Junior Member
    slm arkadaşlar yeni üyeniz olarak tabiki bir sorum olacak... bendede 2007 model A3 1.6 FSI sportback Attaraction (manuel)aracım var ama ne yol bilgisayarı ne dış ısı göstergesi hiçbişey yok bu arabada bunu adanada veya adanaya yakın bir yerde yaptırabilirmiyim oluyormu bu modellere??? bildiğiniz bir yer varmı ankarada bir arkadaşıma sordum kol düğmelerinin değişeceğini 2-3 gün süreceğini söyledi böyle birşey olabilirmi bilgi verirseniz sevinirim.

Junior Member meatloaf Üyenin Avatarı
    bende aynı dertten müzdariptim. baya bi araştırdıktan sonra audi şenyıldızların bu işi yaptığını öğrendim. silecek kolu değişmesi gerekiyormuş onun siparişini verdiler. dış ısı, yakıt menzilimi ve ortalama km.leri görebileceğim. cumartesi yaptıracağım hadi hayırlısı memnun kalırsam sizlere buradan tavsiye ederim.

Junior Member meatloaf Üyenin Avatarı
    benim malesef yolbilgisayarı montajı olamadı. ekran pixeli düşük olduğu için yapılamadı. ekranıda değiştireyim dersem iş saçma sapan bi boyut kazanır gerek yok o kadar masrafa varsın sıcaklığı göstermesin napalım.

Senior Member
    ben ekran aktifleştirme işlemini yaptırdım,silecek kolu değişti.açıkcası özellikle kalan benzin ve yakıt tüketimini görememek sinirimi bozuyordu.gayet memnunum,sorularınız varsa yanıtlayabilirim.şans eseri bir tane vardı ve hemen 2 saatte taktılar Audi'de.

Senior Member
    Benim arabada yol bilgisayarı ve göstergeler war da, nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Mesela, o anda kaç litre benzin tükettiğini gösteren yere ayarlı bir bölümü, diğer dış sıcaklığı gösteriyor, en üsttekinde de sol arka fren lambam gitmişti o yanıp duruyor değiştiremedim bir türlü gidip de, ben bunları nerden ayarlayabilirim acaba?
    Mesela, depoda kalan benzin miktarını litre bazında gösterme seçeneği war mıdır yol bilgisayarında? Böylece, bir benzinlikten benzin alınca, kaç litre doldurduğunu bileyim ki, doldurduğunu iddia ettiği miktarla gerçekten doldurduğu miktarı kıyaslayayım
    Araç 2006 a3 ambition
    1999 A3 1.6 102 Hp Attraction Manuel [Satıldı]
    2006 A3 2.0 FSI Ambition Tiptronic S-Line [Satıldı]
    2010 A5 2.0T Quattro S-Tronic S-Line Hidden Content [Satıldı]

Member gerekyok Üyenin Avatarı
    Alıntı fazilt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bende kalan KM ve dış ısı derece göstergesi acıldı 5 dakka syürmedi yapılması ilk erele sormustum yapamıoruz artık olmuyor demişlerdi bende tanıdıgım bir ozel servise gittim dediğim gibi 5 dkka surmedi yapması
    Hangi özel servis yaptırdınız acaba bunu?

Junior Member 34gm2416 Üyenin Avatarı
    arkadaslar burada özellıklerı neden standart olarask vermezler dıye audiye sallamayın bosuna cunku adamların yaptıkları bırsey yok hersey doğuş otonun basının altından cıkıyor cunku her ozellıklık aracın degerını arttıracagı ıcın doğus otonunda odeyecegı vergı yukselıyor ve bu yuzden doğus oto araclar ıcın daha dusuk vergı odemek ıstıyor bu yuzden hersey dogusun basının altından cıkıyor ve bu ozellıkler aslında aracların beyınlerınde mevcut elınde program olan yedek servısler bunları acabılıyorlar...ayrıca duydugum kadarıyla maltepede bır fırma bunları 40-50 lıra gıbı bır ucretle aktıf hale getırıyormus...

Junior Member
    Alıntı ali27 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ben ekran aktifleştirme işlemini yaptırdım,silecek kolu değişti.açıkcası özellikle kalan benzin ve yakıt tüketimini görememek sinirimi bozuyordu.gayet memnunum,sorularınız varsa yanıtlayabilirim.şans eseri bir tane vardı ve hemen 2 saatte taktılar Audi'de.
    Hocam digital hiz gostergesi varmi suan ekranda?

Senior Member
    Alıntı suhasonisik Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam digital hiz gostergesi varmi suan ekranda?
    evet var.ekranı aktifleştirdiğinizde 3 mod çıkıyor,2'si farklı zaman dilimlerini kapsayan yakıt,km değerleri,diğeri ise dijital hız göstergesi.

yalnız önemli bir konu var,ekranı aktifleştirecekseniz aracınızın buna uygun olması gerekiyor.

mevcut ekranınızdaki(saat,tarih vs. yazan yer) turuncu ise bildiğim kadarıyla bu işlem yapılamıyor.

eğer beyaz renk ise yapılabiliyor...

Junior Member
    Alıntı ali27 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    evet var.ekranı aktifleştirdiğinizde 3 mod çıkıyor,2'si farklı zaman dilimlerini kapsayan yakıt,km değerleri,diğeri ise dijital hız göstergesi.

yalnız önemli bir konu var,ekranı aktifleştirecekseniz aracınızın buna uygun olması gerekiyor.

mevcut ekranınızdaki(saat,tarih vs. yazan yer) turuncu ise bildiğim kadarıyla bu işlem yapılamıyor.

eğer beyaz renk ise yapılabiliyor...
    bendeki kirmizi )) bakalim bende taktiracm hayirli olsun tekrar...