Senior Member banshee8831 Üyenin Avatarı
    şayin hastalığının mutasyon geçirmiş hali bulaşmış dostum sana neden ısrar ediyorsun o araçla uğraşmaya.bir sürü emek zaman para harcaman lazım adam olması için.ve tahminimce yeni bir araç almaktan daha fazlaya mal olacaktır motor değişimi falan.

Senior Member
    Alıntı banshee8831 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    şayin hastalığının mutasyon geçirmiş hali bulaşmış dostum sana neden ısrar ediyorsun o araçla uğraşmaya.bir sürü emek zaman para harcaman lazım adam olması için.ve tahminimce yeni bir araç almaktan daha fazlaya mal olacaktır motor değişimi falan.
    +9999999999...

svs
    Guest
    bir kaç arkadaş sohbet ederken konusu geçmişti motor değişimlerinin çok sıkıntılı olduğunu istediğiniz motoru aracınıza takamadığınızı (aracınızdan daha büyük cc li motor için)trafik tarafından projeli ,onaylı olması gerektiği , değişecek motorun faturasının olması gerektiğini bu faturayıda ancak o marka aracı getiren firmanın kesebileceğini faturasız motorların ruhsata işlenmediği , muayne ve satışının yapılamadağını konuşuyorlardı doğruluğu nedir kulaktan dolma bişeymidir bilmiyorum araştırmak lazım..
    Son düzenleyen svs, 24-Eylül-2009 saat 23:59.

Member FehimTr Üyenin Avatarı
    abi ne kadar bu kadar zor olsunki bizde 2 sene once 2003 kasa x5 vardı peder sag olsun nası bi suya girdiyse arabanın motorunu yaktı hasat oldu motor suyamı girdi arabayımı zorladı bilmiorm ama bana soyledigi oydu arabada 3.0 d motor vardı 3 ay borusanda kaldı almanyadan motor getirdiler taktılar 3.0 motoru takan 4.8 nie takmasın audidede aynısı motorunu yakan adam hic mi yok bu dunyada 1.6 motorlu audiyle 2.0 motorlu audinin tek farkı motorla sanzıman bnm bıldıgım
    34...

BMW 320d

Modifiyeler daha belli degil...

Senior Member RoSSi Üyenin Avatarı
    Alıntı svs Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bir kaç arkadaş sohbet ederken konusu geçmişti motor değişimlerinin çok sıkıntılı olduğunu istediğiniz motoru aracınıza takamadığınızı (aracınızdan daha büyük cc li motor için)trafik tarafından projeli ,onaylı olması gerektiği , değişecek motorun faturasının olması gerektiğini bu faturayıda ancak o marka aracı getiren firmanın kesebileceğini faturasız motorların ruhsata işlenmediği , muayne ve satışının yapılamadağını konuşuyorlardı doğruluğu nedir kulaktan dolma bişeymidir bilmiyorum araştırmak lazım..
    Doğrudur. Prosedür var, belirli koşullar var, bu işi öyle kafana göre yapamıyorsun. Motor değiştirmeyi kesin kafaya koyduysan bununla ilgili bilgileri teknik forumlarda(honda forumu gibi.) daha rahat bulursun. Swap Audide görmeye alışık olduğumuz bir olay değil çünkü.

Senior Member comely_prens Üyenin Avatarı
    ya yeni motor alıcam dediğin sana temin ederim arabanın fiyatının yarısı kadar eder (sadece motor).. benim 96 quattro arabama sadece şanzıman sordum bana 18,750 lira dediler.. artık yeni bi motoru sen düşün..okadar adrenalin istiyorsan motor+modifiye+vsvs boşver.. git bi mitsubishi evo 7-8-9 al veya impreza.. istediğin kadar bas gez.. sorunsuz kafanıda ağrıtmaz.. hem a3e yapacağın masrafın çok azıyla çok yüksek hp lere ulasırsın.. orjinal montajın yerini hiçbi şekilde dolduramazsn.. yok yinede ben arabam bana kalsın diyorsan araştır forumda 1,6 a3 e turbo kit warmış.. en azından denemiş olursun.. yoksa motor değiştir boya değiştir vs vs sana sadece masraf cıkartır.. benden söylemesi..
    __________________________________________________ ___________________________________
    !!!...QUATTRO...!!

Hidden Content Sahip olduğum kudretli güç, Kaputun altındaki 1.8T Quattro da Hidden Content

!!...Yanlıyorum Kahrımdann...!!

Senior Member cankırımlı Üyenin Avatarı
    Alıntı FehimTr Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    3.0 motoru takan 4.8 nie takmasın
    o kadar kolay olduğunu zannetmem birsürü prosedürü vardır ve çok pahalıya malolur

Senior Member comely_prens Üyenin Avatarı
    ayrıca karşına çıkacak masrafın sonunda da yüzünün güleceğini sanmıyorum.. çünkü istediğin verimi muhtemelen alamazsın.. imkanım var diyorsun ama elindeki imkanlarıda doğru değerlendir bence.. audiden şaşmam diyorsan al 1,8T direk 350 hplik kit war adamlar hazır yolluyorlar vidasına kadar.. bende araştırıyorum bu konuyu.. imkanlar elverirse alıcam.. bence direk a3,a4 imkanım war diyorsan a5 1,8T veya 2,0T.. hem kafan hemde cebindekiler yerinde olur
    __________________________________________________ ___________________________________
    !!!...QUATTRO...!!

Hidden Content Sahip olduğum kudretli güç, Kaputun altındaki 1.8T Quattro da Hidden Content

!!...Yanlıyorum Kahrımdann...!!

Senior Member mustafa Üyenin Avatarı
    Alıntı FehimTr Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    abi ne kadar bu kadar zor olsunki bizde 2 sene once 2003 kasa x5 vardı peder sag olsun nası bi suya girdiyse arabanın motorunu yaktı hasat oldu motor suyamı girdi arabayımı zorladı bilmiorm ama bana soyledigi oydu arabada 3.0 d motor vardı 3 ay borusanda kaldı almanyadan motor getirdiler taktılar 3.0 motoru takan 4.8 nie takmasın audidede aynısı motorunu yakan adam hic mi yok bu dunyada 1.6 motorlu audiyle 2.0 motorlu audinin tek farkı motorla sanzıman bnm bıldıgım
    tahmin edemeyeceğin kadar zor desem??.. serviste 3 ay kaldı diyorsun.. belki yedek aracın vardır da 3 ay beklenirmi.. kaldıki aynı motorun takılması başka farklı bir bloğun takılması başka.. hayır iş sadece motor değiştirmekle kalmayacakki.. bu sefer şanzımanın debriyajın yürüyenin frenlerin.. hepsine daha fazla yük binecek parçalar daha fazla zorlanacak..

savaş abi yazmış muaynede sıkıntı çıkar diye.. başın o kadar ağrır ki motor faturasından proje onaylanmasına.. servisin o motoru getirmesinden muayne onayına..

ama illaki uğraşmak istiyorsan bence perte çıkmış araçları araştır.. toparlanabilecek bir araba bul ve onun üzerinde uğraş.. benim bir arkadaşımın 2008 gümüş tt si vardı 5 bin km de pert oldu adamın biri gitti aldı şimdi de biniyor
    turbofsi.net foreverHidden Content

svs
    Guest
    yeni prosüdüre göre ruhsata işletebilmek için eski motor ne ise yenisininde aynısı olması sartı aranıyor(hacim olarak) aksi takdirde onay verilmiyor(yasal olarak).
    Son düzenleyen svs, 25-Eylül-2009 saat 11:16.