beri yolda altında a5i olan porsche'u olan bi çok kişi arabamın içini çok sevdi.. Nedeni ise Comand-APS olması bambaşka bi hava katıyo eğer biraz paraya kıyıp eklerseniz farkı anlarsınız... ışıklarda C63amg ile yanyana gelmiştim adam one diye sormuştu

2- C180 çok yakıyo evet, aracım servisteyken bana c200 komp. verdiler ona bile benzin dayanmıyo tabi sürekli seri kullanmamdanda kaynaklanıyor...

3- C180 den performans beklemeyin kıyı kıyı gitmeye bakın dicem ama yaklaşık 1 ay önce e5te giderken bitane c180 takıldı peşime performansı hiçte fena değil kıçımdan kopmadı, tabi benimkine göre 200kg veya daha fazla bir kilo avantajı var ama hoşuma gitti bi bakıma performansı...

4- Kasanın sorunlu olması gibi bişey derken neleri kastettiniz bilemiyorum ama C kasada bildiğim birşey var oda aynaları kapanırken ses yapıyo onuda serviste hallediyolar...

Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    Alıntı Damastar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    C 180 ile c63 amg arasında ne kadar vergi ve fiyat farkı var sizce?

ben biliyorum ne kadar olduklarını. öğrenmek isterseniz buraya bir göz gezdirebilirsiniz...

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...ge=IVD_HSP_MTV

Ayerten
    Guest
    ben c180 kullandım ve izlenimim içi bir mercedes e gore kalitesiz geldi.Belki bir honda olsa tamam derdim ama mercedes olunca insan kalite bekliyor.Kullandığım araba amg paketti,amg paketli beyaz c serisi çok şık duruyor,araba sert ama konforsuz denemez bence çok iyi ayarlanmış bir sertliği var.Fakat su şanzımanı bi değiştiremediler !! Araba vites atsın diye bekliyorsun...motor iyi kotu bişey demem yanlış olur ama sunu diyebilirim şanzıman performansı baltalıyor.(şanzıman ı kendi arabamdaki s-tronicle kıyaslıyorum).Yakıt tuketimi yuksek değil buyuk ihtimal 1.6 a3 lerle aynı yakıyordur ki c serisi için yuksek sayılmaz.Sonuç olarak bence c serisi a4 ve 3 serisinin gerisinde kalmış bir arabadır...

Konu Kapalı
Sayfa 1 - Toplam 17 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... SonSon