Banned
    335ci atmosferik değil. 3000 cc çift turbo'lu bir araç. Ben 2008 model 19.000 km de 2. el bir araç alıyorum. İnan bana 0 S3 ten 10.000 Euro ucuz. O tarz büyük motorlu arabaları 0 km almak bence gereksiz çünkü 2. el değerleri cok düsüyor.

Banned
    Araç e92 kasa. Artık ci diye geçmiyor 335i şeklinde. Ben coupe olduğunu belirtmek için ci yazdım. Eski alışkanlık.

Senior Member BaRRiCaDe07 Üyenin Avatarı
    Alıntı murtimiks Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Araç e92 kasa. Artık ci diye geçmiyor 335i şeklinde. Ben coupe olduğunu belirtmek için ci yazdım. Eski alışkanlık.
    O zaman doğru tahmin etmişim

Tekrar söylüyorum 335i alın,ve modifiye işinde iyi olduğunuz aracınızdan belli oluyor,önceki mesajımda söylediğim gibi iyi firmalara Mod ettirerek tatmin edici veriler alınabiliyor.. M3'e o para bu dönem de verilmez, yada varsa 2. el M3 alın,dediğiniz gibi 0 almak pahalı kaçar..

------------------------------------------------------------------------
    + Gene bir konuda Q5'in rampadan geçme denemesini izlemiştik;;
    Yeni Audi Q5 - Sayfa 5 - TurboFSI Audi Forumları -- 2. video

Station wagon bile geçerken buradan geçememek akıllarda soru işareti bırakın bence...Tamam sürücü hatası olabilir, ama sürücünün yaptığı minik hataları(offroad konusunda profesyonel olmak gerekmiyor dağa çıkmak için) ve düzensiz olan arazide giderken bu sistem sürücüye rahatlık,yere tutunma,güç ve güven hissi vermesi gerekmez mi ?? hele ki bu bir jip ise
    [SIZE=3][SIZE=5][COLOR=Gray][COLOR=black]0[/COLOR]7 [COLOR=black]A[COLOR=Gray]N[/COLOR][/COLOR]N [COLOR=black]0[/COLOR]7
    [/COLOR][/SIZE]
    [/SIZE][SIZE=3][COLOR=Black]
    [/COLOR]
    [/SIZE]Hidden Content

Banned
    Hamann'a göndereceğim. Ben S3 sportback s-tronic alacaktım. Bu aracı onun yerine alıyorum. Umarım doğru yapıyorumdur. Tesekkürler.

Senior Member murateren_ Üyenin Avatarı
    Hamann'a göndereceğim. Ben S3 sportback s-tronic alacaktım. Bu aracı onun yerine alıyorum. Umarım doğru yapıyorumdur. Tesekkürler.

+1 katılıyorum ben olsam bende öyle yapardım diyip hayırlısını diliyorum

Senior Member
    Bu arada bizim konu da gume gitti .

Senior Member
    Birde benim merak ettiğim bir konu var. burada Audi konusunda engin bilgileri olan arkadaslar vardır.
    Audi A4,S4,RS4,A5,S5,A6,S6,RS6,Q5,Q7 quattro sistemlerinde Torsen kullanırken neden A3 ve S3 te Haldex kullanıyor.
    Quattro nun en önemli unsurlarından biri torsen değilmiydi? A3 ve S3 ü quattro değilde 4- motion olarak adlandırmak yanlışmı olur?
    TT ve A3 serisinin motor konumlandırılmasından dolayı (paralel )Haldex kullanımına izin veriyor, diğer dik konumlu seriler için torsen kullanılıyor

Senior Member
    Mercedez 4 matic ve bmw x drive haldex mantığı ile çalışır (elektronic plakalı sistem ve değişken)
    Audi quattro torsen mantığı ile çalışır (mekanik ve sürekli)
    Sadece a3 ve tt motor konumu paralel olduğundan haldex mantığında çalışır

Senior Member
    Alıntı ATAY AYDINER Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Mercedez 4 matic ve bmw x drive haldex mantığı ile çalışır (elektronic plakalı sistem ve değişken)
    Audi quattro torsen mantığı ile çalışır (mekanik ve sürekli)
    Sadece a3 ve tt motor konumu paralel olduğundan haldex mantığında çalışır
    Bu durumda xdrive mi quattro mu (torsen) ustundur?

Senior Member
    torsen her zaman üstündür haldex'e göre
    yani quattro